16 Ağustos 2010, Pazartesi 11:35:49

SunExpress, 3.6 milyon yolcu taşıdı

Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, turizm sezonunun en yoğun dönemi Temmuz ayında performansının zirvesine ulaşarak, 4 haftalık süre içinde, geçen yıla göre %29.6 artışla 736.000 yolcu taşıdı.
  • Havacılık sektöründe olanlar bilir.Sun Express bir ayrıcalıklı markadır.Kalitesi,uçuş emniyeti ,standartları ve eğitimiyle..Tabiki çamur atmak isteyenler de olacaktır diğer yorumlarda olduğu gibi..Lütfen biraz gerçekleri kabul edin. Guten Flug..
  • SunExpress büyüyor. Ama tehlike ve riskler nasıl yönetiliyor. Uçak kazasına hazır mısınız? Kazaları önlemek için neler yapıyorsunuz? Hiçbirşey yapmıyorsunuz. Bu nedenle kaza sırası SİZDE. Isparta'da Atlasjet'i unutmayın. Amsterdam'da THY'yi unutmayın. Bunlardan ders alın. Kazaları anlamak için başınıza gelmesi gerekmiyor. Kazaları önleme programınızı gözden geçirin, eğer varsa tabi... emniyetli uçuşlar...
  • senin dedigin sinerjimidir enerjimidir, ne z@kimsa 2002 yili itibari ile yok edilmistir.Simdi ise boyle oldu....zaman gosterecektir...ne hikmet
  • cok guzel yazmıssınız. kalitenin nasıl düştüğünü görüyoruz. low cost muhabbetine kısa kısa diğer özel havayolu şirketlerinden farkı kalmadı. uçakalr döküüyor. hergun rotar. bir de kabinde hersey paralı.
Güçlü büyümesini sürdüren SunExpress, 2010’un ilk 7 ayında da 3.6 milyon yolcu taşıyarak, yolcu sayısını geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla %22.7 artırmayı başardı. Şirketin 7 aylık dönemdeki gelirleri ise %7.5’lik artışla 255 milyon Avro’ya ulaştı.

SunExpress CEO’su Paul Schwaiger, “Yaz sezonuyla ilgili ilk rakamlar, Türkiye’nin turizmde sezonun ‘kazananı’ olacağını gösteriyor. SunExpress sadece bu olumlu tablonun içinde yer almakla kalmıyor, aynı zamanda Avrupa ile Türkiye arasındaki seyahat trafiğinde önemli rol üstlenerek bu gelişmeye katkıda bulunuyor. 25 uçaktan oluşan filomuzla, Türk Riviyera’sı Antalya’nın yanı sıra, Ege Bölgesi’nde İzmir, Dalaman ve Bodrum ile, birçok Avrupa şehri arasında öncelikli tercih edilen destinasyonlardan İstanbul’a benzersiz bir uçuş programı sağlıyoruz.” dedi.

SunExpress’in iç hat uçuşlarını değerlendiren Genel Müdür Yardımcısı Hacı Say ise “SunExpress toplam yolcularının yaklaşık yarısını iç hat uçuşlarında taşıyor. Genel anlamda yerel pazar tarafından kullanılan iç hat uçuşları, Türkiye’nin az bilinen bölgelerine yurtdışından olan talebin artmasıyla, gün geçtikçe turizm açısından da daha ilgi çekici hale geliyor. Biz de bu talebi, Türkiye içinde 15 şehre, uygun direkt uçuşlarla en iyi şekilde karşılamaya çalışıyoruz.” diye konuştu.

SunExpress’in bilet fiyatları, dış hatlarda her şey dahil 49,99 Avro’dan, iç hatlarda ise 49,99 TL’den başlıyor. Yolcular biletlerini SunExpress’in www.sunexpress.com adresindeki internet sitesi, 444 0 797 numaralı çağrı merkezi ve acentelerinden satın alabiliyor.
SunExpress, 3.6 milyon yolcu taşıdı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Misafir ~ 8 yıl önce
Havacılık sektöründe olanlar bilir.Sun Express bir ayrıcalıklı markadır.Kalitesi,uçuş emniyeti ,standartları ve eğitimiyle..Tabiki çamur atmak isteyenler de olacaktır diğer yorumlarda olduğu gibi..Lütfen biraz gerçekleri kabul edin. Guten Flug..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
SunExpress büyüyor. Ama tehlike ve riskler nasıl yönetiliyor. Uçak kazasına hazır mısınız? Kazaları önlemek için neler yapıyorsunuz? Hiçbirşey yapmıyorsunuz. Bu nedenle kaza sırası SİZDE. Isparta'da Atlasjet'i unutmayın. Amsterdam'da THY'yi unutmayın. Bunlardan ders alın. Kazaları anlamak için başınıza gelmesi gerekmiyor. Kazaları önleme programınızı gözden geçirin, eğer varsa tabi... emniyetli uçuşlar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
senin dedigin sinerjimidir enerjimidir, ne z@kimsa 2002 yili itibari ile yok edilmistir.Simdi ise boyle oldu....zaman gosterecektir...ne hikmet

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
cok guzel yazmıssınız. kalitenin nasıl düştüğünü görüyoruz. low cost muhabbetine kısa kısa diğer özel havayolu şirketlerinden farkı kalmadı. uçakalr döküüyor. hergun rotar. bir de kabinde hersey paralı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000