05 Nisan 2015, Pazar 10:50:37

SUNEXPRESS'TEN ENGELLİ TURİZMİNE DESTEK

Akdeniz ve Ege bölgelerine tarifeli seferlerle en fazla turist getiren ve geçen yıl Engelsiz Hava Yolu sertifikası ile ödüllendirilen SunExpress, Türkiye engelli turizminin gelişmesi için Engelsiz Turizm-Erişilebilir Turizm Workshop’una sponsor oldu.
  • Milletin yıllar önce aldığı belgeleri daha yeni almadına rağmen utanmadan bir de bununla reklam yapan havayolu. Bence biraz daha güncel olmaya çalışın. Sektörün en sonundasınız
  • Bir şirketin mahremiyeti vardır ve çalışanları bu mahremiyete SAYGI duymalıdır. Biraz seviye diyorum...
  • Kaldırım şu bonusları da lafı edilmesin artık. Iyice seviye düştü. Millet kendini rezil ediyor. Burası herkese açık bir medya platformu. Git espri yapacaksan meslektaşlarına yap buralarda rezil rüsva olma. Amma açmışsın.
  • Her yil mart ayinda kedilerin viyaklamaya baslamasi gibi, su doyumsuz insanlar bu zamanlar bonus diye viyaklamaya basliyor. Bekleyin arkadasim. Maasini eksiksiz ve zamaninda alabildigine, eve her ay ekmek goturebildigine sukur et ve bekle.

Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, engelli turizmin gelişmesi ve yaygınlaşması için Antalya’da 6 Nisan’da başlayacak Engelsiz Turizm-Erişilebilir Turizm Workshop’una sponsor oldu.  Türk Sivil Havacılığında hem Yeşil hem de Engelsiz Havayolu sertifikaları ile ödüllendirilen ilk hava yolu olan SunExpress, Antalya turizminin her alanda gelişmesi için katkılarını sürdürüyor.

Engelli Turizminin 80 milyar Avro’nun üzerinde bir Pazar olduğunu belirten SunExpress Ticaretten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Server Aydın, “Bütün Avrupa’da 40 milyonun üzerinde zihinsel ve fiziksel engelli yaşıyor. Buna hareket güçlüğü çeken yaşlıları da dahil edersek bu çok daha fazla bir rakama ulaşıyor. Bu insanlar için en doğal hakları olan seyahat özgürlüğünü, bütün engeller kaldırılarak sağlanmalı” dedi.

SunExpress Ticaretten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Server AydınSunExpress’in Türk Sivil Havacılığında hem Yeşil hem de Engelsiz Havayolu sertifikaları ile ödüllendirilen ilk hava yolu olduğunu belirten Aydın şöyle konuştu: “SunExpress, hem Akdeniz hem de Ege bölgelerine tarifeli seferlerle en fazla turist getiren hava yolu şirketi. Biz Antalya ve bölgesi ile gelişiyoruz, büyüyoruz; bu doğrultuda da turizmin her alanına verebileceğimiz bütün desteği veriyoruz. Spor, golf, trekking, tırmanma, bisiklet gibi bütün bu alanlarda Antalya bölgesini yurt dışında tanıtmaya çalışarak, Avrupa’da yer alan bu grupları Antalya bölgesine getiriyoruz. Şimdi de yaklaşık 80 milyar Avro civarında bir pazarı olan Engelli Turizmini destekliyoruz. Biz, engelsiz hava yolu olarak, bu alanda bütün engelleri kaldırılması ve Antalya bölgesinin bu doğrultuda daha fazla turist çekmesi için çalışacağız.”  

GÖRBİR Yönetim Kurulu Üyesi ve Proje Sorumlusu Mustafa Bügelek de konuyla ilgili şunları söyledi: “Hem ülkemizden hem de yurt dışından turizm beldelerimize engelli ve yaşlı kimseler tatil amaçlı gelmek istiyorlar ancak alt yapı yetersizliğinden, bir diğer deyişle parasıyla mağduriyet yaşama endişesinden gelemiyorlar. Dünya üzerinde bu payın turizm sektörüne 80 milyar dolarlık bir getiri sağlayacağını düşünüyoruz. O yüzden engelli turizminin Türkiye’de gelişmesi gerekiyor.”

Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği (GÖRBİR) tarafından, İçişleri Bakanlığı, Turizm Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, TÜRSAB, TÜROFED, Antalya Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle ve SunExpress sponsorluğunda düzenlenen Engelsiz Turizm-Erişilebilir Turizm Workshop’u 6 Nisan’da Antalya’da başlayacak.

Seminerler boyunca Adana’da Turizm sektörü ve Otelcilik konusunda eğitim almış 30 engelli turizmci Antalya bölgesinde, başta Antalya Büyükşehir, Alanya, Serik ve Managat belediyeleri olmak üzere incelemelerde bulunarak, workshop’lar düzenleyecekler.

SUNEXPRESS'TEN ENGELLİ TURİZMİNE DESTEK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Milletin yıllar önce aldığı belgeleri daha yeni almadına rağmen utanmadan bir de bununla reklam yapan havayolu. Bence biraz daha güncel olmaya çalışın. Sektörün en sonundasınız

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Bir şirketin mahremiyeti vardır ve çalışanları bu mahremiyete SAYGI duymalıdır. Biraz seviye diyorum...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Kaldırım şu bonusları da lafı edilmesin artık. Iyice seviye düştü. Millet kendini rezil ediyor. Burası herkese açık bir medya platformu. Git espri yapacaksan meslektaşlarına yap buralarda rezil rüsva olma. Amma açmışsın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Her yil mart ayinda kedilerin viyaklamaya baslamasi gibi, su doyumsuz insanlar bu zamanlar bonus diye viyaklamaya basliyor. Bekleyin arkadasim. Maasini eksiksiz ve zamaninda alabildigine, eve her ay ekmek goturebildigine sukur et ve bekle.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Neden ~ 3 yıl önce
Neden alabildiğime şükredecekmişiz, sırtımızdan para kazanılıyorsa, zamanında ve eksiksiz olarak maaşları yatırmak zaten GÖREVIN ve YASAL ZORUNLULUĞUN. Bunu sanki fazladan birşey yapılıyormuş gibi görmenin anlamı ne? Koyun musun sen? Eve ekmek götürebilmem ve bunun için şükretmem, Allah la benim aramda, çalışıyorum, emeğimin karşılığını alıyorum, şirkete ne?

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000