20 Kasım 2011, Pazar 09:14:10

TALHA GÖRGÜLÜ ASIL SEBEBİ AÇIKLADI...

Yoğun ilgiyi görerek iç hatlarda uçmaya başlayan Kayı Group bünyesindeki Sky Airlines, bir yılı doldurmadan bu uçuşlarına son vermişti...
  • Anadolu Jet ve Sun Exp büyük şirketlerdir.Ucuzcu diyen arkadaş heralde uçak yolculuğu yapmadı.Yada sadece uçurtma uçurdu:)))
  • Öngöremedik dedikleri şey, temel yönetim esasları arasında en başta gelir, rakiplerin durumunun değerlendirilmeden sektöre girilmesi, arenada ne olduğunu bilmeyen gladyatörün ölümüne sahaya çıkışı gibi..
  • Sen neyi ne kadar çok biliyorsunda bize bunları anlatıp ukala edalarıyla, bu böyle biline diye bitiriyorsun. Fazla Muhteşem Yüzyıl izlememeni şiddetle tavsiye ederim.
  • Sky çok büyük sağlam,Anadolu jet ve Sun exp. ucuzcu şirket öyle mi? Anadolu jet Thy'nin alt şirketidir.Sun exp. Thy ve Lufthansa'nın ortak kuruluşudur.Ya da biz yanlış biliyoruz.Sen bizi ucuzcu şirket diye aydınlattın bravo!!!! Ucuzcu diye lanse ettiğin şirketler,Her yönden Sky'dan sağlam,büyük ve köklüdür.Bu böyle biline
Kayı Group Yönetim Kurulu Başkanı Talha Görgülü, ocak ayında başladıkları uçuşları ağustosta durdurmalarını, "Rakiplerimizin satın alarak veya kiralayarak filolarına katacağı uçak sayısını hesaplayamadık" cümlesi ile açıkladı.

Turizm sektörü ve şirketi hakkında gazetecilere açıklama yapan Görgülü, rakiplerin artan yolcu taşıma kapasitesi sebebiyle zarara uğradıklarını belirtti. Bu durumun verdikleri hizmet kalitesini tehdit ettiğini, bunu önlemek için de iç hat uçuşlarını iptal ettiklerini söyleyen Görgülü, Anadolu Jet'in bir yıl önce 12 olan uçak sayısının şimdi 22'ye yükseldiğini, Pegasus, Sunexpress ve THY'nin de ciddi sayıda uçak getirdiğini aktardı. Görgülü, "Fizibiliteyi hazırlarken tek hesaplayamadığımız etken bu oldu" diye konuştu. Türk havayolu şirketlerinin sadece ülke içinde değil Avrupa'da da iyi hizmet verdiklerini belirten Görgülü, "Biz de iç hat uçuşlarımızı iptal ettikten sonra Almanya'daki operasyonlarımıza yoğunlaştık." dedi. Üst yönetici, iç hat uçuşları iptal ettikleri gün Sky Airlines'tan bilet satın almış olan 27 bin 300 müşteriyi de Anadolu Jet'e yönlendirerek mağduriyetleri giderdiklerini kaydetti. Görgülü'ye göre şu an için iç hatlarda para kazanmak epey zor.
 
Kayı Group Yönetim Kurulu Başkanı, Sky Airlines'ın iç hatlardaki kayıplarına rağmen grup olarak bu yılı geçen seneye oranla yüzde 10'dan fazla bir büyüme ile kapatacaklarını açıkladı. Geçen yıl 700 milyon Euro ciro yapan Kayı Group, bu yıl sonunda 800 milyon Euro'yu yakalamayı hedefliyor. Tur operatörü GTI'nin de getirdiği turist sayısının 1 milyona yakın olacağını kaydeden Görgülü, Sky Airlines'ın taşıdığı tüm yolcularla birlikte rakamın 2,5 milyonu aşacağını ifade etti. GTI olarak 2012'de 1,2 milyon turist getirmeyi planladıklarını, başlattıkları satışlarda geçen yılın aynı dönemine göre daha fazla talep topladıklarını kaydetti. Aynı zamanda Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği ikinci başkanlığını da yürüten Talha Görgülü, Türkiye'ye gelen turist sayısının eylül sonu itibarıyla 26 milyona yaklaştığını belirterek, 30 milyon rakamının bu yıl aşılacağını söyledi. (Zaman)
TALHA GÖRGÜLÜ ASIL SEBEBİ AÇIKLADI...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

Misafir ~ 6 yıl önce
Anadolu Jet ve Sun Exp büyük şirketlerdir.Ucuzcu diyen arkadaş heralde uçak yolculuğu yapmadı.Yada sadece uçurtma uçurdu:)))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Öngöremedik dedikleri şey, temel yönetim esasları arasında en başta gelir, rakiplerin durumunun değerlendirilmeden sektöre girilmesi, arenada ne olduğunu bilmeyen gladyatörün ölümüne sahaya çıkışı gibi..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Sen neyi ne kadar çok biliyorsunda bize bunları anlatıp ukala edalarıyla, bu böyle biline diye bitiriyorsun. Fazla Muhteşem Yüzyıl izlememeni şiddetle tavsiye ederim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Sky çok büyük sağlam,Anadolu jet ve Sun exp. ucuzcu şirket öyle mi? Anadolu jet Thy'nin alt şirketidir.Sun exp. Thy ve Lufthansa'nın ortak kuruluşudur.Ya da biz yanlış biliyoruz.Sen bizi ucuzcu şirket diye aydınlattın bravo!!!! Ucuzcu diye lanse ettiğin şirketler,Her yönden Sky'dan sağlam,büyük ve köklüdür.Bu böyle biline

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000