30 Aralık 2013, Pazartesi 10:06:10

THY HABOM’DA İŞLER KARIŞIYOR…

Türk Hava Yolları’nın Ağır Bakım Onarım Merkezi (HABOM) sendika karışıklığı yaşanmaya başlandı. Çeliş-İş Sendikası ilk kez masaya otururken, yönetime ağır istekler sunduğu ifade ediliyor. Ancak şartlarla ilgili işyeri temsilcilerinin bile haberi yok.
  • Ben 15 yillik teknisyenim THY ne kadar maaş veriyor.
  • Evet bugün görüşme olacaktı sözde ne oldu bilgisi olan varmı? Ya yine hikayeden ertelendi yada gereksiz maddeler imzalandı heralde..
  • ÖHÖ ÖF MERAK ETMEYIN AGZINIZA BIR PARMAK BAL CALIP IÇİNIZE IYI NIYET ELCILERI ILE BU HALLEDILIR. BU SÜREĆDE UZUN BIR SURE GIDER .BELKİ KÜÇÜK BIR KIRILMA OLABİLİR. GERÇEK BİRLİKTE DOĞRU VE KARARLI HAREKETLE OLUR.HER SEYDEN ÖNCE INSAN OLMAYI UNUTMAYIN VE KÖLELİGE KARŞI DURUN. BİRLİKTE OLUN.
  • bosveren arkadaş burada bir sürü insan sana bi cevap vermiştir sen anladın onu ;) emeklilerle çalışsin thy habom bi çok kişi memnu değil 1500 liraya emekliler calissin madem uçak teknisyenligi değil kamyon tamiri yapıyoruz

THY HABOM’da örgütlenen Çelik-İş Sendikası, Toplu İş Sözleşmesi (TİS) kapsamında THY HABOM yöneticileri ile masaya oturdu. Sendika, Hava-İş Sendikası’nın THY ile yaptığı sözleşmeye benzer bir istek listesini HABOM’a ilettiği belirtiliyor. Tıpkı THY’de olduğu gibi bir defaya mahsus 5500 TL ekstra ücret de talep eden Çelik-İş Sendikası'nın işyeri temsilcilerine haber vermeden yaptığı görüşmeler temsilcilerin tepkisini çekiyor.

THY HABOM’da bir başka tepki duyulan konu ise maaş ödemelerindeki uygulama oldu. HABOM’da dolar bazında maaş alan personelin, dolar kurunun 1.85 ile sabitlenmesinden dolayı rahatsızlık yaşadığı kaydediliyor.

Öte yandan, maaş sıkıntısından çok sayıda imza yetkisi bulunan teknisyenin istifa ettiği ileri sürülürken, bazı teknisyenlerin de şirketten ayrılmak için başka şirketlerle görüşme yaptıkları iddia ediliyor. Yetkili teknisyen sıkıntısı çeken THY HABOM, soruna en azından geçici çözüm bulmak için yetkili teknisyenlere hem SAW hem de Atatürk Havalimanı apronuna giriş kartı aldığı belirtiliyor. Son bir ay içinde 25 yetkili teknisyenin istifa etmesi THY HABOM yönetimini kara kara düşündürmeye başladı. HABOM yönetiminin bir başka alternatif olarak THY emeklisi teknisyenleri HABOM’a kazandırmak olduğu kaydedildi.

THY Habom çalışanlarının, Hava-İş Sendikası’nın işkolu tespit davasının sonucunu beklediği ifade ediliyor. Çelik İş Sendikası ile yürüyemeyeceklerini anladıklarını ifade eden çalışanlar, “Hava-İş Sendikası işkolu tespit davasını kazanırsa istifa edip Hava-İş Sendikasına üye olacağız” şeklinde konuşuyorlar.

 ©AirportHaber.com 

THY HABOM’DA İŞLER KARIŞIYOR…

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (198)

kubi ~ 4 yıl önce
Ben 15 yillik teknisyenim THY ne kadar maaş veriyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
15 yıllık ~ 4 yıl önce
Teknik a.ş ve A.O.'da ücreti oluşturan unsurlar: 10 yıldan sonra yıpranma payı, vardiya primi, revizyon primi, lisan primi, yılda maksimum 300 saat mesai bedeli, ikramiye ve maaş Habom a.ş.'de Ücreti oluşturan unsurlar: Maaş
sonuç? ~ 4 yıl önce
Evet bugün görüşme olacaktı sözde ne oldu bilgisi olan varmı? Ya yine hikayeden ertelendi yada gereksiz maddeler imzalandı heralde..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
ÖHÖ ÖF MERAK ETMEYIN AGZINIZA BIR PARMAK BAL CALIP IÇİNIZE IYI NIYET ELCILERI ILE BU HALLEDILIR. BU SÜREĆDE UZUN BIR SURE GIDER .BELKİ KÜÇÜK BIR KIRILMA OLABİLİR. GERÇEK BİRLİKTE DOĞRU VE KARARLI HAREKETLE OLUR.HER SEYDEN ÖNCE INSAN OLMAYI UNUTMAYIN VE KÖLELİGE KARŞI DURUN. BİRLİKTE OLUN.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
bosveren arkadaş burada bir sürü insan sana bi cevap vermiştir sen anladın onu ;) emeklilerle çalışsin thy habom bi çok kişi memnu değil 1500 liraya emekliler calissin madem uçak teknisyenligi değil kamyon tamiri yapıyoruz

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000