22 Eylül 2008, Pazartesi 13:09:13

SKANDALA EL KONULDU! PİLOT İÇİN NE KARAR ALINDI?

Türk Havayolları’nın alt markası AnadoluJet uçağının kaptan koltuğuna 15 yaşındaki bir çocuğun oturtulmasını ortaya çıkaran AirportHaber, yine gündem yarattı. THY bu haberi ihbar kabul ederek hemen harekete geçti.
  • Yolcuysanız yolculuğunuzu bilin! Kimsenin sizin emniyetinize kastettiği yok! Aksine her pilot gibi bu pilotlar da sizin emniyetiniz için görev yapıyor bunu unutmayın! Bir çocuğun hayallerinin gerçekleşmesinin ne demek olduğunu hiç düşündünüz mü? Umarım bu olay neticesinde belki de ileride fişek gibi bir pilot olacak o çocuğun moral ve motivasyonu kaybolmamıştır! O kaptanları, meslek aşklarını yeni kuşaklara aktarabilmek için gösterdikleri çabalarından dolayı tebrik ediyorum. Ayrıca siz uçaklar havada pamuk ipliği ile mi düzgün uçuyor sanıyorsunuz?! İkinci Kaptan diye birini duymadınız mı hiç?! Çocuk isterse otopilottan çıkarsın, ne olur sanıyorsunuz, uçak başaşağı dalışa geçip düşer mi? Ne türbülanslar gördük otopilotun birkaç saniye bile devrede kalamayıp attığı ve uçağın saçma sapan harektler yaptığı! İşte o zaman "bilek" devreye giriyor! Siz de zannediyorsunuz ki uçağı pilotlar sallıyor, acemi pilot, kötü pilot...! Bu haberi yapanlar da umarım bir gün "taş yağarcasına" kötü bir bir havada bu pilotlara denk gelirler ve altlarına yaparlarken bir yandan da Allah'a dua edip "o" kaptanların onları sağsalim indirmesi için yalvarırlar!
  • bunlar devede kulak. thy bundan önce insan kaynakları denen birimi düzeltsin. kurumsal şirketiz, her geçen gün büyüyoruz, kalite standartlarımız en üst düzeyde diyen şirket önce işe alımlarını düzeltsin. görüşemeye çağırdıkları kişiye akşam 10 da telefon açmasın. şirkete telefon açtığınızda karşınızdaki kişi kendini herkesden üst görüyolar. kaptanlardaan tutunda ik yetkililerine kadar çoğu kişi böyle.
  • airport haberi şiddetle kınıyorum abartılı haberler serisi devam ediyor....her pilot kokpite birilerini alır yasaklar olsa bile haber uğruna 2 kardeşimiz mesleğinden uzaklaştırıldı utanmalısınız....bakalım daha ne kadar gereksiz haber yapıcaksınız size entrikalı haber hayatınıza başarılar
  • BURAYA KADARMIS BE KAPTAN..napalim... sorumlugunu göze alsaydin. insan hayatini degerli saysaydin, nede olsa, sende o ucagin icindesin. bide foto cekmisler utanmadan. sanki belli degildi bunu kamuoyuna yansimasi. ama artik cok gec. herkes yaptigi isin degerini bilsin.okadar.

THY yönetimi bu sabah saatlerinde AirportHaber’in ortaya çıkardığı olayla ilgili hemen soruşturma başlattı. Uçağın kaptanı hakkında soruşturma açılırken, kaptanın ve yardımcı kaptanın uçuşları tamamen iptal edildi. Kaptan pilot ve yardımcı kaptanın uçmasına yasak getirildi.

 

THY, kaptan ve yardımcı kaptanın isimlerini şimdilik saklı tutarken ilerleyen saatlerde bir açıklama yapmaya hazırlanıyor.

 

©AirportHaber.com

SKANDALA EL KONULDU! PİLOT İÇİN NE KARAR ALINDI?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (36)

heavyliner ~ 10 yıl önce
Yolcuysanız yolculuğunuzu bilin! Kimsenin sizin emniyetinize kastettiği yok! Aksine her pilot gibi bu pilotlar da sizin emniyetiniz için görev yapıyor bunu unutmayın! Bir çocuğun hayallerinin gerçekleşmesinin ne demek olduğunu hiç düşündünüz mü? Umarım bu olay neticesinde belki de ileride fişek gibi bir pilot olacak o çocuğun moral ve motivasyonu kaybolmamıştır! O kaptanları, meslek aşklarını yeni kuşaklara aktarabilmek için gösterdikleri çabalarından dolayı tebrik ediyorum. Ayrıca siz uçaklar havada pamuk ipliği ile mi düzgün uçuyor sanıyorsunuz?! İkinci Kaptan diye birini duymadınız mı hiç?! Çocuk isterse otopilottan çıkarsın, ne olur sanıyorsunuz, uçak başaşağı dalışa geçip düşer mi? Ne türbülanslar gördük otopilotun birkaç saniye bile devrede kalamayıp attığı ve uçağın saçma sapan harektler yaptığı! İşte o zaman "bilek" devreye giriyor! Siz de zannediyorsunuz ki uçağı pilotlar sallıyor, acemi pilot, kötü pilot...! Bu haberi yapanlar da umarım bir gün "taş yağarcasına" kötü bir bir havada bu pilotlara denk gelirler ve altlarına yaparlarken bir yandan da Allah'a dua edip "o" kaptanların onları sağsalim indirmesi için yalvarırlar!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
isimsiz ~ 10 yıl önce
bunlar devede kulak. thy bundan önce insan kaynakları denen birimi düzeltsin. kurumsal şirketiz, her geçen gün büyüyoruz, kalite standartlarımız en üst düzeyde diyen şirket önce işe alımlarını düzeltsin. görüşemeye çağırdıkları kişiye akşam 10 da telefon açmasın. şirkete telefon açtığınızda karşınızdaki kişi kendini herkesden üst görüyolar. kaptanlardaan tutunda ik yetkililerine kadar çoğu kişi böyle.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
...... ~ 10 yıl önce
airport haberi şiddetle kınıyorum abartılı haberler serisi devam ediyor....her pilot kokpite birilerini alır yasaklar olsa bile haber uğruna 2 kardeşimiz mesleğinden uzaklaştırıldı utanmalısınız....bakalım daha ne kadar gereksiz haber yapıcaksınız size entrikalı haber hayatınıza başarılar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rumuz ~ 10 yıl önce
BURAYA KADARMIS BE KAPTAN..napalim... sorumlugunu göze alsaydin. insan hayatini degerli saysaydin, nede olsa, sende o ucagin icindesin. bide foto cekmisler utanmadan. sanki belli degildi bunu kamuoyuna yansimasi. ama artik cok gec. herkes yaptigi isin degerini bilsin.okadar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000