27 Kasım 2010, Cumartesi 10:45:23

THY 9 DOĞURDU!

Tarihinin en parlak dönemlerini yaşayan Türk Hava Yolları, sipariş ettiği fabrika çıkışlı geniş gövdeli uçakları bir bir filosuna katıyor. THY şu ana kadar kaç uçak teslim aldı, hangi uçaklar teslim edilmek için gün sayıyor?
  • THY nin böyle büyüyerek düşmanları kıskandırması göğsümüzü kabartıyor. AMAAAA bazı arkadaşların yazdıklarıda düşündürücü; gerçekten bir parkyeri problemi var, artı yeterince eğitim almış kabin ekibi, kokpit ekibi ve teknik ekibe sahip mi acaba. bir ekibin olması önemli değil sahip olduğun ekibin nekadar vasıflı olduğu önemli bence. 2 aylık eğitimle çalışmaya gönderilen kabin ekibi. sadece 6 aylık eğitimli teknik ekip, kokpite alınanlardan bahsetmek bile istemiyorum. sadece yorum yapıyorum, THY nin gelişip güçlenmesinden gurur duyuyorum ama desteksiz şah çekilmez dostum.
  • HABERLERE KONU OLAN 45 DK. BEKLETİLEREK PARK YERİNE ALINAN B.777 O ZAMAN 2 ADET İKEN ŞİMDİ SAYI ARTTIRILIYOR VE ÖNÜMÜZ KIŞ OLDUGUNU DÜŞÜNÜRSEK UÇAK SEFERLERİNİN İPTALİ SEFERLERİN KIŞ TARİFESİ OLMASI NEDENİYLE YATACAGI AŞİKAR YORUM SİZLERİN
  • gayet guzel yazmissin ama maalesef bu site izleyicilerinin onemli bir bolumu bu yaziyi anlayamayacak o kapasitede olsalardi bu kadar sacma sapan yorumlar zaten olmayacakti.,, bos konusulmayacakti. Ama at gozlugu boyle bir sey iste.Kisisel olarak da alinti yapmis oldugun yorumda yazilanlara katiliyorum.
  • politika yapacak baska site arayin cekemezler!!havacilik icin yazarsaniz THY övmek düser oda size ters gelir.be a STAR...

Son yıllarda gerçekleştiği atılımlarla sadece Türkiye’de değil dünya havacılık sektöründe de adından sıkça söz ettiren Türk Hava Yolları, bir taraftan ünlü yıldızlarla ve futbol takımlarıyla sponsorluk anlaşmalarını sürdürüyor, diğer yandan hem uçuş ağını genişletiyor hem de filosunu fabrika çıkışlı geniş gövdeli uçaklarla güçlendiriyor.

Geçtiğimiz ayın son günlerinde Boeing ve Airbus’tan sipariş ettiği ilk uçakları, kalabalık bir heyetle fabrikadan teslim alan Türk Hava Yolları, şu ana kadar 6 siparişini teslim aldı.

Boeing 777-300 ER tipi TC-JJF tescilli Beylerbeyi, TC-JJE tescilli Dolmabahçe ve TC-JJG kuyruk tescilli Yıldız uçaklarını teslim alan THY, 12 uçaklık siparişinden 3’ünü teslim aldı. TC-JJH tescilini alan Rumeli adlı Boeing 777-300 ER tipi uçağın ise önümüzdeki günlerde İstanbul’a getirilmesi bekleniyor. Rumeli uçağının filoya katılmasıyla THY’nin Boeing’den teslim aldığı uçak sayısı 4 olacak.

Türk Hava Yolları, Amerikalı Boeing şirketinden uçaklarını teslim alırken Avrupalı Airbus da boş durmuyor. Daha önce TC-JNI tescilli Konak ve TC-JNH tescilli Topkapı tescilli Airbus 330-300 uçağı ile TC-JDO kuyruk tescilli Meriç adlı Airbus 330-200F kargo uçağını teslim alan Türk Hava Yolları’nın iki uçağı daha teslimat için gün sayıyor.

TC-JNK kuyruk tescilli Şanlıurfa ve TC-JNJ kuyruk tescilli Kapadokya uçakları, Fransa’nın Toulouse kentindeki son testlerini tamamlamak üzere. THY renklerine  boyanan uçakların birkaç gün içinde Türkiye’de olması bekleniyor. Teslim alınan bu iki uçakla birlikte THY’nin Airbus’tan teslim aldığı uçak sayısı 5 olacak.

Böylelikle THY şu ana kadar toplamda filosuna 9 geniş gövdeli uçak eklemiş olacak.©AirportHaber.com ÖZEL

THY 9 DOĞURDU!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (35)

Misafir ~ 7 yıl önce
THY nin böyle büyüyerek düşmanları kıskandırması göğsümüzü kabartıyor. AMAAAA bazı arkadaşların yazdıklarıda düşündürücü; gerçekten bir parkyeri problemi var, artı yeterince eğitim almış kabin ekibi, kokpit ekibi ve teknik ekibe sahip mi acaba. bir ekibin olması önemli değil sahip olduğun ekibin nekadar vasıflı olduğu önemli bence. 2 aylık eğitimle çalışmaya gönderilen kabin ekibi. sadece 6 aylık eğitimli teknik ekip, kokpite alınanlardan bahsetmek bile istemiyorum. sadece yorum yapıyorum, THY nin gelişip güçlenmesinden gurur duyuyorum ama desteksiz şah çekilmez dostum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
HABERLERE KONU OLAN 45 DK. BEKLETİLEREK PARK YERİNE ALINAN B.777 O ZAMAN 2 ADET İKEN ŞİMDİ SAYI ARTTIRILIYOR VE ÖNÜMÜZ KIŞ OLDUGUNU DÜŞÜNÜRSEK UÇAK SEFERLERİNİN İPTALİ SEFERLERİN KIŞ TARİFESİ OLMASI NEDENİYLE YATACAGI AŞİKAR YORUM SİZLERİN

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
gayet guzel yazmissin ama maalesef bu site izleyicilerinin onemli bir bolumu bu yaziyi anlayamayacak o kapasitede olsalardi bu kadar sacma sapan yorumlar zaten olmayacakti.,, bos konusulmayacakti. Ama at gozlugu boyle bir sey iste.Kisisel olarak da alinti yapmis oldugun yorumda yazilanlara katiliyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
politika yapacak baska site arayin cekemezler!!havacilik icin yazarsaniz THY övmek düser oda size ters gelir.be a STAR...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000