17 Ocak 2015, Cumartesi 10:22:02

THY ALKOL TESTLERİNE DEVAM EDİYOR

Türk Hava Yolları'nın uçuş emniyeti için uçucu ekiplere yönelik 2 yıl önce başlattığı alkol ve uyuşturucu madde testi kontrolleri taviz vermeden devam ediyor.
  • Amsterdam dönüşü yanımdaki hanımefendi Kırmızı şarap içti ve uçuşun son 20 Dakikası Alkolün hanımefendiyi etkilemesinden dolayı ilk yardım müdahelesi ile geçti. ;Mazallah pilotta böyle bir sorun yaşanmasını asla istemem. Zira durup kenara çekme şansımız yok.
  • East London önce düzgün bir Türkçe kullan, daha sonra senle ingilizce eksikliğini konuşalım.
  • Ne yani zir zurna içecek şirket müdahale edemeyecek tazminat ödememek için, vay bee nerden okudun bu haberi?
  • ya hala bi duble viski rahatlatır diyen var arkadaşlar hiçmi bilimsel yayın takip etmiyor? en ufak miktarda içki hareketlerin yavaşlamasına neden olur, beyin gevşediği için hareketleri çok kontrol edemez vs. ya o anda tehlikeli bir durum oluşsa? ben thy'nin bu kararının hep arkasındayım yine arkasındayım..thy her zaman en güvendiğim havayolu olacak türkiye'de..

Pilot, kabin memuru ve teknisyenler uçuş öncesi ya da sonrası bilgisayar sisteminin rastgele yaptığı seçime göre teste giriyor. Alkol ölçümü alkolmetre ile yapılırken, madde testi için idrar ve tükürük örneği alınıyor.

Testlerin sonucu negatif çıkan personel uçuşa gidebilirken, pozitif çıkması durumunda ise kan örnekleri alınarak laboratuvara gönderiliyor. Buradaki sonucu pozitif çıkan personel ise hakkında karar verilene kadar uçuştan çekiliyor.

Rastgele yapılan kontrollerin yanı sıra alkollü olduğundan şüphe duyulan uçuş ekipleri de ihbar üzerine kontrolden geçiriliyor. 18 Ocak 2014 tarihinde ise İstanbul- Lüksemburg seferini yapacak uçağın kaptan pilotu, kabin ekiplerinin şikayeti üzerine sağlık ekiplerinin yaptıkları ölçümler sonucunda alkollü olduğu belirlenmiş ve iş akdi feshedilmişti.

Uçuş emniyeti açısından bu testlerin önemine dikkat çeken THY yetkilileri, "En küçük şikayeti değerlendiriyoruz. Taviz yok" dedi. (Sabah)

THY ALKOL TESTLERİNE DEVAM EDİYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (43)

eng ~ 3 yıl önce
Amsterdam dönüşü yanımdaki hanımefendi Kırmızı şarap içti ve uçuşun son 20 Dakikası Alkolün hanımefendiyi etkilemesinden dolayı ilk yardım müdahelesi ile geçti. ;Mazallah pilotta böyle bir sorun yaşanmasını asla istemem. Zira durup kenara çekme şansımız yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
East London önce düzgün bir Türkçe kullan, daha sonra senle ingilizce eksikliğini konuşalım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Ne yani zir zurna içecek şirket müdahale edemeyecek tazminat ödememek için, vay bee nerden okudun bu haberi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
güzel ~ 3 yıl önce
ya hala bi duble viski rahatlatır diyen var arkadaşlar hiçmi bilimsel yayın takip etmiyor? en ufak miktarda içki hareketlerin yavaşlamasına neden olur, beyin gevşediği için hareketleri çok kontrol edemez vs. ya o anda tehlikeli bir durum oluşsa? ben thy'nin bu kararının hep arkasındayım yine arkasındayım..thy her zaman en güvendiğim havayolu olacak türkiye'de..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000