10 Kasım 2012, Cumartesi 10:14:09

THY HİSSELERİ NEDEN ÇAKILDI?

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın (ÖİB), Türk Hava Yolları’nın (THY) hisse satışı için danışmanlık almak üzere bankalarla görüştüğü ve yıl sonuna kadar satışın tamamlanacağı haberi doğrulanmayınca THY hisseleri yere çakıldı.
  • THY insaniyetlik namina bir sey kalmamis kendi halkini soyup sogana ceviriyor. Yabancilar daha merhametli ve cikarciligin bir siniri oldugunu kanisi ve kanaati var...
  • beter olun kul hakkım haram olsun sana thy.. o kadar çok torpilli işe alınıyorki arkadaşlar buraya aklınızla şaşarsınız ve bu tipler sanki bileklerin hakkı gibi işe girmiş şekilde davranıyorlarki anlaşılmasın torpille işe girdikleri.. haram olsun ama yakındır sizinde bir zamanınız var..
  • BENCE THY HİSSELERİNİN DÜŞMESİNİN TEK SEBEBİ YÖNETİM DİR YÖNETİMİN ATADIĞI İŞİ BİLMEZLERİN SAYESİNDE HANİ LAFI GELDİĞİNDE MİLLİ HAVA YOLUMUZ DİYEN ŞAHSİ,YETLERİN YÜZÜNDEN HİSSELER TABİKİDE DÜŞECEK VE DÜŞMEYE DEVAM EDECEK ÖNCE SORUMLULUK VERDİĞİN KİŞİLERİ DEĞİŞTİRMEN GEREKLİ BENCE YÖNETİM BAŞINDAKİ KİŞİLEREDİR BU ÇAĞRIM
  • THY'nin kamunun elinde olan %49 luk hissesi inşallah,umarım en kısa bir zamanda yabancılara blok olarak satılıp tamamen özelleştirilir ve böylece biz de torpilli Rizelilerden kurtulmuş oluruz.Elin gavurunu tercih ederim çünkü onlar daha dürüst ve adil yönetirler şirketi ve haksızlık,ayrımcılık da yapmazlar şimdi olduğu gibi.THY'nin kısa bir zaman içerisinde özelleştirilmesi çok iyi olacak hem devlet için gelir olacak hem de bazı torpilli zümrenin saltanatına son verecek.

 

Bloomberg Ajansı, ÖİB'nin Unicredit ve Türk Sinai Kalkınma Bankası’na (TSKB) yıl sonuna kadar THY’nin içerisindeki yüzde 49’luk devlet payının muhtemel satışı hakkında plan hazırlamalarına yönelik çağrıda bulunduğunu yazdı. Haberde blok satış dahil alternatiflerin bulunduğu yer aldı. Söz konusu haber yayınlanır yayınlanmaz hisse bir anda düşüşe geçti. Aradan 45 dakika geçince ÖİB'den gelen açıklama ise rüzgârı tersine çevirdi.

ÖİB, KAP'a gönderdiği açıklamada, “THY’deki kamu payının özelleştirilmesine ilişkin gerekli açıklamalar idaremiz tarafından ilgili mevzuat çerçevesinde yapılmaktadır. THY hisselerinin özelleştirilmesine yönelik haberler gerçeği yansıtmamaktadır” ifadeleri kullanıldı. Bu sırada hisseler yüzde 5.3'le son sekiz ayın en düşük seviyesine inerek yere çakılırken kapanışa doğru küçük toparlanma ile günü 4.20 TL’den kapattı.

ATATÜRK HAVALİMANI KÜÇÜLECEK
İstanbul'a yapılacak 3'üncü havalimanının ardından Atatürk Havalimanı'nın kapatılacağı ile ilgili haberleri değerlendiren Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, ''Biz duyumlara göre iş yapmayız. Çok büyük kapasiteli, yeni bir havalimanı yapacağız. Havalimanı yapıldıktan sonra Atatürk Havalimanı da daha küçük ölçekli olarak hizmete devam edecek'' dedi

THY HİSSELERİ NEDEN ÇAKILDI?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Fenaolmaz ~ 6 yıl önce
THY insaniyetlik namina bir sey kalmamis kendi halkini soyup sogana ceviriyor. Yabancilar daha merhametli ve cikarciligin bir siniri oldugunu kanisi ve kanaati var...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
beter olun ~ 6 yıl önce
beter olun kul hakkım haram olsun sana thy.. o kadar çok torpilli işe alınıyorki arkadaşlar buraya aklınızla şaşarsınız ve bu tipler sanki bileklerin hakkı gibi işe girmiş şekilde davranıyorlarki anlaşılmasın torpille işe girdikleri.. haram olsun ama yakındır sizinde bir zamanınız var..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
DOGRUCU İTEMSAN ~ 6 yıl önce
BENCE THY HİSSELERİNİN DÜŞMESİNİN TEK SEBEBİ YÖNETİM DİR YÖNETİMİN ATADIĞI İŞİ BİLMEZLERİN SAYESİNDE HANİ LAFI GELDİĞİNDE MİLLİ HAVA YOLUMUZ DİYEN ŞAHSİ,YETLERİN YÜZÜNDEN HİSSELER TABİKİDE DÜŞECEK VE DÜŞMEYE DEVAM EDECEK ÖNCE SORUMLULUK VERDİĞİN KİŞİLERİ DEĞİŞTİRMEN GEREKLİ BENCE YÖNETİM BAŞINDAKİ KİŞİLEREDİR BU ÇAĞRIM

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TURKISH CREW ~ 6 yıl önce
THY'nin kamunun elinde olan %49 luk hissesi inşallah,umarım en kısa bir zamanda yabancılara blok olarak satılıp tamamen özelleştirilir ve böylece biz de torpilli Rizelilerden kurtulmuş oluruz.Elin gavurunu tercih ederim çünkü onlar daha dürüst ve adil yönetirler şirketi ve haksızlık,ayrımcılık da yapmazlar şimdi olduğu gibi.THY'nin kısa bir zaman içerisinde özelleştirilmesi çok iyi olacak hem devlet için gelir olacak hem de bazı torpilli zümrenin saltanatına son verecek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
altin hisse ~ 6 yıl önce
sirketin %99.99 u ozellestirilse dahi 1 altin hisse devlete ait olup, yonetim kurulunda hukumetin atadigi bir uye ile temsil edilir. O uyenin onayi olmadan da herhangibir karar alinamaz. altin hisse uygulamasi onceki hukumetler doneminde de gecerli idi.
dogrucu itemsan ~ 6 yıl önce
ALTIN HİSSE başlıklı arkadaş herhalde rizeli olacakki hemen savunmaya geçmiş inşallah özelleşir be kardeşim inşallah

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000