27 Nisan 2012, Cuma 15:30:11

ŞOK GELİŞME! HAVACILIĞIMIZ ADINA KARA GÜN

Ve beklenen oldu. EASA Türk Hava Yolları Teknik A.Ş olmak üzere çok sayıda şirketimizin part-145 yetkisini kısmen askıya aldı. İşte havacılıkta kara gün denilecek haberin ayrıntıları.
  • Genel Müdür Yardimcilarinin en geç saat 18:30 da da koşa koşa evlerine gittikleri THY Teknik başarılı olabilir mi? Hiç mi çalışılıp düzeltilecek konu yok kardeşim?
  • Yahu hala TYP'lere suç atan arkadaşlar sanki THY Teknik bulguları TYP'ler yüzünden yemiş gibi konuşuyor.. Olayları bilmeden niye yorum yaparsınız anlamam.
  • TYP saolsun... Biz SHYO ogrencilerinin kiymetini anlarsiniz yakinda ama o zaman da EASA THY TEKNIK'in kapisina kilit vurmus olur merak etmeyin...
  • yahu asıl sen beni güldürme teknisyen olmak için 5 sene :)))) zamanına yazık 2 sene fazla fazla gelir :))

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş’nin Ankara’daki teknik bakım merkezinde başlayan denetimlerle mercek altına alınan bakım merkezlerinin bazıların yetkileri askıya alındı.

Askıya alınan şirketler arasında Türk Hava Yolları Teknik A.Ş., MY Technic, SKY Havayolları, Genel Havacılık ve Antalya’da bulunan MATS bulunuyor.

EASA tarafından uzun süredir denetlenen havacılık sektörünün denetim sonuçları açıklandı. Açıklamada havayolu bakım yetkisi bulunan şirketlerden yetersiz bulunan şirketlerin yetkilerinin askıya alındığı belirtilirken bulguya rastlanmaya şirketlerin adı da açıklandı. THY Teknik A.Ş ile ilgili askıya alınan kısımların, Avrupa'da yabancı şirketlere hizmet verilememesi ve yeni komponent onarımlarında da doğrudan EASA'dan izin alınması olarak açıklandı. Diğer şirketlerin hangi bakımları yapamayacağı ile ilgili açıklama yapılmadı.

Bulgu bulunmayan şirketler ise şöyle sıralandı. AtlasJet Teknik A.Ş, MNG Teknik, MNG Havayolları, Prima Havacılık, Pratt&Whitney, MNG Jet olarak açıklandı.

Bu kararla birlikte THY Teknik, MY Technic, SKY, Genel Havacılık ve MATS’ın yetkileri askıya alınırken bundan sonra Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün nasıl bir karar alacağı ve şirketler üzerine ne gibi yaptırımlar yapacağı merak konusu oldu.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nü de denetleyen EASA denetmenlerinin, SHGM denetçilerini de teker teker sorguladıkları belirtildi. Bu sorgulamaların sonuçlarının ise ne zaman açıklanacağı belirtilmedi.

SKY'DAN AIRPORTHABER'E AÇIKLAMA

Öte yandan SKY Havayolları Genel Müdürü Tahir Görgülü, kendileri ile ilgili bir sıkıntı olmadığını bu belgeden neden isimlerinin olduğunu da anlamadıklarını ifade ederek, "Bize söylenen sadece 737-400 tipi uçaklara EASA yetkisi çerçevesinde bakamayacağımızdır. Bizde bu uçakları kendi sivil havacılığımızın yetkileri çerçevesinde bakıyoruz" dedi.LİSTENİN TAMAMINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

©AirportHaber.com

ŞOK GELİŞME! HAVACILIĞIMIZ ADINA KARA GÜN

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (92)

Yardimcilar ~ 6 yıl önce
Genel Müdür Yardimcilarinin en geç saat 18:30 da da koşa koşa evlerine gittikleri THY Teknik başarılı olabilir mi? Hiç mi çalışılıp düzeltilecek konu yok kardeşim?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
typ ~ 6 yıl önce
Yahu hala TYP'lere suç atan arkadaşlar sanki THY Teknik bulguları TYP'ler yüzünden yemiş gibi konuşuyor.. Olayları bilmeden niye yorum yaparsınız anlamam.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
misafir ~ 6 yıl önce
TYP saolsun... Biz SHYO ogrencilerinin kiymetini anlarsiniz yakinda ama o zaman da EASA THY TEKNIK'in kapisina kilit vurmus olur merak etmeyin...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:D ~ 6 yıl önce
yahu asıl sen beni güldürme teknisyen olmak için 5 sene :)))) zamanına yazık 2 sene fazla fazla gelir :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000