13 Ekim 2017, Cuma 14:08:17

THY Ankara'yı uçuruyor

Türkiye’nin bayrak taşıyıcı havayolu Türk Hava Yolları bu ay sonu itibariyle Ankara’dan yurt dışına başlatacağı direkt uçuşları ile Türkiye’nin başkentini Avrupa’nın 4 büyük şehri ile buluşturacak.
  • Adamların işletecek en önemli havalimanı ESB kalacak yakında. Daha çok hat açılacaktır. Önemli olan uçuş firmalarının TAV'dan ne koparacağıdır.
  • THY nihayet seferlere başlıyor; yeterli mi, kesinlikle hayır ancak yine de bir başlangıç olarak görüyor ve destekliyoruz. Sürece gelince; Ankara'yı ticari bir pazar olarak görmek istemeyen THY baskıya dayanamadı ve nihayetinde emir ile görevi üstlendi. Umarım göstermelik olmaz ve "biz denedik ama olmadı" beyanlarıyla vaz geçmezler. Bu girişimin kalıcı olması için, THY'nin; 1. süreci uzun erimli planlayıp, sabretmesi ve arz-talep dengesini kurması; 2. Anadolujet ile ortak bir program çerçevesinde irili-ufaklı şehirlerden topladığı yolcuları ESB'de aktarma yaparak düzenli bir biçimde uçurması; 3. atıl durumdaki ESB'yi bir hub olarak teçhiz etmesi ve personel istihdamı ve organizasyonuna gitmesi; 4. nihayetinde, ESB'den uluslararası uçuş ağını sistemli bir biçimde genişletmesi gerekiyor -- en azından yakın coğrafyamızdaki önemli başkentlere uçması beklenmelidir. Eğer akılcı bir planlama/işletim modeli yerleşirse, göreceksiniz 1 yıl içinde ciddi anlamda bir yolcu potansiyeli oluşacaktır.
  • Ankara base in açılması çok daha hayırlı olacaktır. Bunca uçuş ekipleri için harcanan otel, yakıt, harcırah ücretleri açısından da mantıklı olur.
  • İst hub - esb hub

Türkiye’nin bayrak taşıyıcı havayolu Türk Hava Yolları bu ay sonu itibariyle Ankara’dan yurt dışına başlatacağı direkt uçuşları ile Türkiye’nin başkentini Avrupa’nın 4 büyük şehri ile buluşturacak.

Türk Hava Yolları, Ankara’dan 29 Ekim’de Frankfurt’a, 30 Ekim’de Viyana ve Berlin’e 31 Ekim’de ise Paris’e başlatacağı direkt seferler ile Ankara’nın sahip olduğu potansiyelin ve gösterdiği gelişimin daha da ileriye taşınmasına destek olacak.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı 28 Eylül’de katıldığı Ankara Ticaret Odası toplantısında; “Ankara'yı Anadolu'nun dünyaya açılan bir penceresi olarak görme vizyonuna biz de inanıyor ve destek veriyoruz" diyerek Ankara’yı yurt dışına taşıyacak direkt sefer planlamalarının müjdesini vermişti.

THY Ankara'yı uçuruyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (30)

TAV ~ 9 ay önce
Adamların işletecek en önemli havalimanı ESB kalacak yakında. Daha çok hat açılacaktır. Önemli olan uçuş firmalarının TAV'dan ne koparacağıdır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ankara... ~ 9 ay önce
THY nihayet seferlere başlıyor; yeterli mi, kesinlikle hayır ancak yine de bir başlangıç olarak görüyor ve destekliyoruz. Sürece gelince; Ankara'yı ticari bir pazar olarak görmek istemeyen THY baskıya dayanamadı ve nihayetinde emir ile görevi üstlendi. Umarım göstermelik olmaz ve "biz denedik ama olmadı" beyanlarıyla vaz geçmezler. Bu girişimin kalıcı olması için, THY'nin; 1. süreci uzun erimli planlayıp, sabretmesi ve arz-talep dengesini kurması; 2. Anadolujet ile ortak bir program çerçevesinde irili-ufaklı şehirlerden topladığı yolcuları ESB'de aktarma yaparak düzenli bir biçimde uçurması; 3. atıl durumdaki ESB'yi bir hub olarak teçhiz etmesi ve personel istihdamı ve organizasyonuna gitmesi; 4. nihayetinde, ESB'den uluslararası uçuş ağını sistemli bir biçimde genişletmesi gerekiyor -- en azından yakın coğrafyamızdaki önemli başkentlere uçması beklenmelidir. Eğer akılcı bir planlama/işletim modeli yerleşirse, göreceksiniz 1 yıl içinde ciddi anlamda bir yolcu potansiyeli oluşacaktır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Base şart ~ 9 ay önce
Ankara base in açılması çok daha hayırlı olacaktır. Bunca uçuş ekipleri için harcanan otel, yakıt, harcırah ücretleri açısından da mantıklı olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kısaca ~ 9 ay önce
İst hub - esb hub

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000