10 Nisan 2016, Pazar 11:44:08

THY Diyarbakır -Erbil seferlerine bugün başlıyor

Türk Hava Yolları (THY) bugün Diyarbakır Havalimanı'ndan Erbil'e ilk uçuşunu gerçekleştirecek.
  • en yakın zamanda almanya hattının da acılması dileğiyle
  • Bu seferler tencere ile kapagin bulusma misali oldu.Ne kadar cok sefer Erbile,o kadar sakin,huzurlu Turkiye.
  • Düsseldorf - Nevsehir istiyoruz eskiden Lufthansanin yan sirketi (Germanwings) Yapiyordu yaz sezonlari 1/2 sene oldu ve simdik antalya ve izmir acildi hatlardan cok iyi gidiyor ic hatlarda thy haftanin her gunu gunde 3 sefer pegasus haftanin belirli gunler 4 kere gunde 1 sefer sabiha gokcen anadolujet hergun antalya seferlere haftanin her gunu 1 sefer sabiha gokcen haftanin her gunu izmir haftanin belirili gunu ucuyor 4 kes. Onur air Kuzey Kibris ucuslarinu acsin thy de dis hatlar dusseldorf !! Cok turist yeri!
  • Guneydogu insanı o fiyatada gider kral gibi. Ve orda cogu insanin işi vardır istanbulu ve diyarbakırı bir tutmayalim lutfen..

Türk Hava Yolları (THY), yeni terminal binası geçtiğimiz günlerde tamamlanan Diyarbakır Havalimanı'ndan yurtdışı seferine başlıyor.

Bugün TK846 sefer sayısı ile gerçekleştirilecek sefer Airbus A321 tipi uçakla saat 15.35'te gerçekleştirilecek.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Nisan ayı başında Diyarbakır kentine yaptığı ziyarerette yurtdışı uçuşları için müjdeyi bu sözlerle duyurmuştu; “Diyarbakır Havalimanı’ndan Erbil’e uçuşlar 10 Nisan’da başlıyor. Yine Diyarbakır’dan Ercan Havalimanı’na yani KKTC’ye uçuşlar da 1 Mayıs’ta başlıyor. Bu aynı zamanda şunun işareti, Diyarbekir’de dışarıdaki Kürt kardeşlerimize ve Türk kardeşlerimize uçuş başlatıyoruz. Bu da kardeşliğin sembolü olarak Diyarbekir’i bu bölgenin merkezi yapacak".

THY Diyarbakır -Erbil seferlerine bugün başlıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

hayırlı olsun ~ 2 yıl önce
en yakın zamanda almanya hattının da acılması dileğiyle

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sonunda ~ 2 yıl önce
Bu seferler tencere ile kapagin bulusma misali oldu.Ne kadar cok sefer Erbile,o kadar sakin,huzurlu Turkiye.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Thy ~ 2 yıl önce
Düsseldorf - Nevsehir istiyoruz eskiden Lufthansanin yan sirketi (Germanwings) Yapiyordu yaz sezonlari 1/2 sene oldu ve simdik antalya ve izmir acildi hatlardan cok iyi gidiyor ic hatlarda thy haftanin her gunu gunde 3 sefer pegasus haftanin belirli gunler 4 kere gunde 1 sefer sabiha gokcen anadolujet hergun antalya seferlere haftanin her gunu 1 sefer sabiha gokcen haftanin her gunu izmir haftanin belirili gunu ucuyor 4 kes. Onur air Kuzey Kibris ucuslarinu acsin thy de dis hatlar dusseldorf !! Cok turist yeri!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Super ~ 2 yıl önce
Guneydogu insanı o fiyatada gider kral gibi. Ve orda cogu insanin işi vardır istanbulu ve diyarbakırı bir tutmayalim lutfen..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000