17 Eylül 2012, Pazartesi 17:03:48

TAV İstanbul'dan gönderip Medine'de karşılıyor

Türkiye’nin dünyadaki havalimanı işletmeciliğindeki önde gelen markası TAV Havalimanları, Suudi Arabistan’ın Medine kentinde 2012 yılının ilk hacı adaylarını karşılamaya başladı.

Bugün Türkiye’den ayrılan ilk kafilede İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan 300, Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan 650 hacı adayı Medine’ye uğurlandı. Sekiz gün boyunca Medine’de kalacak hacı adayları ardından Mekke’ye geçecek. Hacı kafileleri 20 Ekim’e kadar Türkiye’den yola çıkacak; dönüşlerse 30 Ekim-29 Kasım arasında gerçekleşecek.  Bu yıl Türkiye’ye ayrılan kontenjan kapsamında 74 bin hacı adayı kutsal topraklara gidecek. Diyanetin İstanbul-AHL organizasyonunda toplam 38 kafile ve toplamda 7.600 civarı hacı adayının çıkış yapması bekleniyor.

TAV İstanbul Genel Müdürü Kemal Ünlü, “Hacı adaylarımızın ilk kafilesini bugün kutsal topraklara uğurluyoruz. Hac farizası için kutsal topraklara giden hacı adaylarımız bu yıl Medine’de TAV Havalimanları çalışanları ve yöneticileri tarafından karşılanacağı için ayrı bir mutluluk duyuyoruz. Hacı adaylarımızın bu yolculuğu ve dini vecibelerini en rahat ve uygun şekilde yapabilmeleri için her iki tarafta havalimanı yöneticilerimiz, gerekse de THY ve Suudi Arabistan Havayolları ile gerekli her türlü koordinasyonu yaptık ve hazırlıklarımızı tamamladık. TAV Havalimanları olarak bu kutsal yolculukta hacı adaylarımızın yanında olacağız, TAV’ın her iki tarafta yer almasının avantajıyla her türlü hizmeti en iyi şekilde sağlayacağız” dedi.

TAV İstanbul'dan gönderip Medine'de karşılıyor

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000