12 Ekim 2014, Pazar 09:32:50

THY GİNE UÇUŞLARINI BAŞLATMIYOR

Ebolanın en çok yaşandığı ülkelerden Gine’ye uçuş planlayan THY, salgın nedeniyle kış sezonunda başlatılacak uçuşları yıl sonuna kadar planlamadan kaldırdı.
  • Eee Nijerya Ghana devam ama niye sadece brussel sorumlu olsunki bi sürü transit var istanbuldan Nijeryadada yayiliyor hastalik
  • ne oldu bizim mermiye kafa atan , yarısı yerin altında ki thy yöneticilerine ? yakışmadı , tüm savaş bölgelerinden , salgın yerlerimden kusur kalırız sonra !
  • THY yeni aksiyon almış gibi anlaşılmasın, bu gazeteciler bunun yeni farkına varmış. THY GİNE-MALİ ortak uçuşlarını bu sene yazdan evvel kışa erteledi, daha sonra yazın ise virüs yayılınca bu sefer kış tarifesindeki seferleri iptal edip satıştan kaldırdı. daha o dönemde Dünyada ve Türkiye'de Ebola'nın E'si bilinmiyordu. THY'nin açacağı hat için nekadar ince eleyip sık dokuduğunu bilenler bilir, bilmeyenler de : "sonunda anladı" gibi cahilce sallar durur. Kimse can riski varken bir operasyona girişmiyor, rahat olun.
  • Sonunda THY de anladı işin ciddiyetini. Ama Avrupa ya Ebola gelirse işin sorumlusu Brussels Airlines olur. Çünkü Gineye hala uçan tek Avrupalı Havayolu ve Afrika dan Amerika ya olan uçuşlarda Brussels Airlines la uçanlar sonra United la Amerika ya geçiyorlar. Dolayısıyla Brüksel salgının geleceğinde kilit noktalardan biri.

Ebolanın en çok yaşandığı ülkelerden Gine’ye uçuş planlayan THY, salgın nedeniyle kış sezonunda başlatılacak uçuşları yıl sonuna kadar planlamadan kaldırdı.

Ebola nedeniyle artan ölümler, dikkatleri hastalığın taşınması ve bulaşmasını önlemeye dönük çalışmalara çekerken THY’nin en riskli üç ülkeden biri olan Gine’ye başlatmayı planladığı uçuşları ertelediği ortaya çıktı.

Türk Hava Yolları (THY) yetkililerinden alınan bilgilere göre, Afrika’da 27 ülke 34 meydana uçan kurum, ebola salgınının en yaygın olduğu Sierra Leone, Liberya ve Gine’ye uçmuyor. Gine uçuşlarının bu kış tarifesiyle planlandığı bilgisini veren yetkililer, salgının yaygınlaşması üzerine bu planlamayı askıya aldıklarını, yılbaşına kadar da başlatılmayacağı kararının alındığını dile getirdiler. Uçuşlar hastalığın seyrine göre yeniden gözden geçirilecek.

Personel bilgilendirildi

Hastalığın ülke dışından yolcularla taşınmaması amacıyla yurtdışı uçuşlarının yapıldığı havalimanlarında yolcuların ateş durumlarını ölçecek herhangi bir termal ölçüm cihazı bulunmadığı bilgisini veren yetkililer, alınan önlemleri de şöyle özetlediler:

- Sağlık Bakanlığı ve ilgili kurumların istediği tüm sağlık önlemleri alındı.

- Afrika’ya yapılan tüm uçuşlar için sağlık kitleri gerekli malzemeler eklenerek yenilendi.

- Söz konusu bölgelere uçan tüm personel hastalığın nasıl bulaşacağı, neler yapılacağı konusunda bilgilendirildi.

- Uçakta hasta olduğu tahmin edilen yolcunun, karantinaya alınarak diğer yolculardan izole bir şekilde en yakın sağlık kuruluşuna ulaştırılmasına dönük önlem alındı. (Cumhuriyet)

THY GİNE UÇUŞLARINI BAŞLATMIYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Nijerya akra devam ~ 4 yıl önce
Eee Nijerya Ghana devam ama niye sadece brussel sorumlu olsunki bi sürü transit var istanbuldan Nijeryadada yayiliyor hastalik

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dikkatli ! ~ 4 yıl önce
ne oldu bizim mermiye kafa atan , yarısı yerin altında ki thy yöneticilerine ? yakışmadı , tüm savaş bölgelerinden , salgın yerlerimden kusur kalırız sonra !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
THY yeni aksiyon almış gibi anlaşılmasın, bu gazeteciler bunun yeni farkına varmış. THY GİNE-MALİ ortak uçuşlarını bu sene yazdan evvel kışa erteledi, daha sonra yazın ise virüs yayılınca bu sefer kış tarifesindeki seferleri iptal edip satıştan kaldırdı. daha o dönemde Dünyada ve Türkiye'de Ebola'nın E'si bilinmiyordu. THY'nin açacağı hat için nekadar ince eleyip sık dokuduğunu bilenler bilir, bilmeyenler de : "sonunda anladı" gibi cahilce sallar durur. Kimse can riski varken bir operasyona girişmiyor, rahat olun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tarafgirlik ~ 4 yıl önce
Evet ince elenip sık dokunduğu doğru fakat sadece karlılık yönünden.Sana Aden İstanbul bacaklı lnonstop yapılan bir uçuş var yapın bakalımda sonra konuşalım.
~ 4 yıl önce
Sonunda THY de anladı işin ciddiyetini. Ama Avrupa ya Ebola gelirse işin sorumlusu Brussels Airlines olur. Çünkü Gineye hala uçan tek Avrupalı Havayolu ve Afrika dan Amerika ya olan uçuşlarda Brussels Airlines la uçanlar sonra United la Amerika ya geçiyorlar. Dolayısıyla Brüksel salgının geleceğinde kilit noktalardan biri.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000