03 Mart 2009, Salı 14:09:29

SKANDAL MECLİS GÜNDEMİNE TAŞINDI

Airporthaber’in ortaya çıkardığı THY’deki skandal TBMM gündemine taşındı.
  • Form 4 verilmiş ama , ingilizcesi yok denecek kadar zayıf , kalite md. leride çok.... Lisan konusuna , ciddi bir el atılması gerekir. Pilotlar dahil.
  • Özel şirketlerde, Lisanı olmayan ama, var diyerek FORM 4 verilen , yer işletme müdürleride var. Ciddi bir imtahan yapılsa % 80 i dökülür. Peki aviation language english ise ve dökümanlarda ingilizce ise, ki öyle, eeee ? hadi bakalım ayıkla pirincin taşını...
  • akparti % 47 yi aşarsa çatlamam patlamam arkadaşım ama sen pişmanlığın alasını duyucaksın ve duymuşundurda bu sabit fikrinden kurtul ! ben hiç pişman olmadım akp ikdidar olunca neden mi ? çünkü türkiyemi vatandaşı yakacak olan oyumu vermedim de ondan hiçte vermiycem bu akp,ye ben aklı başındayım onların çocukları iş adamı oldu yatlar gemiler şirketler kurdu amerikalarda eğitim aldı oraya yerleşti milliyetçi olsa türkiyesinde kalırdı ama tenezzür etmediler vatan topraklarına ! sen ve senin gibi kişiler zam yağmurundan işsizlikten yoksulluktan başka bişey görmediniz buna bende dahilim oda sizin yüzünüzden ! thy, türk telekom,botaş mke,telsim,çukurova ve bankalarımız özelleştirme adı altıyla resmen satıdı yabancılara yeterlimi arkadaş
  • yüzde kırkyediye sığın sen göreceksin 29 martta yüzde kıryediyi

TBMM Başkanlığı'na soru önergesi veren CHP Antalya Milletvekili Tayfun Süner, THY Uçuş Emniyet ve Kalite Güvence Başkanı Ercihan Bayır'ın 29 Temmuz 2008'de emekliye ayrıldığını, yerine aynı gün 'Form-4'' belgesi olmayan Cemal Öksüz'ün atandığını, ancak Öksüz'ün de 3 ay sonra görevine son verilerek yerine Selman Nas'ın getirildiğini söyledi.

Süner, AirportHaber’in ortaya çıkardığı haberi kaynak alarak THY'den emekliye ayrılan Bayır'ın yerine, Form-4 belgesi alamayacak olan Öksüz'ün atanma nedenini sordu.

CHP’li Süner, 'Dünya devleriyle boğuştuğu iddia edilen THY gibi bir şirketin, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün onaylayacağı seviyede başka teknik personeli yok mu?', 'IATA-JAA-EASA-FAA ve Star Alliance'ın bu kurallara uymayan atama isteklerini ve emekli olan birinin isminin hala THY ruhsatında geçmesini öğrenmesi nelere mal olacak?' dedi.

Süner, THY'nin 23 Ekim 2008'de yenilenen işletme ruhsatında, mevcut Kalite Güvence Başkanı'nın yetersizliğinden dolayı, 29 Temmuz 2008 tarihinde emekli olan ve başka bir şirkette görevli olan Ercihan Bayır'ın adının görünmesinin, alınan uçuş işletme ruhsatını geçersiz kılıp kılmayacağını sordu.

Süner son olarak, 'Tekirdağ uçağının Hollanda'da kaza yapması, bunun bir uzantısı mı? sorusunu yöneltti.

SKANDAL MECLİS GÜNDEMİNE TAŞINDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Misafir ~ 9 yıl önce
Form 4 verilmiş ama , ingilizcesi yok denecek kadar zayıf , kalite md. leride çok.... Lisan konusuna , ciddi bir el atılması gerekir. Pilotlar dahil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Özel şirketlerde, Lisanı olmayan ama, var diyerek FORM 4 verilen , yer işletme müdürleride var. Ciddi bir imtahan yapılsa % 80 i dökülür. Peki aviation language english ise ve dökümanlarda ingilizce ise, ki öyle, eeee ? hadi bakalım ayıkla pirincin taşını...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
akparti % 47 yi aşarsa çatlamam patlamam arkadaşım ama sen pişmanlığın alasını duyucaksın ve duymuşundurda bu sabit fikrinden kurtul ! ben hiç pişman olmadım akp ikdidar olunca neden mi ? çünkü türkiyemi vatandaşı yakacak olan oyumu vermedim de ondan hiçte vermiycem bu akp,ye ben aklı başındayım onların çocukları iş adamı oldu yatlar gemiler şirketler kurdu amerikalarda eğitim aldı oraya yerleşti milliyetçi olsa türkiyesinde kalırdı ama tenezzür etmediler vatan topraklarına ! sen ve senin gibi kişiler zam yağmurundan işsizlikten yoksulluktan başka bişey görmediniz buna bende dahilim oda sizin yüzünüzden ! thy, türk telekom,botaş mke,telsim,çukurova ve bankalarımız özelleştirme adı altıyla resmen satıdı yabancılara yeterlimi arkadaş

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
yüzde kırkyediye sığın sen göreceksin 29 martta yüzde kıryediyi

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000