30 Mayıs 2012, Çarşamba 21:35:50

SÜRESİZ EYLEM KARARI ALINDI

Havacılık işkolunda grev yasağı getirilmesini isteyen yasa teklifi TBMM’de kabul edildikten sonra, personel eylemin işe alımlar yapılıncaya kadar devam edeceğini açıkladı.
  • kaptan salih bayrak'ın iş bırakma eyleminde haklı olarak konuşması çok doğaldı.Kendisini kutlarım. Diğer kaptanlarında orada olması gerekirdi; her nedense eyleme katılmayıp birlik olunmadığı aralarında dayanışma eksikliği var. Fakat bu sıcak eylemin devamında , kaptanların ve diğer THY personelinde katılmaları greklidir.İş arkdaşlığı görevidir.BAŞARILAR
  • ARKADAŞLAR, TİS SÜRECİNDE SENDİKALI OLMAK ZORUNDASINIZ! AMA MEVCUT SENDİKAYA GUVEN YOK! YENİ SENDİKA İÇİN OLUŞUM BAŞLATMALISINIZ. YARIN BUNLARIN ELİNE DÜŞERSENİZ AĞLARSINIZ. DEMEDİ DEMEYİN.
  • bence attilay ayçin gitmeli herşeyden önce...bu adar insanın ekmeğiyle o oynadı...senelerdir senidka başkanlığı yapan bir insan bu olayın böyle sonuçlanacağını biiliyordu ama sadece ve saddece kendisini düşündüğü için insanları galeyana getirtip işinden etti...son bir umutla grev yasası belki meclisden geçmez diye..ayçin şimdi sendikacı diye işten atılan kendi çalışma arkadaşlarının yüzüne nasıl bakıyor..sonra yok işveren çağırıdı biz gitmedik işten atılanların iadesi olmasan gelmeyiz dedik..icraaat lazım bize 300 den fazla insan çoluğuyla çocuğuyla işsiz kaldı tazminatsız atılıp parasız kaldı..arkadaşlarımızın işe iadelerini istiyoruz..bunun için çaba sarfedin..yasa zaten geçti..grev hakkı zaten yalan oldu...bence gitmesi gerken tek kişi atilla ayçindir..
  • Arkadaslar bılıyorsunuz yasadıgımız gergin gunlerin ardından bizi o veya bu sekilde bekleyen bir TİS süreci var.yasa şuanda onaylamıs oldugundan dolayı bu donem cok zor gececek ve hatta kazanılmıs haklarımızın buyuk bır bolumunu kaybedecegız.Malumunuz isveren eline buyuk bir koz gecirdi ve bu kozu yıllardır kendısıne sılah olarak kulanan meydanlarda turlu hakaretler eden yıllardır kavgalı oldugu bu sendıka yonetımıne karsı kullanacak olması asıkar.Bu durumda cagrımı tekrarlıyorum acilen sendıkada yonetımı uzaklastırılıp yenı bır krız yonetımı kurmak zorundayız.bunun icin ne yapmamız gerekıyorsa bırılerının bize on ayak olması lazım.lutfen konu hakkında goruz bıldırın.

Türk Hava Yolları kabin memurları ve Hava-İş üyeleri de Atatürk Havaalanı’nda bekleyişlerini sürdürüyor. 

Eylemde bulunan kabin memurları dün yapılan işten çıkartılanların ardından bugün işbaşı yaptırılmayan arkadaşları tekrar işe alınıncaya kadar bekleyişlerini sürdüreceklerini söyledi.

Dün yapılan eylemin  ardından Türk Hava Yolları yetkilileri 350'ye yakın kabin memurunun cep telefonlarına “Yasadışı eyleme katıldığınız için iş aktiniz feshedilmiştir” yazılı mesajlar göndermişti. 

Kokpitten destek gelmeye devam ediyor...

Türk Hava Yolları personellerinin eylemine katılım devam ederken, ateş pilotlara da sıçradı. Bugün Türk Hava Yolları'nda 2 senedir kaptan pilot olarak uçan Salih Bayrak'ın eyleme verdiği destek nedeniyle iş hakkı feshedildi.

AirportHaber'e konuşan Bayrak "Haklı olduğum hiç bir davanın sonuçlarından korkmadım. Bugün iş hakkım fesh edildi. Sonuna kadar uçuşta kader arkadaşlarım olanlarla birlikteyim. Korkmak yok korkunun ecele faydası yok" diyerek eyleme destek vermeye devam edeceğini ve işten çıkartılan arkadaşlarının yanında olacağını ifade etti.

