02 Haziran 2010, Çarşamba 16:05:03

SunExpress'te görev değişimi

Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress’in Uçuş İşletme Müdürlüğüne Kaptan Serdar Cebeci getirildi.
  • yanlış anlaşıldı sanıyorum.benim burda ki tepkim asla serdar kaptana değildir.bu camiada olan herkes serdar kaptanın ne denli dürüst ve işini layiği ile yaptığını çok iyi bilir.Ancak %80 üiversite bunlardan yine%30 ikinci üniversite ve yüksek lisans yapmış olan insanlara,işlerinin sadece limonata dağıtmak ve lise mezunu olmakla tarif eden yoruma gösterilen bir tepkidir.bunun serdar kaptanla uzaktan yakından ilgisi yoktur......
  • Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.
  • Artik semsiyeyi unutmamak lazim :)
  • SXS hak ettigi gibi yonetiliyor'mu aceba? veya yonetilecekmi? Bu sorular beni yakindan ilgilendirmiyor acikcasi......ancak umarim bir zamanlardaki TC'deki butun sivil havaciliga getirdigi degisiklikler gibi SXS'ede ayni veya daha fazla degisiklikler getirir. Makalede yazildigi gibi 2002-2003 tarihleri arasinda SHGM'de mudurdu ve o donemde 76 devre butun sivil havaciligi kontrol etmekteydi(TALPA dahil). Ve ayni donemde TC'de haftalik ucus 30 dan 36 saate cikartilmisti.

Havacılık camiasının yakından tanıdığı bir isim olan Cebeci, Kaptan Muammer Ersoy’dan devraldığı görevinde, SunExpress’in uçuş işletme ünitelerinde kalite güvence sistem standartlarının oluşturulması, uygulanması ve denetlenmesinden sorumlu olacak.

Muhtelif birliklerinde pilotluk ve eğitmenlik yaptığı Türk Hava Kuvvetleri’nden Binbaşı rütbesiyle ayrılan Serdar Cebeci, sivil havacılık sektörüne 1991 yılında SunExpress’te adım attı. Burada çeşitli kademelerde yönetici ve kaptan pilot olarak çalışan Cebeci, 2001-2002 yılları arasında T.C. Ulaştırma Bakanlığı Sivil Havacılık Danışmanlığı, 2002 – 2003 arasında ise Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü görevlerini üstlendi. İzAir’in kuruluşunda Genel Müdür olarak çalıştıktan sonra, 2006 yılında SunExpress’e geri döndü. Şirkette en son İstanbul SAW İşletme Koordinatörü ve Başpilot olarak çalışan, aynı zamanda pilot eğitmenliği de yapan Kaptan Cebeci, evli ve iki çocuk babası.
 

SunExpress'te görev değişimi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (24)

Misafir ~ 8 yıl önce
yanlış anlaşıldı sanıyorum.benim burda ki tepkim asla serdar kaptana değildir.bu camiada olan herkes serdar kaptanın ne denli dürüst ve işini layiği ile yaptığını çok iyi bilir.Ancak %80 üiversite bunlardan yine%30 ikinci üniversite ve yüksek lisans yapmış olan insanlara,işlerinin sadece limonata dağıtmak ve lise mezunu olmakla tarif eden yoruma gösterilen bir tepkidir.bunun serdar kaptanla uzaktan yakından ilgisi yoktur......

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Artik semsiyeyi unutmamak lazim :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
SXS hak ettigi gibi yonetiliyor'mu aceba? veya yonetilecekmi? Bu sorular beni yakindan ilgilendirmiyor acikcasi......ancak umarim bir zamanlardaki TC'deki butun sivil havaciliga getirdigi degisiklikler gibi SXS'ede ayni veya daha fazla degisiklikler getirir. Makalede yazildigi gibi 2002-2003 tarihleri arasinda SHGM'de mudurdu ve o donemde 76 devre butun sivil havaciligi kontrol etmekteydi(TALPA dahil). Ve ayni donemde TC'de haftalik ucus 30 dan 36 saate cikartilmisti.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000