10 Nisan 2009, Cuma 08:36:30

"THY benden 1300 Euro istedi"

İtalya’yı vuran 6.2’lik depremi yaşayanlar arasında sayıları 50’yi bulan Türk öğrenciler de vardı...
  • Ne yanlisligi olacak arkadasim Amsterdamda farklilarmi burda da acil bi durumda 500,600,700 euro cekiyorlar tutturabildigine.
  • BU BİR REALİTEDİR
  • az bile istemis bence.
  • Helsinkiden İstanbula 175 yuroya gidiş dönüş bilet satan bu şirketten böyle hatalar olmaz.Hele hele avrupadan Türkiyeye ucmak artık otıobüs yolculuğundan çok daha ucuz oldu.

Roma’daki Türk Büyükelçiliği yetkilileri Türk öğrencilerin depremi yara almadan atlattıklarını, 25 öğrencinin önceki gün yurda döndüğünü, maddi imkanı olmayan 3 öğrencinin ise devletin imkanlarıyla yarın Türkiye’ye geleceğini söylediler. L’aquila kentindeki Güzel Sanatlar Akademisi’nde resim öğretmenliği dalında yüksek lisans yapan 26 yaşındaki Hande Bolu da Türk ve İtalyan arkadaşlarıyla birlikte kaldığı evde depreme yakalandı. 6 aydan beri L’aquila’da ufak çapta 2 ya da 3 şiddetinde sürekli sallandıklarını belirten Hande Bolu, yaşadığı korkunç anları anlattı.

Odanın tavanı çöktü

Daha uyumamıştım. Önceki depremler olmadan önce acayip bir uğultu duyuyorduk. Saat 3.30’da yine öyle bir uğultu duydum ama bu kez çok daha yüksekti. Anladımki deprem olacak. Uğultu başlayınca sandalyeden kalkıp kapıya doğru yöneldim o sırada oda birden yükselip alçaldı. Tıpkı denizdeki dalga gibiydi. Dehşete kapıldım. Ev sürekli yükselip alçalıyordu. Merdivenlere koştum ama sürekli bir şeyler dökülüyordu korkup tekrar odaya kaçtım ama bu kez de tavan çökmeye başladı. Banyodaki şofben yere düştü, her yerden sular fışkırdı. Yatağın yanına girmeye çalıştım. 10-15 saniye sürdü sarsıntı. Sonunda merdivenlere yönelip yalınayak dışarı çıkmayı başardım. Roma’da otelde kaldıktan sonra havalimanına gidip Türkiye’ye dönebilmek için üzerimde pijamalarımla THY görevlileriyle konuştum. Benden bin 300 euro para istediler. Daha sonra 800-900 euroya indirdiler. Bu kadar param olmadığı için İtalyan havayolları Alitalia’ya gittim ve durumu anlattım, depremzede olduğumu söyleyince 200 Euro bilet parası ödeyerek ülkeme dönebildim.

Vatan

"THY benden 1300 Euro istedi"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

Misafir ~ 9 yıl önce
Ne yanlisligi olacak arkadasim Amsterdamda farklilarmi burda da acil bi durumda 500,600,700 euro cekiyorlar tutturabildigine.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
BU BİR REALİTEDİR

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
az bile istemis bence.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Helsinkiden İstanbula 175 yuroya gidiş dönüş bilet satan bu şirketten böyle hatalar olmaz.Hele hele avrupadan Türkiyeye ucmak artık otıobüs yolculuğundan çok daha ucuz oldu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000