23 Temmuz 2008, Çarşamba 14:36:14

THY 17 KABİN MEMURUNU İŞTEN ÇIKARDI

Türk Hava Yolları, bir süre önce performanslarını yeterli bulmadığı 17 kabin memurunun işine son verdi. Hava-İş’ten yardım isteyen kabin memurları Hava-İş’in beklenmedik cevabıyla büyük şok yaşadı.
  • Bakın sendikanın durumuna davranışına.Olaya hiç tepki bile vermemişler.İşine gelmeyince milleti provake eden sendikanın yaptığı ortada.Daha fazla yoruma gerek yok..
  • arkadaşlar:atilay ayçinin gerçek yüzü ,ve 20 yıllık sendika ağalığı bahadır altanın harcanması ile su yüzüne çıkmışdır..kaos ve gerginlikden beslenen sendikacılar:üyeler işinden olunca koltuklarına yapışır oldular.kendi atadığı iş yeri temsilcisine sahip çıkamayan sendika ağaları sıradan üyeler için kılını bıle kıpırdatmaz..herkese biraz akıl.sayğılar...
  • atamalara bakın anlarsınız insanların işten çıkarılma sebeplerini.2 senelik uzmanlar bütün dış istasyonlara müdür oldu.Allah aşkına Türkiye Cumhuriyetinde kimse yok mu bu haksızlıklara dur diyebilecek,üst yönetimde kimse yok mu thy deki bu kötü gidişi denetleyecek veya bu olayları manşetlere taşıyabilecek!!!!!!
  • O KADAR DA DEGIL ARKADASLAR.. TABIKI KIMSENIN ISTEN CIKARTILMAMASI LAZIM, ANCAK BIR ISINIZ VARSA ONA SAHIP CIKACAKSINIZ VE O ISIN GEREKTIRDIGI OZENIDE GOSTERECEKSINIZ.. BENCE IS AKDI FESIH EDILEN ARKADASLARIN DOSYALARINA BAKMAK LAZIM.. RAPOR ALMA SIKLIKLARI, DEVAMSIZLIKLARI, KABIN AMIRI RAPORLARI ILE YOLCU SIKAYETLERI.. EGER ATILMA NEDENLERI BUNLARDAN BIRISI DEGILSE ISTE O ZAMAN HEP BERABER AYAGI KALKALIM...

Türk Hava Yolları, performanslarını düşük bulduğu, şirket kriterlerine uymayan hareketlerde bulunan 17 kabin görevlisiyle yollarını ayırdı. Aralarında kabin amirlerinin de bulunduğu 17 kabin görevlisinin sözleşmeleri yaklaşık iki hafta önce THY tarafından tek taraflı olarak feshedildi.

THY konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

“İş kanunu ve toplu iş sözleşmesinin işverene verdiği hak doğrultusunda objektif şekilde belirlenen kriterlere göre performansları yeterli olmadığı tespit edilen 17 kabin memuru savunmaları yeterli bulunmadığı için iş akitleri fesh edilmiştir”

THY’nin sözleşmelerini feshettiği 17 kabin görevlisi yardım talebinde bulunmak üzere Hava-İş Sendikası’nın yolunu tuttu. Sendika yetkilileriyle görüşen kabin görevlileri hiç beklemedikleri bir cevapla karşılaştı. Sendika, işten çıkarılan kabin görevlilerini bir avukata yönlendirerek, bu  avukatın kendilerine yardımcı olacağı tavsiyesinde bulundu. Sendikanın bu davranışı destek arayışındaki işten çıkarılan kabin görevlilerinin tepkisine neden oldu.

 

THY 17 KABİN MEMURUNU İŞTEN ÇIKARDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Rumuz ~ 10 yıl önce
Bakın sendikanın durumuna davranışına.Olaya hiç tepki bile vermemişler.İşine gelmeyince milleti provake eden sendikanın yaptığı ortada.Daha fazla yoruma gerek yok..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dağobel ~ 10 yıl önce
arkadaşlar:atilay ayçinin gerçek yüzü ,ve 20 yıllık sendika ağalığı bahadır altanın harcanması ile su yüzüne çıkmışdır..kaos ve gerginlikden beslenen sendikacılar:üyeler işinden olunca koltuklarına yapışır oldular.kendi atadığı iş yeri temsilcisine sahip çıkamayan sendika ağaları sıradan üyeler için kılını bıle kıpırdatmaz..herkese biraz akıl.sayğılar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rumuz ~ 10 yıl önce
atamalara bakın anlarsınız insanların işten çıkarılma sebeplerini.2 senelik uzmanlar bütün dış istasyonlara müdür oldu.Allah aşkına Türkiye Cumhuriyetinde kimse yok mu bu haksızlıklara dur diyebilecek,üst yönetimde kimse yok mu thy deki bu kötü gidişi denetleyecek veya bu olayları manşetlere taşıyabilecek!!!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ESKI TOPRAK ~ 10 yıl önce
O KADAR DA DEGIL ARKADASLAR.. TABIKI KIMSENIN ISTEN CIKARTILMAMASI LAZIM, ANCAK BIR ISINIZ VARSA ONA SAHIP CIKACAKSINIZ VE O ISIN GEREKTIRDIGI OZENIDE GOSTERECEKSINIZ.. BENCE IS AKDI FESIH EDILEN ARKADASLARIN DOSYALARINA BAKMAK LAZIM.. RAPOR ALMA SIKLIKLARI, DEVAMSIZLIKLARI, KABIN AMIRI RAPORLARI ILE YOLCU SIKAYETLERI.. EGER ATILMA NEDENLERI BUNLARDAN BIRISI DEGILSE ISTE O ZAMAN HEP BERABER AYAGI KALKALIM...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000