29 Mart 2012, Perşembe 08:54:27

THY HEDEFE KİLİTLENMİŞ

Bugün Gazetesi yazarı Ali Atıf Bir, THY'nin davetlisi olarak gittiği Manchester United maçını izledikten sonra THY'ye övgüler dizdi.
  • benide bedava gonder ,yedir,icir,daha iyisini yazarim
  • bedava maca gonderirsin o da TaHaYe yi kral ilan eder. Banada ver bir bedava gezi firsati bende iyi yorum yazayim TaHaYe hakkinda. Hayat boyle gulum
  • sürekli nakarat gibi THY yatırım yaptı,uçak aldı ondan zarar etti,yakında kara geçicek edebiyatını bırakın kimse yemiyor,yutmuyor bu numaraları artık.saglıklı bir havayolu şirketi iyi yönetildiği takdirde hem büyümesini sürdürürken aynı zamanda kar da edebilir.THY düzgün,layıkıyla ehil kişiler tarafından yönetilmediği,hesapsız,kitapsız yatırımlar yaptığı için zarar etmektedir.ayrıca oluşan zararın birçoğu da yatırım değil operasyon zararıdır.alınan uçakları peşin parayla alıyormuşunuz gibi söylemeyin,bunları uzun vadeli taksitlerler leasing yöntemiyle alıyorsunuz.dünyada büyürken kar eden birçok havayolu şirketi var.örnek mi alın size alman LH 2011 de 6 küsür milyar tl yatırım yapıp,uçak alımı yapmışlar ve üzerine de 2 milyar tl kar yapmış.
  • haber başlığı harika..kitlenmişte zarara kitlenmiş bizim globally fosssss

 THY hedefe kilitlenmiş

Manchester'dan dönüş yolundayım. Dün İngiltere'nin bir takıma ait en büyük stadyumu Old Trafford'u gezdik.

Old Trafford Manchester United'ın yaklaşık 101 yıllık stadyumu. Şu andaki kapasitesi 76 bin kişi. Kurulduğu yıl böyle değilmiş tabii ki.

İkinci Dünya Savaşı'nda bombalanmış ve daha sonra yeniden inşa edilmiş. Şu anda sadece ilk çıkış tüneli korunmuş, diğer yerler ise tamamen yeniden yapılmış.

Old Trafford şu anda bir pazarlama canavarı olarak çalışıyor. İçinde müthiş bir Manchester United müzesi var.

En önemli olaylarını bu müzede sergiliyorlar. Önce bu müze geziliyor. Sonra stadyumun diğer bölgeleri. Tur Manchester resmi ürünlerinin satıldığı mağazanın ziyaret edilmesiyle bitiyor.

Yaklaşık 1,5 saat sürüyor. Bedeli 20 pound. Günde yaklaşık 2000-3000 arası ziyaretçisi var. Yani yaklaşık 1 milyon kişi her yıl bu stadyumu geziyor. Sadece gezi geliri 20 milyon pound.

Müzenin en önemli bölümü 1958'de Münih'te kalkarken düşen uçakta ölen ve yaralanan Manchesterlı futbolculara, yöneticilere ve gazetecilere ayrılmış bölüm.

Manchester United bu kazada 9 futbolcusunu kaybetmiş. Daha sonra da yeniden takım kurmuş.

Alex Ferguson tribünü

Diğer önemli bir bölüm ise Manchester'ın efsane hocası Alex Ferguson'a ait. Henüz yeni kurulmuş.

Ferguson geçtiğimiz günlerde Manchester'ın başında 25. yılını doldurmuş, kulüp de bu dünya rekorunu kutlamak için ona müzede bir bölüm ayırmış ve daha önce "kuzey tribünü" olarak adlandırılan tribüne "Alex Ferguson tribünü" adını vermiş.

Biz buna literatürde kısaca "bir markaya ait değerlerin korunması ve yaşatılması" diyoruz. Manchester gördüğüm kadarıyla markasını daha da bir efsaneleştirmek için elinden geleni ardına koymuyor.

Manchester gezimiz dün akşam Manchester uçuşlarının sıklaştırılması nedeniyle verilen resepsiyonla sonlandı. Resepsiyona da üst düzey bir katılım vardı.

Manchester Şehir Konseyi'nin THY'ye özel bir önem verdiğini gözlemledim. Geceye iki başkan yardımcısı katılıp bir de konuşma yaptı.

Yaklaşık 150 davetli arasında Türkiye'nin İngiltere Başkonsolosu, THY'nin diğer şehirlerdeki temsilcileri, acente sahipleri, THY'nin önemli müşterileri ve Manchester United pazarlama takımı vardı.

Gecenin yemekleri de Manchester'ın ünlü Türk yemekleri lokantası "İstanbul" tarafından hazırlanmıştı

Manchester gezisinde bir kez daha anladım ki THY'nin başarısı şansa bağlı değil. THY üst yönetimi dünya markası olma hedefine kilitlenmiş ve bu hedefe ulaşmak için de sistemli bir program yürütüyorlar.

Hedefe giden yolda nasıl bir yol izlediklerini bir kez daha ilk elden gözlememe ve okurlarımla paylaşmama neden olan THY çalışanlarına teşekkür ederim. Artık önümüzdeki maçlara bakacağız. :)
THY HEDEFE KİLİTLENMİŞ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

Misafir ~ 6 yıl önce
benide bedava gonder ,yedir,icir,daha iyisini yazarim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
bedava maca gonderirsin o da TaHaYe yi kral ilan eder. Banada ver bir bedava gezi firsati bende iyi yorum yazayim TaHaYe hakkinda. Hayat boyle gulum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
sürekli nakarat gibi THY yatırım yaptı,uçak aldı ondan zarar etti,yakında kara geçicek edebiyatını bırakın kimse yemiyor,yutmuyor bu numaraları artık.saglıklı bir havayolu şirketi iyi yönetildiği takdirde hem büyümesini sürdürürken aynı zamanda kar da edebilir.THY düzgün,layıkıyla ehil kişiler tarafından yönetilmediği,hesapsız,kitapsız yatırımlar yaptığı için zarar etmektedir.ayrıca oluşan zararın birçoğu da yatırım değil operasyon zararıdır.alınan uçakları peşin parayla alıyormuşunuz gibi söylemeyin,bunları uzun vadeli taksitlerler leasing yöntemiyle alıyorsunuz.dünyada büyürken kar eden birçok havayolu şirketi var.örnek mi alın size alman LH 2011 de 6 küsür milyar tl yatırım yapıp,uçak alımı yapmışlar ve üzerine de 2 milyar tl kar yapmış.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
haber başlığı harika..kitlenmişte zarara kitlenmiş bizim globally fosssss

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000