16 Ağustos 2011, Salı 10:56:49

THY HEYECANLA ONU BEKLİYOR

Türk Hava Yolları’nın gözü yollarda onları bekliyor...
  • Uçak maşallah çok güzel de kalkışta kuyruk sürtme ihtimali de çok yüksek, özellikle Afrika'nın kötü pistlerinde. Acaba hangi motorları kullanmışlar, takat nedir bilen var mı?
  • Gelecek olan ucaklar B737-900 degıl B737-900ER ıkısı aynı ucak degıl ve oldukca guzel ucaklardır. A 321 güzel uçak ama boeingler operasyonlarda çok daha çabuk hazırlanıyor ve uçak daha çok manuel olduğu için arızası da çok daha az ve maliyeti düşük oluyor. Airbusta bir kapının slide kolu bile bozulsa uçak kalkamaz. Ama Boeing'te tamamen manuel sistemler.
  • uçağın arkasındaki registration bol rakamlı ve harfli silinecekmi acaba yoksa yeni kodlamalar ilemi uçacağız. malum uçak sayımız artıyor ve harfler ile adlandırmalar yetmiyor thyye
  • 321 lerin sıcaklıktan kaynaklanan yolcu kısıtlamaları için afrika kıtasındaki uzak ülkeler için mükemmel bir uçak. Ayrıca 737 ci arkadaşlar içinde gayet uzun uçuş saatleri demek hayırlı uğurlu olsun.
Türk Hava Yolları’nın geçtiğimiz yıl siparişini verdiği ve filoya ilk kez katılacak olan Boeing 737-900 tipi yolcu uçaklarından TC-JYA "Amasya" isimli uçağı geliyor.

2010 yılında Amerikalı Boeing firmasına opsiyonlarla birlikte 15 ekstra yakıt tanklı özel imalat B737-900 siparişi veren Türk Hava Yolları’nın beklediği uçaklardan ilki TC-JYA kuyruk tescilli "Amasya", boyandıktan sonra test uçuşlarına başladı.

Önümüzdeki günlerde İstanbul’a inecek uçak, Türk Hava Yolları için özel imal edildi. Ek yakıt tankıyla 5500 km menzile ulaşan uçaklar özellikle THY’nin Afrika seferlerinde önemli rol oynayacak.

Afrika kıtasına haftada 17 sefer düzenleyen THY uçakları teslim aldıktan sonra sefer sayısını 35'e çıkartacağını belirtmişti.  

THY bu uçaklarla Kongo’da Kinşasa, Nijerya’da Kano ve Ibadan, Angola’da Luanda, Zimbabve’de Harare, Kamerun’da Douala, Somali’de Mogadişu gibi noktalara uçmayı planlıyor.©AirportHaber.com
THY HEYECANLA ONU BEKLİYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (23)

Misafir ~ 7 yıl önce
Uçak maşallah çok güzel de kalkışta kuyruk sürtme ihtimali de çok yüksek, özellikle Afrika'nın kötü pistlerinde. Acaba hangi motorları kullanmışlar, takat nedir bilen var mı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Gelecek olan ucaklar B737-900 degıl B737-900ER ıkısı aynı ucak degıl ve oldukca guzel ucaklardır. A 321 güzel uçak ama boeingler operasyonlarda çok daha çabuk hazırlanıyor ve uçak daha çok manuel olduğu için arızası da çok daha az ve maliyeti düşük oluyor. Airbusta bir kapının slide kolu bile bozulsa uçak kalkamaz. Ama Boeing'te tamamen manuel sistemler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
uçağın arkasındaki registration bol rakamlı ve harfli silinecekmi acaba yoksa yeni kodlamalar ilemi uçacağız. malum uçak sayımız artıyor ve harfler ile adlandırmalar yetmiyor thyye

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
321 lerin sıcaklıktan kaynaklanan yolcu kısıtlamaları için afrika kıtasındaki uzak ülkeler için mükemmel bir uçak. Ayrıca 737 ci arkadaşlar içinde gayet uzun uçuş saatleri demek hayırlı uğurlu olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000