03 Haziran 2012, Pazar 19:02:20

SONUÇ ALANA KADAR BURADAYIZ

Havacılık iş kolunda grev yasağı kanun teklifini protesto etmeye devam eden Hava İş Sendikası bugün de Atatürk Havalimanı'ndaydı...
  • "O tipler" kazanacak ve éO tipler " in kazancından sende nemalanacaksın, her daim olduğu gibi. Yine yüzün kızarmayacak ve yine yüzündeki kahkaha kırışıkları çoğalacak. Arsızsın arkadaşım arsız! O POLO t.den veya muadilinden sende de olmadığını iddia et, sendika başkanın Lux içinde yaşıyor diyelim,seni takdir edelim! Ama alışmışsın sen arkadaş; emek çekmeden kaznımlara. Allah sonunu hayr etsin!
  • acaba aylarca yıllarca orda dursalar ellerine ne gecer. zihniyete bakkk:) yazık bunların ardından giden o genc beyinlere. yıllarca orda dursanız sonuç almazsınız ama hayat hakayeniz için film çekilir. :))
  • polo tshırtlu sendıka başkanı...jaguarlısınıda göröüştük ama kimseyi işin etmemişti,oğlu trilyon batıranıda bodrumda arazi krallarını sılıvrıde yatan mılyon dolarlık sendıka baskanlarını,ama bugun kü MOR polo tshırtlüsünü ilk kez,çok yakışmış başkan yorumsuz fotoğraf:)))
  • baskan istifa etmis mi? ruyama girdi de. hani belki gercek olur diye soruyorum:)

Hava İş Sendikası, bugün Atatürk Havalimanı'nda 6. günü de bitirdi. İlk günlerin aksine çok az sayıda personel katılımı olurken Hava İş Sendikası'nın görevlileri yine Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'ndeydiler.

Hava-İş Sendikası Başkanı Atilay Ayçin, “Hemen akşamında da Resmi Gazete'de yayınlamışlar. Yasa, meclisten geçtiği gibi Resmi Gazete'ye geçmiş. Şimdi Anayasa Mahkemesi’ne durumu götüreceğiz. Eğer ki Anayasa Mahkemesi durumu iptal ederse hakkımız iade edilmiş olacak. Ola ki aksi bir durum çıkarsa Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne kadar götüreceğiz” dedi. Ayçin, bir sonuç alana kadar eylemlerini devam ettireceklerini de sözlerine ekledi.

Öte yandan, 6 gündür Atatürk Havalimanı’nda devam eden eylemin bugün yine bir ünlü destekçisi vardı. Ünlü şarkıcı Suavi, Hava - İş Sendikası tarafından yürütülen eyleme destek için bugün Atatürk Havalimanı’na geldi. Bir süre sendika çalışanları ile görüşen Suavi, daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Suavi, “THY’de çok uçan bir insan olarak, THY çalışanlarının sadece hostes veya hostlardan ibaret olmadığını bilmek lazım. Şirketin bu denli kâr deklare ettiği bir süreçte, 'şu kadar para kaybettik ve bunları grev yapanlardan çıkaracağız' şeklinde açıklamaları çok yanlıştı. Kaybedilen para ile bu zamana kadar kalıcı bir barış ortamı yaratılabilirdi. Çalışanların en temel hakkı olan grev hakkını, oldu bitti bir yasa ile alırsanız buna demokrasi denilemez. Ben bunları anti demokratik bulduğum gibi, faşizan da buluyorum” ifadelerini kullandı.

Bir süre şarkılar söyleyen grup, daha sonra sessiz bir şekilde Atatürk Havalimanı'ndan ayrıldı.

SONUÇ ALANA KADAR BURADAYIZ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (66)

Çicekci ~ 6 yıl önce
"O tipler" kazanacak ve éO tipler " in kazancından sende nemalanacaksın, her daim olduğu gibi. Yine yüzün kızarmayacak ve yine yüzündeki kahkaha kırışıkları çoğalacak. Arsızsın arkadaşım arsız! O POLO t.den veya muadilinden sende de olmadığını iddia et, sendika başkanın Lux içinde yaşıyor diyelim,seni takdir edelim! Ama alışmışsın sen arkadaş; emek çekmeden kaznımlara. Allah sonunu hayr etsin!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ops ~ 6 yıl önce
acaba aylarca yıllarca orda dursalar ellerine ne gecer. zihniyete bakkk:) yazık bunların ardından giden o genc beyinlere. yıllarca orda dursanız sonuç almazsınız ama hayat hakayeniz için film çekilir. :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yorumsuz fotoğraf ~ 6 yıl önce
polo tshırtlu sendıka başkanı...jaguarlısınıda göröüştük ama kimseyi işin etmemişti,oğlu trilyon batıranıda bodrumda arazi krallarını sılıvrıde yatan mılyon dolarlık sendıka baskanlarını,ama bugun kü MOR polo tshırtlüsünü ilk kez,çok yakışmış başkan yorumsuz fotoğraf:)))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ISTIFA ~ 6 yıl önce
baskan istifa etmis mi? ruyama girdi de. hani belki gercek olur diye soruyorum:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000