13 Ekim 2008, Pazartesi 17:41:32

SunExpress krize meydan okuyor

Havacılık sektörü küresel mali kriz nedeniyle büyük sıkıntı yaşarken SunExpress yolcu sayısında rekor kırdı...
  • Sunexpress kaliteli ve uygun fiyatlı uçuşlarına devam etmektedir ve tekniğinden uçuş ekibine her personeli en iyi şekilde eğitimlerden geçmektedir. Bu nedenle hem kalite hem uygun fiyat bir arada olunca Sunexpress'in yerinde sayması bile beklenmedik bir durumdur..Filomuzu büyütmek ve daha çok yolcuya hizmet vermek hepimizin dileği ve onurudur. Saygılar.
  • evet evet çekemiyoruz bu kadar götürmeyi, haklısınız...
  • sxs şirketi gerek yer personeli gerek pilotları ve gerekse teknik ekibiyle yüksek kalite ve standartlarda hizmet veren bir şirkettir.diğer şirketler gibi gereksiz tasarruflar yapıp bunları yolcunun sırtına yükleyen, bilet satarken işlem ücreti alan veya tekerlikli sandalyeye ihtiyaç duyan yolculardan bile para almaya çalışan bir şirket değildir.sxs in kuruluş amacı thy ve lufthansa nın yüksek maaliyetle gerçekleştirdiği almanya-türkiye uçuşlarını gerek şirket gerekse yolcular için daha az masraflı hale getirmektir. iç hatlarda da thy gerçekleştiremediği veya eksik kaldığı hatları tamamlamak içindir. thy sabiha gökçen çıkışlı bazı uçuşlarını yüksek maaliyet sebebiyle sxs e devretmiş, ankara çıkışlı iç hat uçuşlarını sxs vermek yerine anadolujet i kurararak kendisi üstlenmiş,karın yarısını lufthansayla paylaşmaktansa tamamen kendisine alarak başarılı bir ticari adım atmıştır(ki tabii ki anadolu jet in kuruluş amaçlarından sadece biridir bu). sxs her şirket gibi eleştirilmelidir, ancak standartları ve kalitesiyle değil, uçuş hatları, hizmetleri ve iç hatlarda lufthansaya kazandırdığı para ile.şirket sabancı gibi çok ama boş konuşan yöneticilerle değil, iş yapan ve sadece bu hususta basına açıklama yapan yöneticiler tarafından idare edilir. siz herhangi bir sxs yöneticisinin kendi şirketi haricinde başka şirketlerle ilgili veya THY/Lufthansa ortaklığının sxs ile ilgili olarak idari ve mali konular hariç herhangi bir açıklama yaptığını duydunuz mu. çok konuşan az iş yapar.bu havayolu havacılıkta gösterilmesi gereken profesyonelliği türkiye de gösteren en iyi şirkettir
  • Kars bursa uçuşlarına artık başlayın, kars bursa yolcuları ve bizleri perişan etmeyin. birde sizden ricamız kars izmir seferlerini artırırsanız sevinirim.lütfen ilgililere seslenirim.kars uçuşlarınızın fiyatlarını düşürürseniz seviniriz.

Havacılık sektörü küresel mali kriz nedeniyle büyük sıkıntı yaşarken SunExpress yolcu sayısında rekor kırdı. Türk Hava Yolları (THY) ve Alman Lufthansa'nın ortak kuruluşu olan SunExpress, Ocak-Eylül 2008 döneminde taşıdığı yolcu sayısını, geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 37 artırarak 3 milyon 162 bin 949'a çıkardı.
2008'in ilk 9 ayına ait operasyonel sonuçlarını açıklayan şirket, havacılık sektöründe küresel risklerin arttığı 2008'de büyümesini güçlü bir şekilde sürdürdü. SunExpress, gelirlerini yüzde 32 artışla 309 milyon Euro'ya, uçuş sayısını da yüzde 34 artışla 22 bin 294'e çıkarmayı başardı. Aynı dönemde doluluk oranını yüzde 1,2 artırarak yüzde 78,3'e yükselten şirket, 2007 yılında elde ettiği sonuçlara 2008'in ilk 9 ayında ulaşırken, yıl sonu itibarıyla da şirket tarihinde yeni bir rekor kıracağının sinyallerini verdi.

 
2008 yılında yeni aldıkları 4 yeni Boeing 737-800 ile filodaki uçak sayısını 17'ye çıkardıklarını belirten SunExpress Genel Müdürü Paul Schwaiger, "Başta İstanbul Sabiha Gökçen olmak üzere, uçtuğumuz her 3 merkezimizde de güçlü bir taleple karşılaştık ve büyümemizi sürdürdük." dedi.

