07 Ağustos 2014, Perşembe 10:10:28

THY ÇALIŞANLARINI NEDEN UYARDI?

Afrika’da birçok noktaya uçan Türk Hava Yolları, tüm dünyada paniğe neden olan ebola virüsüne karşı çalışanlarını uyardı: Afrika’da vahşi hayvan eti yemeyin!
  • THY yemek paralarını ödese belki ekipler karınlarını doyurmak için avlanmak zorunda kalmayacaklar? :-))))
  • Biz zaten şempanze v.s. yemek için gidiyorduk Afrika'ya. Daha neler ??
  • British Airways has temporarily suspended flights to and from Liberia and Sierra Leone until 31 August 2014 due to the deteriorating public health situation in both countries.BU YAZI BRİTİSH AİRWAYS SİTESİNDEN KOPYALANDI KENDİLERİ GÖRMEK İSTEYENLER AÇIP OKUYABİLİRLER...
  • Vahşi eti yemeyin, pass uçağa binmeyin, senyoriteyi ....ir edin. THY nin son bir aylık durumu... Yorumunu yazan arkadasi gonulden tebrik ediyorum!!!!!

Orta ve Batı Afrika’da ortaya çıkan ve adını Demokratik Kongo Cumhuriyeti’ndeki Ebola nehrinden alan virüs tüm dünyada korkuya neden olurken bu hastalığın bulaşma riski yüksek Afrika ülkelerine sefer düzenleyen THY, çalışanlarını uyardı. Çalışanlarına hastalık hakkında bilgi veren THY, grip benzeri belirtilerle başlayan ve sonrasında vücutta iç ve dış kanamalara neden olan hastalığın hayvandan insana ve sonrasında ise insandan insana bulaştığını hatırlattı.

Hastalığın yüzde 90 ölümcül risk taşıdığı vurgulanırken virüsün genel olarak insanların maymun, şempanze, yarasa gibi hayvanların vücut salgıları ile insana bulaştığı kaydedildi.

THY, hastalıkla ilgili çalışanlarını bilgilendirirken hem istasyonda görev yapanları hem de uçucu personeli dikkat etmeleri gereken hususlar konusunda uyardı.

Çalışanlarına ellerini sık sık sabunla yıkamaları konusunda uyaran THY, özellikle uçucu personelin gittikleri ülkelerde maymun, goril, şempanze, meyve yarasası, orman antilobu ve kirpi gibi hayvanlardan uzak durmasını istedi. THY ayrıca yerel pazarlarda satılan primatlar dahil (Goril, orangutan, şempanze, gibon) vahşi hayvan eti yememeleri konusunda uyarıda bulundu, başkalarına ait özel eşyalara çıplak elle dokunmamalarını istedi.

THY’nin uyarısında, hastalık şüphesi taşıyan yolcuların derhal ilgili birimlere bildirilmesi de ye aldı.

 ©AirportHaber.com ÖZEL 

THY ÇALIŞANLARINI NEDEN UYARDI?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (27)

Volvo ~ 4 yıl önce
THY yemek paralarını ödese belki ekipler karınlarını doyurmak için avlanmak zorunda kalmayacaklar? :-))))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:) ~ 4 yıl önce
süper :)
X K/M ~ 4 yıl önce
Biz zaten şempanze v.s. yemek için gidiyorduk Afrika'ya. Daha neler ??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Nerede ~ 4 yıl önce
Ayrıca Afrika'da yiyecek birşey varda biz mi göremedik? Su bile yok be!!
Ebola ~ 4 yıl önce
Ebola denen hastalık bu tür hayvanların etinin yenmesiyle bulaşıyor ve bu etleri yemek oralarda çok yaygın. Bu uyarılar sadece THY'nin değil, Ebola hakkında uyarıda bulunan tüm sağlık otoritelerinin uyarıları. Burada bilmediğiniz etlerden her şekilde uzak durun denmek isteniyor, çünkü en sık bulaşma bu şekilde oluyor. Zaten hastalığın ilk başladığı yer, Gine'nin Liberia ve Sierre Leone sınırlarına yakın olan doğu bölgesidir ve buralarda maymun, yarasa, fare gibi vahşi hayvan eti yeme alışkanlığı çok yüksektir.
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
British Airways has temporarily suspended flights to and from Liberia and Sierra Leone until 31 August 2014 due to the deteriorating public health situation in both countries.BU YAZI BRİTİSH AİRWAYS SİTESİNDEN KOPYALANDI KENDİLERİ GÖRMEK İSTEYENLER AÇIP OKUYABİLİRLER...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BA ~ 4 yıl önce
THY'nin bu iki ülkeye de uçuşu yok. BA Nijerya'ya uçuşlarını durdurmuş mu? Ya da diğer Avrupa ve Amerika'nın önde gelen şirketleri. Onları da araştırıp link verirmisin?
Dtay ~ 4 yıl önce
https://www.travelcare.co.ug/news/what-risk-catching-ebola-plane Bunları THY söylese bir sürü kulp bulursunuz. Yabancıdan okursanız bunları, hıııı demek öyle der geçersiniz.
YILIN YORUMU ~ 4 yıl önce
Vahşi eti yemeyin, pass uçağa binmeyin, senyoriteyi ....ir edin. THY nin son bir aylık durumu... Yorumunu yazan arkadasi gonulden tebrik ediyorum!!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000