23 Aralık 2011, Cuma 09:09:34

THY AIRBUS SİPARİŞLERİNİ İPTAL EDECEK Mİ?

Fransa meclisinde soykırımın inkarını cezalandıran yasa teklifinin kabulüyle Türkiye üç aşamalı bir plan ortaya koyacak.
  • Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.
  • Türkiyede en baba olay bile 3 gün vitrinde kalır.Halkımız herşeyi unutmaya meyilli bir halktır.O yüzden bu airbus siparişleri ve fransa ile aramızda olan tüm ticaretsel iletişimler devam edecektir.Saygılar
  • Airbus şuanda 1-4 saatlik uçuşlarda operasyonel olarak en verimli Uçak. A320 gibi bir uçaktan vazgeçemezsiniz. O yüzden THY o siparişleri iptal edemez. Sonra adam gibi kargo taşıyamayacağın B738 ile başbaşa kalırsın..
  • binmeyin şu fransız arabalarına zaten tangır tungur sallanıyor gerek yok money kazandırmaya bu adamlara. please, rica ediyorum. kuş serileri üretimi başlasın pejo, reno ve sitroene son!
Ekonomi alanında en büyük kayıp, enerji sektörü ile Airbusta yaşanacak. Türkiye Gümrük Birliği nedeniyle hükümet olarak Fransız ürünlerini boykot kararı alamıyor. Ama önümüzdeki yıllarda birçok yatırım ve alım yapılacak. Fransanın Türkiyenin inşa etmek istediği nükleer santralları izlediği belirtilirken, Fransa'nın Sinopta inşa edilecek nükleer santralla yakından ilgilendiği ifade ediliyor. Öte yandan hem THY hem de özel havayolu şirketlerinin gelecek yıllarda almayı planladığı Airbuslar yasanın kabul edilmesiyle riske girecek. Ayrıca Başbakan Erdoğan için de bir Airbus siparişi verildi. A330 Airbus uzun menzilli bir uçak. Sadece bu uçağın maliyeti 200 milyon dolar.

Her alanda yatırım var
Türkiyede 2 bine yakın Fransız sermayeli şirket var. Firmalar nükleer enerji santralları ihaleleri, yenilenebilir enerji ve ulaştırma alanlarındaki proje ve ihalelere ilgi duyuyor. Fransız yatırımları otomobil, elektronik, çimento, eczacılık ve hizmet sektörlerinde yoğunlaşıyor.

Fransanın Türkiye pazarında büyük şirketleri de var. Örneğin otomotiv sektöründe Renault, Peugeot, gıdada Danone, perakende sektöründe Carrefour, sigortada Axa ve finans sektöründe de BNP Paribas. Ayrıca çimento sektöründe Lafarge, akaryakıt sektöründe Total gibi şirketler de var. Totalin tüm sektör içindeki payı yüzde 10lar civarında. Fransız Axa Grubu Türkiyedeki sigorta şirketi pazar payında yüzde 11,3lük bir paya sahip. 2002-2010 döneminde Türkiyeye gelen yatırımların yaklaşık 4 milyar dolarlık bölümü Fransa kaynaklı.

Airbus 20 senedir Türkiyede

20 yıldır Airbus Türkiyede. Airbusın tahminine göre 2029a kadar Türkiyede 98 uçağa ihtiyaç duyulacak. Türkiyenin yüksek yoğunluktaki rotalarda en az 8 tane Airbus A380e ihtiyacı olabilir. 160tan fazla Airbus uçağı Türkiyede 9 operatör tarafından kullanılıyor. 40 uçak da Türkiyede hizmet veren havayollarına teslim bekliyor. THYnin 88 Airbus uçağı var. Airbus Türkiyeyi A400M programı için de stratejik ortak görüyor.

(Radikal)
THY AIRBUS SİPARİŞLERİNİ İPTAL EDECEK Mİ?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (33)

Misafir ~ 6 yıl önce
Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Türkiyede en baba olay bile 3 gün vitrinde kalır.Halkımız herşeyi unutmaya meyilli bir halktır.O yüzden bu airbus siparişleri ve fransa ile aramızda olan tüm ticaretsel iletişimler devam edecektir.Saygılar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Airbus şuanda 1-4 saatlik uçuşlarda operasyonel olarak en verimli Uçak. A320 gibi bir uçaktan vazgeçemezsiniz. O yüzden THY o siparişleri iptal edemez. Sonra adam gibi kargo taşıyamayacağın B738 ile başbaşa kalırsın..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
binmeyin şu fransız arabalarına zaten tangır tungur sallanıyor gerek yok money kazandırmaya bu adamlara. please, rica ediyorum. kuş serileri üretimi başlasın pejo, reno ve sitroene son!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000