14 Temmuz 2010, Çarşamba 14:58:01

THY - JAT ortaklığı başlıyor mu?

Sırbistan bayrak taşıyıcısı, JAT Havayolları'nın içinde bulunduğu mali krizde ortaklık teklif etmesi beklenen Türk Hava Yolları geçtiğimiz aylarda bu haberi yalanlamış ve JAT Havayolları ile ilgilenmediklerini belirtmişti.
  • Ne kadar da Sirplari dusman goren varmis ulkemde. Sirbin fasisti Bosnagi kesiyor da, Turkun fasisti Hristiyani, Ermeniyi kesmiyor mu? Biraz dusunerek yazmakta yarar var. Cok olumlu bir girisim. Belgrad ile sik baglantilar kurulup, o bolgenin musteri kitlesi THY'ye cekilmelidir. Hayiri olsun bu ortaklik.
  • Geçmişde yaşananlar asla unutulamaz bilenmeli ama ekonomik gücün avantajla düşmanını ele geçirmek bence en mantıklısı. Hele hele gel beni kurtar ben borç içindeyim diyen varsa hesap, kitap meselesi incelerim işime gelirse şartlar uyarsa.. Ayrıca balkanlarda Thy nin piyasaya girmesi bence çok iyi olur orada da ciddi bir müşteri kitlesi var.. Global anlamda nerde olmamız gerekiyorsa, değişik şekillerde olabilir ortaklık, satın alma gibi.
  • THY Jat ın yeni kurulan şirketini satın alacak. JAT işletme hakalarını ve bir kısım elemanlarını yeni şirkete aktaracak. Bu nedenle eleman sayısı az olacak. Belgrade balkanlar için önemli bir hub noktası ve eski yugoslavlarda henüz güçlü bir havayolu yok.
  • fırsatını bulsalar bizi çiğ yiyecek insanlara '' kardeş '' diyemem... diyenlere de biraz daha tarih bilgilerini gözden geçirmelerini tavsiye ederim.

Ancak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Sırbistan gezisinde yaptığı açıklamaları, aksine her an bu ortaklığın başlayabileceği sinyallerini verdi.

Erdoğan "Bu ortaklığın yapılması amacıyla biz her türlü adımı atmaya hazırız. Sırbistan halkının bu güzide iki firma ile dünyanın her köşesine bağlanacağını ümit ediyorum" diye konuştu.

Sırbistan Hükümeti ise yaptığı açıklama da Türk Hava Yolları'nın ortaklık teklifinden memnun olacaklarını ve gerekli her türlü yardımı hızlı bir şekilde THY'ye sağlayacaklarını ifade eden açıklamalarda bulundu.

Jat Havayolları'nın 16 milyon Avro borcunun bulunduğu ve önümüzdeki günlerde 51.5 milyon Avro borç alarak filosunu yenileyerek Türk Hava Yolları ile ortak olması planlanıyor. JAT Havayolları'nın filosunda Boeing 737-300, Boeing 737-400 ve ATR72-200s olmak üzere 15 adet uçak bulunuyor.

THY - JAT ortaklığı başlıyor mu?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Misafir ~ 8 yıl önce
Ne kadar da Sirplari dusman goren varmis ulkemde. Sirbin fasisti Bosnagi kesiyor da, Turkun fasisti Hristiyani, Ermeniyi kesmiyor mu? Biraz dusunerek yazmakta yarar var. Cok olumlu bir girisim. Belgrad ile sik baglantilar kurulup, o bolgenin musteri kitlesi THY'ye cekilmelidir. Hayiri olsun bu ortaklik.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Geçmişde yaşananlar asla unutulamaz bilenmeli ama ekonomik gücün avantajla düşmanını ele geçirmek bence en mantıklısı. Hele hele gel beni kurtar ben borç içindeyim diyen varsa hesap, kitap meselesi incelerim işime gelirse şartlar uyarsa.. Ayrıca balkanlarda Thy nin piyasaya girmesi bence çok iyi olur orada da ciddi bir müşteri kitlesi var.. Global anlamda nerde olmamız gerekiyorsa, değişik şekillerde olabilir ortaklık, satın alma gibi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
THY Jat ın yeni kurulan şirketini satın alacak. JAT işletme hakalarını ve bir kısım elemanlarını yeni şirkete aktaracak. Bu nedenle eleman sayısı az olacak. Belgrade balkanlar için önemli bir hub noktası ve eski yugoslavlarda henüz güçlü bir havayolu yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
fırsatını bulsalar bizi çiğ yiyecek insanlara '' kardeş '' diyemem... diyenlere de biraz daha tarih bilgilerini gözden geçirmelerini tavsiye ederim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000