AYÇİN'DEN AÇIKLAMA

Grev yasağının ardından konuşan Hava-İş Genel Başkanı Atilay Ayçin, bu kararı anayasa mahkemesine, uluslararası mahkemelere kadar götüreceklerini hukuki olarak tüm imkanları zorlayacaklarını belirtti. Hava-İş üyelerinin Atatürk Havaalanı'nda bekleyişinin sürdüğünü ifade eden Ayçin şu ifadeleri kullandı: "Çalışanlar tepkili, her an her şey olabilir."

EYLEME ULUSLARARASI DESTEK
Hava-İş’in eyleminin ardından Uluslararası Taşımacılık İşçileri Federasyonu (ITF) Türkiye’de havacılık işkoluna grev yasağı getirilmesine karşı ve 29 Mayıs eylemlerinden sonra Hava-İş üyelerine yönelik saldırıların son bulması talebiyle bir e-posta kampanyası başlattı. ITF’nin AKP hükümetinin hava işkolunda grev yasağı getirmesine karşı çıkmaya ve Hava-İş’in yanında olmaya çağırdığı öğrenildi.

Bugün 24:00'a kadar sürecek eylemin ardından sabah 5:00'da tekrar başlayacak eylemin her gün tekrar edileceği belirtildi.

İŞTE SAAT 17:00'DA BAŞLAYAN VE HALA DEVAM EDEN EYLEMDEN KARELER

SÜRESİZ EYLEM KARARI ALINDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (221)

THY yolcusu ~ 6 yıl önce
kaptan salih bayrak'ın iş bırakma eyleminde haklı olarak konuşması çok doğaldı.Kendisini kutlarım. Diğer kaptanlarında orada olması gerekirdi; her nedense eyleme katılmayıp birlik olunmadığı aralarında dayanışma eksikliği var. Fakat bu sıcak eylemin devamında , kaptanların ve diğer THY personelinde katılmaları greklidir.İş arkdaşlığı görevidir.BAŞARILAR

Yanıtla

Kalan karakter 1000
PROMETHEUS ~ 6 yıl önce
ARKADAŞLAR, TİS SÜRECİNDE SENDİKALI OLMAK ZORUNDASINIZ! AMA MEVCUT SENDİKAYA GUVEN YOK! YENİ SENDİKA İÇİN OLUŞUM BAŞLATMALISINIZ. YARIN BUNLARIN ELİNE DÜŞERSENİZ AĞLARSINIZ. DEMEDİ DEMEYİN.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
bence attilay ayçin gitmeli herşeyden önce...bu adar insanın ekmeğiyle o oynadı...senelerdir senidka başkanlığı yapan bir insan bu olayın böyle sonuçlanacağını biiliyordu ama sadece ve saddece kendisini düşündüğü için insanları galeyana getirtip işinden etti...son bir umutla grev yasası belki meclisden geçmez diye..ayçin şimdi sendikacı diye işten atılan kendi çalışma arkadaşlarının yüzüne nasıl bakıyor..sonra yok işveren çağırıdı biz gitmedik işten atılanların iadesi olmasan gelmeyiz dedik..icraaat lazım bize 300 den fazla insan çoluğuyla çocuğuyla işsiz kaldı tazminatsız atılıp parasız kaldı..arkadaşlarımızın işe iadelerini istiyoruz..bunun için çaba sarfedin..yasa zaten geçti..grev hakkı zaten yalan oldu...bence gitmesi gerken tek kişi atilla ayçindir..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tum tk lılara ~ 6 yıl önce
Arkadaslar bılıyorsunuz yasadıgımız gergin gunlerin ardından bizi o veya bu sekilde bekleyen bir TİS süreci var.yasa şuanda onaylamıs oldugundan dolayı bu donem cok zor gececek ve hatta kazanılmıs haklarımızın buyuk bır bolumunu kaybedecegız.Malumunuz isveren eline buyuk bir koz gecirdi ve bu kozu yıllardır kendısıne sılah olarak kulanan meydanlarda turlu hakaretler eden yıllardır kavgalı oldugu bu sendıka yonetımıne karsı kullanacak olması asıkar.Bu durumda cagrımı tekrarlıyorum acilen sendıkada yonetımı uzaklastırılıp yenı bır krız yonetımı kurmak zorundayız.bunun icin ne yapmamız gerekıyorsa bırılerının bize on ayak olması lazım.lutfen konu hakkında goruz bıldırın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000