17 Ekim 2011, Pazartesi 15:08:58

THY HANDLİNG ÜCRETLERİNİN İNDİRİLMESİNİ İSTEDİ

Türk Hava Yolları Kırım temsilciliği, Ukrayna Altyapı Bakanlığı’ndan yüksek zam yapılan havalimanı yer hizmetleri (handling) ücretlerinin, yeniden gözden geçirilmesini talep etti.
  • Simferopol Muduru Serhat Bey e tebrikler...
  • en iyi hatlardan biri..Kırım ofisi başarılı. Thy üst yönetimi farkındadır.Uçaklar full
  • o kadar boş boş konuşuyorsunuz ki..
  • En son gelen haberlere göre Rus başbakanı cevap olarak 'uçmayıversinler, at arabası ile gitsinler' demiş. Yoksa bizim 'padişah'mıydu o?:-)
Geçtiğimiz günlerde Kırım’ın Yalta şehrinde düzenlenen Karadeniz Ekonomik Forumu sırasında THY Kırım temsilcileri, Ukrayna Başbakan Yardımcısı ve Altyapı Bakanı Boris Kolesnikov’dan yer ücretlerinin yeniden gözden geçirilmesini talep etti. 

Yapılan zamla bilet fiyatlarının da arttığını kaydeden Türk Hava Yolları Kırım Ofisi Pazarlama Şefi Timur Abibullayev, bu fiyatlarla şirketin rekabet edebilme şansının azaldığını dile getirdi.

THY Kırım Müdürü Serhat Fil, yaptığı açıklamada yer ücretlerine %22,5 oranında zam yapıldığını söyledi.

Söz konusu ücretlerin Avrupa’dan daha pahalı hale geldiğini söyleyen Serhat Fil, Kırım’da yüksek fiyatlarla birlikte hizmet kalitesinin de çok düşük olduğunu belirtti.

Bu fiyatlarla rekabet edebilme gücünün azaldığını söyleyen Fil, “Simferopol havalimanı yöneticileri ile konuyu görüştüğümüzde bunun sadece Simferopol'de değil tüm havalimanlarına yapıldığını, buna Altyapı Bakanlığı'nın karar verdiğini söylediler. Biz de sayın bakana Karadeniz Ekonomik Forumunda bu soruyu yönelttik. Kendisi sorunla ilgileneceğini, 5 gün içinde cevap verme sözünü verdi” dedi.

Yapılan zammın sadece Türk Hava Yolları’nı değil, Kırım’da operasyon yapan diğer Ukraynalı ve Rus taşıyıcıları da etkileyecek bir durum olduğunu ifade eden THY Kırım Müdürü Fil, “Ben tüm havayolları olarak bu soruyu sayın bakana ilettim. İnşallah sorunumuzla ilgilenir, geri adım atarlar diye ümit ediyoruz.” şeklinde konuştu.

THY’nin Kırım temsilciliği 1999 yılından bu yana faaliyet gösteriyor.

(QHA) 
THY HANDLİNG ÜCRETLERİNİN İNDİRİLMESİNİ İSTEDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Misafir ~ 7 yıl önce
Simferopol Muduru Serhat Bey e tebrikler...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
en iyi hatlardan biri..Kırım ofisi başarılı. Thy üst yönetimi farkındadır.Uçaklar full

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
o kadar boş boş konuşuyorsunuz ki..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
En son gelen haberlere göre Rus başbakanı cevap olarak 'uçmayıversinler, at arabası ile gitsinler' demiş. Yoksa bizim 'padişah'mıydu o?:-)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000