03 Eylül 2012, Pazartesi 13:07:31

THY GENİŞ GÖVDELİ UÇAK ALACAK MI?

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu geniş gövdeli uçak alımı ve sponsorluk anlaşmalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.
  • 747 8 thy için ideal olandır a380 hantal ve her piste inemiyor
  • AVRUPANIN EN BUYUK HAVAYOLU SIRKETIYIZ DIYORSUNUZ LUFTHANSANIN 700 TANE UCAGI VAR BZIM DAHA 186 TANE NEREDE BUYUKLUK BILEMEDIM?
  • eee dunun mali musaviri thy nin yonetim kurulu baskani olursa olacagi budur..ne bekliyordunuz ki ????
  • eee havacılığı internetten öğrendiğinşi zannedenlerin büyük başarısı...sanki belediye yönetiyorlar

Milli Takımla olan ulaşım anlaşmasının 3 yıl daha uzatılmasına ilişkin basın toplantısının ardından bazı basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Hamdi Topçu, geniş gövdeli uçak alımıyla ilgili henüz net bir kararın söz konusu olmadığını ifade etti.

Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu; “Geniş gövdeli uçaklarla ilgili henüz bir alım kararımız yok. Boeing 747 ve Airbus A380 tipindeki büyük gövdeli uçakları bünyemize katabilmemiz için filomuzda yer açmamız gerekiyor. Görüşmelerimizin bu anlamda devam ettiğini belirtmek isterim. Görüşmelerin sürüyor olmasına rağmen henüz alımla ilgili bir kararımız yok. Önümüzdeki süreçte bu konuyu daha net olarak açıklarız ancak şu an için bir karar vermiş değiliz” dedi.

Türk Hava Yolları’nın son yıllarda spor alanında yaptığı sponsorluk anlaşmalarına da değinen Topçu; “Bildiğiniz gibi Barcelona ve Manchester United ile olan anlaşmalarımız hala devam ediyor. Ayrıca Türkiye’den den Milli Takım’ın yanı sıra 4 büyük kulübün de ulaşım sponsoruyuz. 2. ve 3. Lig ekipleri de indirimli uçma imkanına sahip. Bu anlaşmalar THY’ye hem tanıtım anlamında hem de marka olma yolunda büyük kazançlar sağlıyor. THY’nin sponsorluk anlaşmalarından sonra gelirleri yüzde 35 oranında arttı. Spor ve özellikle futbol ilgi çeken branşlar. Biz de bunu değerlendiriyoruz” dedi.

©AirportHaber

THY GENİŞ GÖVDELİ UÇAK ALACAK MI?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

hobi ~ 4 yıl önce
747 8 thy için ideal olandır a380 hantal ve her piste inemiyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mustafa ~ 5 yıl önce
AVRUPANIN EN BUYUK HAVAYOLU SIRKETIYIZ DIYORSUNUZ LUFTHANSANIN 700 TANE UCAGI VAR BZIM DAHA 186 TANE NEREDE BUYUKLUK BILEMEDIM?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
normal ~ 6 yıl önce
eee dunun mali musaviri thy nin yonetim kurulu baskani olursa olacagi budur..ne bekliyordunuz ki ????

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz diyene ~ 6 yıl önce
eee havacılığı internetten öğrendiğinşi zannedenlerin büyük başarısı...sanki belediye yönetiyorlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000