Başarılı iş modeli ve uyguladıkları tasarruf politikalarının büyümeye önemli katkı sağladığını kaydeden Schwaiger, şunları söyledi: "Yılın ilk 9 ayında, geçen yılın tamamında elde ettiğimiz sonuçların da üzerine çıkmayı başardık. Bugün geldiğimiz nokta, gelecekte çok daha büyük hedeflere ulaşmak için bize güç veriyor."

Genel Müdür Yardımcısı Hacı Say da sektördeki zorluklara rağmen yıl sonu hedeflerini yakalayacaklarını söyledi. Say, "2008'in SunExpress için stratejik bir büyüme yılı olacağını öngörmüştük. Yılın ilk 9 ayında dış hatlarda 2,1 milyon yolcu taşıyarak, geçen yıla göre yüzde 21 artış elde ettik. İstanbul Sabiha Gökçen merkezli uçuşlarımızın da devreye girmesiyle, iç hat uçuşlarında geçen yıla göre yüzde 88 gibi inanılmaz bir artış yakalayıp, 1 milyon yolcuya ulaştık. Bugün, ülkemizin en yaygın bölgesel uçuş ağı sunan özel havayolu şirketiyiz." şeklinde konuştu.

 

SunExpress krize meydan okuyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

sxs ~ 9 yıl önce
Sunexpress kaliteli ve uygun fiyatlı uçuşlarına devam etmektedir ve tekniğinden uçuş ekibine her personeli en iyi şekilde eğitimlerden geçmektedir. Bu nedenle hem kalite hem uygun fiyat bir arada olunca Sunexpress'in yerinde sayması bile beklenmedik bir durumdur..Filomuzu büyütmek ve daha çok yolcuya hizmet vermek hepimizin dileği ve onurudur. Saygılar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
real ~ 10 yıl önce
evet evet çekemiyoruz bu kadar götürmeyi, haklısınız...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rumuz ~ 10 yıl önce
sxs şirketi gerek yer personeli gerek pilotları ve gerekse teknik ekibiyle yüksek kalite ve standartlarda hizmet veren bir şirkettir.diğer şirketler gibi gereksiz tasarruflar yapıp bunları yolcunun sırtına yükleyen, bilet satarken işlem ücreti alan veya tekerlikli sandalyeye ihtiyaç duyan yolculardan bile para almaya çalışan bir şirket değildir.sxs in kuruluş amacı thy ve lufthansa nın yüksek maaliyetle gerçekleştirdiği almanya-türkiye uçuşlarını gerek şirket gerekse yolcular için daha az masraflı hale getirmektir. iç hatlarda da thy gerçekleştiremediği veya eksik kaldığı hatları tamamlamak içindir. thy sabiha gökçen çıkışlı bazı uçuşlarını yüksek maaliyet sebebiyle sxs e devretmiş, ankara çıkışlı iç hat uçuşlarını sxs vermek yerine anadolujet i kurararak kendisi üstlenmiş,karın yarısını lufthansayla paylaşmaktansa tamamen kendisine alarak başarılı bir ticari adım atmıştır(ki tabii ki anadolu jet in kuruluş amaçlarından sadece biridir bu). sxs her şirket gibi eleştirilmelidir, ancak standartları ve kalitesiyle değil, uçuş hatları, hizmetleri ve iç hatlarda lufthansaya kazandırdığı para ile.şirket sabancı gibi çok ama boş konuşan yöneticilerle değil, iş yapan ve sadece bu hususta basına açıklama yapan yöneticiler tarafından idare edilir. siz herhangi bir sxs yöneticisinin kendi şirketi haricinde başka şirketlerle ilgili veya THY/Lufthansa ortaklığının sxs ile ilgili olarak idari ve mali konular hariç herhangi bir açıklama yaptığını duydunuz mu. çok konuşan az iş yapar.bu havayolu havacılıkta gösterilmesi gereken profesyonelliği türkiye de gösteren en iyi şirkettir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KARS'lı ~ 10 yıl önce
Kars bursa uçuşlarına artık başlayın, kars bursa yolcuları ve bizleri perişan etmeyin. birde sizden ricamız kars izmir seferlerini artırırsanız sevinirim.lütfen ilgililere seslenirim.kars uçuşlarınızın fiyatlarını düşürürseniz seviniriz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000