16 Haziran 2013, Pazar 15:00:22

SUNEXPRESS GAZİPAŞA'DAN ALMANYA'YA UÇACAK

Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın iştiraki olarak, 1989 yılında Antalya’da kurulan SunExpress, Gazipaşa Havalimanı’ndan Almanya uçuşlarına başlamaya hazırlanıyor.
  • merhaba ben gazipasa lıyım ve evım gazıpasa havalımanına cok yakın.gazıpasa havalımanına hergun boeıng 737 800 tıpı ucaklar cok rahat ınıp kalkıyor pıst problemı yok apron problemı var oda bu sezon sonu halledılecek.gazıpasa nın ve havalımanının en buyuk sorunu sıyaset.bu konuya fazla gırmek ıstemıyorum ama THY ısparta havaalanına ınıyor gazıpasa havalımanına ınmıyor sebebı sadece sıyaset.gazıpasa alanya arası sadece 30dakıka 5yıl ıcerısınde gazıpasa muhtesem bır turızm cennetı olacak ucaktan ın 15dakıkada otel odandasın.havalımanında sorun yok bır cok fırma ınmek ıstıyor aırfınland gıbı v.s sorun sıyaset ve DHMİ saygılar
  • GAZİPAŞA-İZMİR-ALMANYA***GAZİPAŞA-İZMİR-ERZURUM,VAN-DİYARBAKIR-TRABZON,SAMSUN Sunexpress firmasının Gazipaşa'dan Almanya'ya İzmir aktarmalı uçuş yapması çok iyi olacaktır.Önce Gazipaşa'dan İzmir'e .Daha sonrada aynı uçakla ya da farklı bir uçakla Almanya'ya gidilmesi çok yerinde olur.Çünkü yaz boyu Gazipaşa-Alanya-Anamur istikametinden; İzmir-Aydın-Balıkesir-Manisa'ya , Bodruma gidecek olanlar bu uçağı yoğun bir şekilde kullanacaklardır. Almanya'ya gidecekler için de alternatif bir hat olacaktır.Bu hatla buradan aynı uçakla İzmir'e devamında da İzmirden dolacak olan Almanya yolcuları için alternatif bir uçuş güzergahı olacaktır. Yine Erzurum ,Van gibi doğu illerinden direkt İzmir'e gelenler ,bu hattı kullanarak Alanya'ya ,Manavgat'a Gazipaşa'ya ,Anamur'a rahatlıkla aktarmalı olarak gelebilecektir. Bu uçuş hattı hem Akdenizi Ege'ye ,Almanya'ya ,Doğu Anadolu'yA ,Karadenize,Güneydoğuya bağlayacaktır.
  • Gazipaşa, zorlaya zorlaya çalışmaya başladı, herhalde toplamda 1500 adet'den fazla iniş olmuştur. Kimsenin burnu kanamadan, sorunsuz bir şekilde... Apron problemi yani yenilenmesi işlemide zorlaya zorlaya muhtemelen bu kış yapılmaya başlanacaktır. Netice itibarı ile bu sene toplam 500.000 yolcuyu yakın bir rakamla kapatır. 2014 senesi için ise 750.000 rakamını kesin geçer. 2015 yılında milyonuncu turiste hediye verildiğine dair haberi hep beraber airporthaber'de okuruz. Son olarak, İstanbul Atatürk - GZP hattını sabah + akşam haftanın yedi günü uçuş koyan bingo yapar full çeker. Zira, çok ciddi iç hat yolcusu ve dış hat bağlantılı yerleşik turist var....
  • Gazipaşa havalimanı Türkiye'deki ilk 6. havalimanı uçuş potansiyeli bakımından. ve dünyanın heryerinde tek tarafı iniş karşısı dağ olan havalimanları mevcut. havalimanının teknik alt yapısı sağlam en son teknolojiye sahip pist uzunluğuda inen ucaklar için ideal. bilmeden yorum yapmayalım. istanbulun en çok kullanılan pisti gazipaşanınkinden 400 mt uzun.

Yeni Alanya gazetesinde yer alan habere göre; Almanya’nın 3 büyük şehri olan Frankfurt, Dusseldorf ve Leipzig/Halle’e Kasım 2013 tarihinden itibaren uçuş yapacak olan SunExpress, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden onay bekliyor.

SunExspres, onay çıkması halinde 5 Kasım’da ilk uçuşunu saat 10.30’da Gazipaşa Havalimanı’ndan Leipzig/Halle’ye yapacak.

