16 Aralık 2009, Çarşamba 08:59:32

"THY hepimiz için gurur kaynağı..."

Hürriyet Gazetesi yazarlarından Cengiz Semercioğlu, Türk Hava Yolları Basın Müşavirliği'nin çalışma sistemini ve THY'nin Barcelona'yla yaptığı sponsorluk anlaşmasını köşesine taşımış. İşte Semercioğlu'nun o yazısı...
  • isinize geleni yazıp gelmeyene eleyin tarafsız olun biraz gercekleri boyle kapatamazsınız
  • Barcelona Spor kulübünün THY ile taşınması tabii ki guru verici ve güzel bir şey ama bununla iş bitmiyor. Sıkıntıları aktarmanız ve size bilgi verilmesi için webde yazdığım şkayetlere vermiş olduğunuz şu klasik "en kısa sürede irtibata geçilecektir" lafından bıktım usandım artık. Bu zamana kadar hiçbir şekilde diğer şikayetlerimde de en kısa sürede tarafımla irtibata geçilmedi. Ayrıca son yaşadığım valzimin kaybolması ile ilgili de 5. gün olmasına rağmen hala kayıp o valiz. Tripolideki beceriksiz personelinizin lakayt ve keyfi yaklaşım ve hareketlerinden dolayı mağdur insanlar bir de günlerce valizini aramakla mı bir kez daha mağdur olacak? Nedir bu başıboşluluk ve ciddiyetsizlik? Hangi çağda yaşıyoruz biz?
  • boyle ali CENGİZ oyunlarıyla yine bedava bilet pesindesin sana gazetesinde kose veren zihniyete ben ne diyim koskoca THY senin kıytırık yazın uzerine duyuru cıkarıcak kadar insiyatifsiz diil, o muhtesem zekanı ulke sorunlarına harcasaydın bugün Ugur Dundar gibi biyerlere gelirdin ama sıg beyinli birisin
  • Dövme bizi temsil etmez diyen sayın yorumcu, siz hangi asırda yaşıyorsunuz? Kişinin bedeni kendinin olup kimse karışamaz. Türklüğü tekelinize almaktan vaz geçin. Taş devri biteli çok oldu.

THY’yi zaman zaman ben de eleştiriyorum ama genel olarak başarılı bulduğumu defalarca yazdım.

Son dönemde iki kez eleştirdim;

Birincisi başvuru kıstaslarında belirtilmemesine rağmen vücudunda dövme olanları kabin memuru olarak işe almamaları yüzünden.

İkincisi de şişman hostesler yüzünden...

Geçenlerde basın müşavirliğinin önemi üzerine yazmıştım ya, THY’nin en iyi yürüttüğü işlerden biri budur.

En ağır yazıyı yazan köşe yazarları bile, THY’den hep aynı nezakette yanıt alır.

TRT gibi köşe yazarlarıyla kavga etmez THY, her zaman olayın doğrusunu anlatmaya çalışır.

THY, kadroda benim yazdığım gibi bir-iki kilolu hostes olabileceğini, bunun hastalıklardan kaynaklanabileceğini, yine de bu konuya dikkat edeceklerini belirtti.

Airporthaber.com gibi havacılık siteleri de, benim bu yazımdan sonra THY’nin konuyla ilgili personeline gönderdiği yazıları yayınladı.

THY yöneticileri yine aynı sitelere, “vücudun görünen yerlerinde dövme olmaması gerektiğini” söylediler.

Bu kuralı mutlaka “kabin memurluğu başvuru kıstasları” arasında belirtmeli THY...

THY’nin iyi yönetildiğinin son kanıtı ise Barcelona kulübünün resmi taşıyıcısı olmasıdır.

Dünyanın en sükseli futbol kulübünün, dünya yıldızlarını THY’ye emanet etmesi, Türk bayraklı uçaklarla uçması THY için büyük prestijdir.

Hepimiz için de gurur kaynağı...

Cengiz SEMERCİOĞLU
HÜRRİYET

"THY hepimiz için gurur kaynağı..."

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Misafir ~ 8 yıl önce
isinize geleni yazıp gelmeyene eleyin tarafsız olun biraz gercekleri boyle kapatamazsınız

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Barcelona Spor kulübünün THY ile taşınması tabii ki guru verici ve güzel bir şey ama bununla iş bitmiyor. Sıkıntıları aktarmanız ve size bilgi verilmesi için webde yazdığım şkayetlere vermiş olduğunuz şu klasik "en kısa sürede irtibata geçilecektir" lafından bıktım usandım artık. Bu zamana kadar hiçbir şekilde diğer şikayetlerimde de en kısa sürede tarafımla irtibata geçilmedi. Ayrıca son yaşadığım valzimin kaybolması ile ilgili de 5. gün olmasına rağmen hala kayıp o valiz. Tripolideki beceriksiz personelinizin lakayt ve keyfi yaklaşım ve hareketlerinden dolayı mağdur insanlar bir de günlerce valizini aramakla mı bir kez daha mağdur olacak? Nedir bu başıboşluluk ve ciddiyetsizlik? Hangi çağda yaşıyoruz biz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
boyle ali CENGİZ oyunlarıyla yine bedava bilet pesindesin sana gazetesinde kose veren zihniyete ben ne diyim koskoca THY senin kıytırık yazın uzerine duyuru cıkarıcak kadar insiyatifsiz diil, o muhtesem zekanı ulke sorunlarına harcasaydın bugün Ugur Dundar gibi biyerlere gelirdin ama sıg beyinli birisin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Dövme bizi temsil etmez diyen sayın yorumcu, siz hangi asırda yaşıyorsunuz? Kişinin bedeni kendinin olup kimse karışamaz. Türklüğü tekelinize almaktan vaz geçin. Taş devri biteli çok oldu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000