27 Temmuz 2012, Cuma 14:29:59

TEMEL KOTİL: "NEREDEN NEREYE"

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Temel Kotil, geçen yılın başlarında Tunus'ta başlayıp, birçok ülkeye yayılan Arap Baharı'nın yaşandığı ülkelerden Libya'ya THY seferlerinin ve yolcu sayısının 3 kat arttığını bildirerek, ''Tunus'a 2 kat arttı. Mısır'a sefer sayısı artarken, iki şehrine ilave sefer koyma kararı alındı. Daha önceden Irak'ta sadece Bağdat'a uçuş yapılıyorken şimdi ise Irak'ın 6 şehrine uçuş gerçekleştiriliyor'' dedi...
  • Bazı insanlar var alışmış hırsızlara çalacaksın cirpacaksin insanlara rant sağlayacaksın caldiklarinla insanları yedireceksin içireceksin mutlu edeceksin gece alemlerinde boy gostereceksin. Thy kar etmiş etmemiş boş ver sen cebini doldur bak o zaman eleştirenler sana nasıl övgüyle basedecek
  • Tüm personel alımından Hamdi Topçu, parasal diğer alımlardan Hamdi Topçu, Yönetimsel tüm kararların alınmasından yine Hamdi Topçu, THY adına basına vs.. açıklamalardan da Hamdi Topçu kendini ve tek olarak sorumlu kılmıştır. Temel Kotil naapsın.. Böylesi hiçbir şeyden sorumlu olmayan ve yetkisiz Genel Müdür olmak kolay değil arkadaşlar.. TURKCELL Genel Müdürünü herkes bilir ama Yönetim Kurulu Başkanını kimse bilmez. Diğer profesyonel ve kurumsal şirketlerin tümünde olduğu gibi.. THY de ise tam tersi.
  • THY 305 kişiyi işten atınca yorumculuğa başlamışlar. THY dünyda zirveye oynuyor. Kasıtlı olarak THY baltalamak isteyenler zarara neden olanlar ve eleştirenler benzerlikleri çok fazla. Bu sitede hiç özel hava yolu şirketi personeli haksızlığını dile getirmez veya başka bir şirket neden hiç eleştirilmez anlamıyorum.
  • Neredeeern nereye. Milyonlarca dolar kardan milyarlarca dolar zarara....... Badem biyikli Allahtan korkmaz kuldan utanmazlar.

 

Kotil, yaptığı açıklamada, Arap Baharı'nda, Türk Hava Yolları'nın yolcu ve sefer sayılarının arttığını belirterek, ''Tunus'ta başlayan Arap Baharı'nda Libya'daki durum güzel sonuçlandı. Suriye için dua ediyoruz. İnsanlar eziyet çekiyorlar, her boyutuyla üzücü bir durum yaşanıyor'' diye konuştu.

Arap Baharı'nın başladığı Tunus'a, her gün tek sefer yapılırken, şu anda her gün iki sefer yapılmaya başlandığını ifade eden Kotil, ''Problemleri çözdükten sonra Türkiye'ye olan ilgi çok daha fazla artmış oldu. Devrim öncesinde günde 3 seferin yapıldığı Libya'ya sefer sayısı 3 katına çıktı. Misrata'ya seferlerimiz başladı, Fizan'a da seferlerimiz yakında başlayacak'' dedi.

Şu anda 6 şehrine seferlerin düzenleniği Irak'ın en büyük taşıyıcılığını THY'nin yaptığını bildiren Kotil, ''Irak'ı dışarıya en iyi bağlayan hava yolu biziz. Mısır'daki durum da çok gelişerek devam etti'' dedi.

Suriye'deki seferlerin 1 Nisan 2012 itibariyle sonlandırıldığını anlatan Kotil, ''Arap Baharı'nın yaşandığı her ülkede, Türkiye'nin diyalogları ve gelen yolcu sayısı çok arttı. İnşallah insanlık dramının yaşandığı Suriye'deki sorunlarda çözülür'' diye konuştu.

Arap Baharı'nın yaşandığı Libya'ya seferlerin ve yolcu sayısının 3 kat arttığına dikkati çeken Kotil, Tunus'ta 2 kat artış, Mısır'da sefer sayısının arttığını ve ilave iki şehrine sefer konması kararı alındığını, daha önceden sadece Bağdat'ta uçuşun yapıldığı Irak'ın 6 şehrine uçuşların gerçekleştirildiğini söyledi.

Kotil, ''Artış yüzde 10 yüzde, 20 değil, kat kat artıyor. Dünyayla diyalogları artan THY'nin, dünya ülkeleriyle bağlantılarını THY sağlıyor. Bu açıdan önemli. Avrupa'ya gitmek isteyen bizimle uçuşu tercih ediyor'' dedi.

İran ile uçuş istatistiklerine bakıldığında ise 2003 yılında günde bir seferin yapıldığı Tahran'a ilave olarak, şu anda 4 şehrine uçuşun gerçekleştirildiğini, 2 şehrine uçuş için de başvuru yaptıklarını kaydetti.

Türkiye'nin yakın coğrafyasına uçuşların son 6 yılda arttığını belirten Kotil, THY'nin seferleriyle ilgili tek sıkıntının Suriye ile yaşandığını, Suriye'ye gitmek için talep olmadığını ancak Suriye'den çıkmak isteyenlerin sayısının çok fazla olduğunu belirtti.

Mısır'ın seçimlerden sonra odak noktası haline geldiğini ifade eden Kotil, Mısır pazarından THY olarak çok ümitli olduklarını bildirdi. 

TEMEL KOTİL: "NEREDEN NEREYE"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (29)

M.meral ~ 6 yıl önce
Bazı insanlar var alışmış hırsızlara çalacaksın cirpacaksin insanlara rant sağlayacaksın caldiklarinla insanları yedireceksin içireceksin mutlu edeceksin gece alemlerinde boy gostereceksin. Thy kar etmiş etmemiş boş ver sen cebini doldur bak o zaman eleştirenler sana nasıl övgüyle basedecek

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Garibanım ~ 6 yıl önce
Tüm personel alımından Hamdi Topçu, parasal diğer alımlardan Hamdi Topçu, Yönetimsel tüm kararların alınmasından yine Hamdi Topçu, THY adına basına vs.. açıklamalardan da Hamdi Topçu kendini ve tek olarak sorumlu kılmıştır. Temel Kotil naapsın.. Böylesi hiçbir şeyden sorumlu olmayan ve yetkisiz Genel Müdür olmak kolay değil arkadaşlar.. TURKCELL Genel Müdürünü herkes bilir ama Yönetim Kurulu Başkanını kimse bilmez. Diğer profesyonel ve kurumsal şirketlerin tümünde olduğu gibi.. THY de ise tam tersi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY ~ 6 yıl önce
THY 305 kişiyi işten atınca yorumculuğa başlamışlar. THY dünyda zirveye oynuyor. Kasıtlı olarak THY baltalamak isteyenler zarara neden olanlar ve eleştirenler benzerlikleri çok fazla. Bu sitede hiç özel hava yolu şirketi personeli haksızlığını dile getirmez veya başka bir şirket neden hiç eleştirilmez anlamıyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gurur duyuyorum ~ 6 yıl önce
Neredeeern nereye. Milyonlarca dolar kardan milyarlarca dolar zarara....... Badem biyikli Allahtan korkmaz kuldan utanmazlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000