SunExpress, 5 Kasım’da başlayacak Almanya uçuşlarını resmi internet sitesinde duyurdu. SunExpress’in Almanya’nın üç büyük kendine düzenleyeceği uçuşların planı şu şekilde:

GAZİPAŞA - DUSSELDORF

05/11/13 Salı 11:50 - 15:00

07/11/13 Perşembe 11:50 - 15:00

09/11/13 Cumartesi 11:50 - 15:00

GAZİPAŞA - FRANKFURT

05/11/13 Salı 19:30 - 22:40

07/11/13 Perşembe 19:30 - 22:40

GAZİPAŞA LEİPZİG/HALLE

05/11/13 Salı 10:30 - 13:10 

SUNEXPRESS GAZİPAŞA'DAN ALMANYA'YA UÇACAK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

gazipaşalı ~ 5 yıl önce
merhaba ben gazipasa lıyım ve evım gazıpasa havalımanına cok yakın.gazıpasa havalımanına hergun boeıng 737 800 tıpı ucaklar cok rahat ınıp kalkıyor pıst problemı yok apron problemı var oda bu sezon sonu halledılecek.gazıpasa nın ve havalımanının en buyuk sorunu sıyaset.bu konuya fazla gırmek ıstemıyorum ama THY ısparta havaalanına ınıyor gazıpasa havalımanına ınmıyor sebebı sadece sıyaset.gazıpasa alanya arası sadece 30dakıka 5yıl ıcerısınde gazıpasa muhtesem bır turızm cennetı olacak ucaktan ın 15dakıkada otel odandasın.havalımanında sorun yok bır cok fırma ınmek ıstıyor aırfınland gıbı v.s sorun sıyaset ve DHMİ saygılar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Havayolu Araştr ~ 5 yıl önce
GAZİPAŞA-İZMİR-ALMANYA***GAZİPAŞA-İZMİR-ERZURUM,VAN-DİYARBAKIR-TRABZON,SAMSUN Sunexpress firmasının Gazipaşa'dan Almanya'ya İzmir aktarmalı uçuş yapması çok iyi olacaktır.Önce Gazipaşa'dan İzmir'e .Daha sonrada aynı uçakla ya da farklı bir uçakla Almanya'ya gidilmesi çok yerinde olur.Çünkü yaz boyu Gazipaşa-Alanya-Anamur istikametinden; İzmir-Aydın-Balıkesir-Manisa'ya , Bodruma gidecek olanlar bu uçağı yoğun bir şekilde kullanacaklardır. Almanya'ya gidecekler için de alternatif bir hat olacaktır.Bu hatla buradan aynı uçakla İzmir'e devamında da İzmirden dolacak olan Almanya yolcuları için alternatif bir uçuş güzergahı olacaktır. Yine Erzurum ,Van gibi doğu illerinden direkt İzmir'e gelenler ,bu hattı kullanarak Alanya'ya ,Manavgat'a Gazipaşa'ya ,Anamur'a rahatlıkla aktarmalı olarak gelebilecektir. Bu uçuş hattı hem Akdenizi Ege'ye ,Almanya'ya ,Doğu Anadolu'yA ,Karadenize,Güneydoğuya bağlayacaktır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kınacı ~ 5 yıl önce
Gazipaşa, zorlaya zorlaya çalışmaya başladı, herhalde toplamda 1500 adet'den fazla iniş olmuştur. Kimsenin burnu kanamadan, sorunsuz bir şekilde... Apron problemi yani yenilenmesi işlemide zorlaya zorlaya muhtemelen bu kış yapılmaya başlanacaktır. Netice itibarı ile bu sene toplam 500.000 yolcuyu yakın bir rakamla kapatır. 2014 senesi için ise 750.000 rakamını kesin geçer. 2015 yılında milyonuncu turiste hediye verildiğine dair haberi hep beraber airporthaber'de okuruz. Son olarak, İstanbul Atatürk - GZP hattını sabah + akşam haftanın yedi günü uçuş koyan bingo yapar full çeker. Zira, çok ciddi iç hat yolcusu ve dış hat bağlantılı yerleşik turist var....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
vatandaş ~ 5 yıl önce
Gazipaşa havalimanı Türkiye'deki ilk 6. havalimanı uçuş potansiyeli bakımından. ve dünyanın heryerinde tek tarafı iniş karşısı dağ olan havalimanları mevcut. havalimanının teknik alt yapısı sağlam en son teknolojiye sahip pist uzunluğuda inen ucaklar için ideal. bilmeden yorum yapmayalım. istanbulun en çok kullanılan pisti gazipaşanınkinden 400 mt uzun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000