29 Ekim 2008, Çarşamba 15:09:23

THY eğtim uçağı pisten çıktı

Türk Havayolları’na ait bir eğitim uçağı pisten çıktı. Uçağın kanatlarında büyük hasar olduğu belirtildi.
  • nedeni basit. diger uçuş okullarındaki ögrenciler (bizim gibi) ne kadar saatin olursa olsun. rüzgar varken bi ayak pedalda hocanın. sürekli pedal tok( bi gun tekme atasım gelio) . çünkü bu uçaga birşey gelse madem kaptan sensin sen yaptın kazayı deyip fatura kesilicek. ama thy de en güzeli yapılıo. tutmasın tok. ne olcagını görsün. ona göre hareket etsin. thy ye bi 172 koymaz. ama 172yi parçalamak çok kişiye çok şey ögretir. allah kaza bela vermesin. Allaha şükür kimsenin birşeyi yokmuş. Allah hepimizi korusun.
  • nefretini kusan arkadaşlar, geçen hafta bir yolcu uçağı pist dışına çıkmış, denize düşmeden ancak durabilmişti. İlginçtir orada buradaki yorumlardan eser yok. Onlara da küfretsenize. kaç bin saatlik pilotlar onlar. buradaki gibi eğitimde 20 saatlik öğrenci değil. Yiğit rumuzlu arkadaş ne güzel yazmış. Bu kişilik, seviyesizlik ve görüşler ile daha çok akıntıya kürek çekersiniz siz.
  • Basit bi geçmiş olsun demektense çoban, beceriksiz, torpilli yakıştırmaları insancık olmanın en güzel örnekleri,helal olsun
  • Fırsattan istifade edepsizce nefretini kusanların üsluplarındaki kalitesizliği ve seviyelerini gördükçe, nefretlerinin nedeni olan THY'ye alınmama sebepleri daha iyi anlaşılıyor.

Türk Havayolları’na ait uçuş okulunun eğitim uçağı Çorlu Havaalanı’nda pisten dışarı çıktı. Eğitim uçuşu yapan bir pilot adayının Çorlu Havaalanına iniş yaptıktan sonra kontrolü kaybederek pist dışına çıktığı ifade edildi. Gelen ilk bilgilere göre uçağın pist dışına çıktıktan sonra kanatlarından birinin büyük hasar gördüğü şeklinde. Motor pervanelerinden birinin de hasar gördüğü bildiriliyor.

Eğitim uçağının inişe geçtiği sırada pilotun kontrolü kaybetmesi nedeniyle uçağın hafif zıplama sonucu pistten çıktığı öğrenilirken, olayın neticesinde herhangi bir yaralanma olayının olmadığı ve kazanın zararsız bir şekilde atlatıldığı gelen bilgiler arasında.

Türk Havayolları Uçuş Okulu’na ait bir başka uçak daha önce de Hezarfen Havaalanında pist dışına çıkmış ve büyük hasar görmüştü. Bu kazada THY’nin eski Yönetim Kurulu Üyesi Atilla Öksüz’de hafif şekilde yaralanmıştı. Bu kazadan sonra Atilla Öksüz’ün THY ile ilişiği kesilmişti.


©AirportHaber Özel

THY eğtim uçağı pisten çıktı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (35)

Misafir ~ 7 yıl önce
nedeni basit. diger uçuş okullarındaki ögrenciler (bizim gibi) ne kadar saatin olursa olsun. rüzgar varken bi ayak pedalda hocanın. sürekli pedal tok( bi gun tekme atasım gelio) . çünkü bu uçaga birşey gelse madem kaptan sensin sen yaptın kazayı deyip fatura kesilicek. ama thy de en güzeli yapılıo. tutmasın tok. ne olcagını görsün. ona göre hareket etsin. thy ye bi 172 koymaz. ama 172yi parçalamak çok kişiye çok şey ögretir. allah kaza bela vermesin. Allaha şükür kimsenin birşeyi yokmuş. Allah hepimizi korusun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rumuz ~ 10 yıl önce
nefretini kusan arkadaşlar, geçen hafta bir yolcu uçağı pist dışına çıkmış, denize düşmeden ancak durabilmişti. İlginçtir orada buradaki yorumlardan eser yok. Onlara da küfretsenize. kaç bin saatlik pilotlar onlar. buradaki gibi eğitimde 20 saatlik öğrenci değil. Yiğit rumuzlu arkadaş ne güzel yazmış. Bu kişilik, seviyesizlik ve görüşler ile daha çok akıntıya kürek çekersiniz siz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rumuz ~ 10 yıl önce
Basit bi geçmiş olsun demektense çoban, beceriksiz, torpilli yakıştırmaları insancık olmanın en güzel örnekleri,helal olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yiğit ~ 10 yıl önce
Fırsattan istifade edepsizce nefretini kusanların üsluplarındaki kalitesizliği ve seviyelerini gördükçe, nefretlerinin nedeni olan THY'ye alınmama sebepleri daha iyi anlaşılıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000