21 Mart 2014, Cuma 13:38:53

THY HAT BAKIM'DA 1 NİSAN KORKUSU!

Türk Hava Yolları Hat Bakım’ın Teknik A.Ş’ye bağlanma kararı çalışanları tedirgin etti. Bu karar hangi kayıplara neden olacak?
  • yorumların hepsini okudum ve thy habom personeli olmaktan utandım, he ao ve tecnich bünyesindede utanılacak seviyede konuşan yyok mu elbette var. ao nun teknik ile birleşmesi sonrada habom olması sana ne katacak koca bir hiç onlara kaybettirecek belki evet ama sana karnını okşatan bu sevinç niye. belki hiç olmayacak belki hiç o rakamlara ulaşamayacağız ancak bizi bu şirkette tutan tekşey o rakamların verilebiliyor olması iken bu tavır bize yakışmıyo, alakalı alakasız her başlığın altında habom, arkadaş neden boşa kürek çekiyorsunuz, tis imzalanmış olan olmuş biten bitmiş 3 yılın daha elinden kaçıp gitmiş, bir dahaki tise kadar bekleyeceksin, bu sürecide burada geçireceksen eğer kendine birşeyler katmaya çalışacaksın, he biliyorum çok karakter yoksunu davranışlara hepimiz maruz kalıyoruz ancak bu denli düşmanlık kin çekememe bizlere yakışmıyor lütfen bırakalım, hoşkalın.
  • hic taseronu düsünen yok :) herkesin hakkinda hayırlısı olsun,felaket tellalıgı yapmayalım.. nasıl olsa herkes HABOM olacak.
  • Önümüzdeki haftaya hat bakımdan kopmalar basliyinca bu kadar laf salataliginin olduğunu her kes anliyacak ve hat bakimin ne kadar kuvvetli olduğu bir kez daha net anlasilacak
  • Evet onu bende duydum,emirates,Singapur,delta firmaları anlaşmış,Mayıs'ta başlıyolarmış,aylık 8000 USD + 2000 USD sosyal yardım+limitsiz busin.pass imzayı basmış;amm ler Türkçe olduğu için bizimkileri kapmışlar.

Türk Hava Yolları Hat Bakım’ın Teknik A.Ş’ye bağlanma kararı çalışanları tedirgin etti. Bu karar hangi kayıplara neden olacak?

Türk Hava Yolları Hat Bakım’da çalışan 700 kişi, 1 Nisan itibariyle THY Teknik A.Ş bünyesine geçecek.

Halen THY’deki diğer çalışanlarla aynı haklara sahip olan Hat Bakım personeli, 1 Nisan itibariyle bazı haklarını kaybedecek.
THY’nin aldığı karara birçok hat bakım çalışanı tepki gösterirken Teknik A.Ş bünyesine geçmeye yanaşmadıkları  öğrenildi. Çalışanların Teknik A.Ş bünyesine geçmek istememesindeki en önemli nedenlerden biri de bazı hak kayıpları yaşayacak olmaları olarak gösteriliyor. Başta pass bilet olmak üzere halen bir çok haktan faydalanan Hat Bakım çalışanları, Teknik A.Ş bünyesine geçtikleri takdirde bu haklardan yararlanamayacak.

Teknik A.Ş’nin Çelik İş Sendikası’na geçme olasılığı da çalışanların endişesini artırırken bazı çalışanların kendilerini Teknik A.Ş personeli yapacak sözleşmeye imza atmayacakları öğrenildi. THY Hat Bakım’da sözleşmeye karşı sessiz bir direniş ortaya konulurken sözleşmenin imzalanmaması halinde işten çıkarmalar yaşanabileceği öne sürüldü.

Hava İş Sendikası'nın da gelişmeleri yakından takip ettiği ve sözkonusu karardan rahatsız olduğu belirtilirken konuyla ilgili çalışmaları yürüttüğü belirtildi.

İşte çalışanlara imzalatılan o kağıt:©AirportHaber Özel
 

THY HAT BAKIM'DA 1 NİSAN KORKUSU!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (132)

köroğlu ~ 4 yıl önce
yorumların hepsini okudum ve thy habom personeli olmaktan utandım, he ao ve tecnich bünyesindede utanılacak seviyede konuşan yyok mu elbette var. ao nun teknik ile birleşmesi sonrada habom olması sana ne katacak koca bir hiç onlara kaybettirecek belki evet ama sana karnını okşatan bu sevinç niye. belki hiç olmayacak belki hiç o rakamlara ulaşamayacağız ancak bizi bu şirkette tutan tekşey o rakamların verilebiliyor olması iken bu tavır bize yakışmıyo, alakalı alakasız her başlığın altında habom, arkadaş neden boşa kürek çekiyorsunuz, tis imzalanmış olan olmuş biten bitmiş 3 yılın daha elinden kaçıp gitmiş, bir dahaki tise kadar bekleyeceksin, bu sürecide burada geçireceksen eğer kendine birşeyler katmaya çalışacaksın, he biliyorum çok karakter yoksunu davranışlara hepimiz maruz kalıyoruz ancak bu denli düşmanlık kin çekememe bizlere yakışmıyor lütfen bırakalım, hoşkalın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
unut ~ 4 yıl önce
hiçbir zaman o rakamlara ulaşamıcaksınız ! Siz o rakamlara ulaşamayın diye HABOM u kuruldu zaten bunu neden anlamak istemiyosunuz ? Hala bu ümitlerle hayallerle yaşamayın . Yazık
deli mayk ~ 4 yıl önce
hic taseronu düsünen yok :) herkesin hakkinda hayırlısı olsun,felaket tellalıgı yapmayalım.. nasıl olsa herkes HABOM olacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Önümüzdeki haftaya hat bakımdan kopmalar basliyinca bu kadar laf salataliginin olduğunu her kes anliyacak ve hat bakimin ne kadar kuvvetli olduğu bir kez daha net anlasilacak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Evet onu bende duydum,emirates,Singapur,delta firmaları anlaşmış,Mayıs'ta başlıyolarmış,aylık 8000 USD + 2000 USD sosyal yardım+limitsiz busin.pass imzayı basmış;amm ler Türkçe olduğu için bizimkileri kapmışlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
at ~ 4 yıl önce
at yalanı seveyim inananı..

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000