06 Mart 2015, Cuma 17:45:15

TEMEL KOTİL 2015 HEDEFLERİNİ AÇIKLADI

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil, uçak içi Skylife dergisinin Mart ayı yazısında 2015 hedeflerini belirtti. Kotil, 2015 yılında yüzde 15 kapasite artışı ve 63 milyon yolcu hedeflediklerini ifade etti.
  • Allah rızası için taseronun haline bir bakin ey THY nin büyükleri
  • Evet askeri pilotları işe almayın artık,yoksa sümsük ve ezikler havayollarına giremiyorlar :))
  • Temel Kotil, THY Çağrı Merkezinde aç karnına çalışan yedikleri revizelerle evine gidemeyen taşeron şirketlerin acımasızlığına terkettiğin çalışanların vebalini ödeyebilcek misin? Yöneticilik ayrı bişeydir Topçudan bakkal senden de olsa olsa depocu olur.
  • Temel bey o kadar hedef belirlemişsin bir de Avustralya ya uçsan tam olacak

Türk Hava Yolları'nın (THY) uçak içi dergisi Skylife'ın Mart ayı sayısında, THY Genel Müdürü Temel Kotil 2015 hedeflerini anlattı.

Skylife'taki yazısında 2014'teki rakamları da veren Türk Hava YollarI Genel Müdürü Temel Kotil, 2015 yılında yüzde 15 kapasite artışı gerçekleştirmeyi ve 63,2 milyon yolcu taşımayı hedeflediklerini belirtti.

Temel Kotil'in Skylife'taki yazısı şöyle;

Önümüz bahar ve güzel günler bizleri bekliyor. Sizlere doyasıya yaşayacağınız bahar ayları diliyor ve Türk Hava Yolları ile uçtuğunuz için teşekkürlerimi sunuyorum.

Siz değerli yolcularımızın yapıcı önerileri ve eleştirileri, size daha iyi hizmet vermemize kılavuzluk ettiği kadar Türk Hava Yolları’nı sahiplenmenizin bir göstergesi olarak bizlere daima güç verdi.  Bu yakın ilginiz nedeniyle sizlere teşekkür ediyor ve 2014 yılını başarıyla kapattığımızın müjdesini vermek istiyorum.  Türk Hava Yolları’nın satış gelirleri önceki yıla göre yüzde 29 artarak 24,2 milyar TL’ye ulaştı.

Geçen yıla göre esas faaliyet kârı yüzde 10 artışla 1 milyar 359 milyon TL olurken, net kâr iki katından fazla artarak 1 milyar 819 milyon TL oldu. 2013 yılında 48,3 milyon yolcumuzu taşımıştık, 2014’te yolcu sayımız yüzde 13,3 artışla 54,7 milyona ulaştı ve Türk Hava Yolları bir kez daha Avrupa’nın en fazla yolcu taşıyan ikinci havayolu oldu. 

İçinde bulunduğumuz 2015 yılında ise  %15 kapasite artışı gerçekleştirmeyi ve 63,2 milyon yolcu taşımayı hedefliyoruz. Sizlerin ilgi ve desteği sürdükçe Türk Hava Yolları’nın bu hedeflerini çok daha ötelere taşıyacağına eminiz.

TEMEL KOTİL 2015 HEDEFLERİNİ AÇIKLADI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Allah rızası için taseronun haline bir bakin ey THY nin büyükleri

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Evet askeri pilotları işe almayın artık,yoksa sümsük ve ezikler havayollarına giremiyorlar :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY Uzman ~ 3 yıl önce
Temel Kotil, THY Çağrı Merkezinde aç karnına çalışan yedikleri revizelerle evine gidemeyen taşeron şirketlerin acımasızlığına terkettiğin çalışanların vebalini ödeyebilcek misin? Yöneticilik ayrı bişeydir Topçudan bakkal senden de olsa olsa depocu olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Avustralya ~ 3 yıl önce
Temel bey o kadar hedef belirlemişsin bir de Avustralya ya uçsan tam olacak

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000