07 Haziran 2012, Perşembe 17:15:54

"SENDİKAL HAKLARIN KULLANILMASINI ENGELLEDİLER"

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, 305 personeli işten çıkartarak "sendikal hakların kullanılmasını engelledikleri" gerekçesiyle THY ve THY Teknik A.Ş yöneticileri hakkında suç duyurusunda bulundu.
  • thy nin işten çıkardığı kişilerden birini bile eyleme katıldığını ispat edemediklerini biliyormusunuz? hukukcu gecinenler, hakik hukuk kitabına göre, hasta raporu olan bir personel yasa dışı eyleme katılmak itamıyla tazminatsız kovulur??
  • YUce Allahimizin Yardimi ile calisan,bilgili,durust akli selim herkesin dogru ile baslayip,dogru bitiregine inaniyorum.5 yillik havayollari hayatimda 2003 yilindaailevi neden ile ist disina cikmak icin goz bebegimiz olan havayollarindan ayrilirken,problemimi cozup kalmam icin cok ugrasan ,bizlere o zaman yabanci dilin,dokuman kullaniminin onemi konusunda cok desteklerini gordugumuz ,bu sayede su anda yeni kuralllara istinaden yaptigim hazirlikla cok rahat etmemi saglayan,her sey den onemlisi trafik kazasi gecirdigim zaman hastaneye bizzat gelip her turlu destegini esrgemeyen Sn Erhan Ozcan bey den Allah Razi olsun.Sen bizllerden degilsin, o donemde annem hasta deyip borc toplayip,sonrada hirsizlik yaparken yakalanip isten atilacagi soylenirken istifa edip kacan 2 yil boyunca kimsenin yuzune bakamayan.bana da 200 dolar borcun vardi helal etmiyorum.ah....siz kisi isen seni de ALLAH İSLAH ETSİN .MY
  • Thy toplu isten cikarma yapmamistir yasa disi eyleme katilan bazi calisanlarini usulune uygun olarak isten cikarmistir madem bu adamlar 7 de havaalani daydi adama sormazlar mi niye usmadiniz diye ne diyecekler nasil izah edecekler bunu. Neyse bundan zonrasi hikaye ortada akilsizca yapilan bir eylem var akilsiz basin cezasini ayaklar cekermis simdi sendika yoneticileri yapsin eylemide gorelim.
  • zarar varsa zararı yapan öder diyen zavallı o zaman thy nin ilk çeyrek yılda zararı 29 milyon o zaman bu zararı yaptıran yöneticiler ödesi.

 

Tanal, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderilmek üzere Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusu dilekçesi verdi.

Dilekçede, THY ve THY Teknik A.Ş'de çalışan ve "sendikal hak olan grev haklarını kullanan" toplam 305 işçinin iş haklarının, basındaki haberlere göre, cep telefonlarına gönderilen SMS'lerle feshedildiği ifade edildi.

THY ve Teknik A.Ş. yöneticilerinin, işçilerin iş haklarını feshederek, toplu işten çıkarmanın düzenlendiği İş Kanunu'nun 29'uncu, Anayasa'nın "Çalışma hakkı ve ödevi" başlıklı 49'uncu ve "Sendika kurma hakkı" başlıklı 51'inci, TCK'nın "Sendikal hakların kullanılmasının engellenmesi" başlıklı 118'inci, "Ayrımcılık" başlıklı 122'nci ve Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'nin "Ayrımcılık" ve "Dernek kurma ve toplantı özgürlüğü" başlıklı 11'inci ve 14'üncü maddelerini ihlal ettikleri kaydedildi.

Suç duyurusu dilekçesinde, Hava-İş Sendikası Genel Başkanı Atilay Ayçin ile Genel Sekreter Mustafa Yağcı "tanık" olarak gösterildi.

(CnnTürk)

"SENDİKAL HAKLARIN KULLANILMASINI ENGELLEDİLER"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (23)

tespit? ~ 6 yıl önce
thy nin işten çıkardığı kişilerden birini bile eyleme katıldığını ispat edemediklerini biliyormusunuz? hukukcu gecinenler, hakik hukuk kitabına göre, hasta raporu olan bir personel yasa dışı eyleme katılmak itamıyla tazminatsız kovulur??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
NU BABUSA ~ 6 yıl önce
YUce Allahimizin Yardimi ile calisan,bilgili,durust akli selim herkesin dogru ile baslayip,dogru bitiregine inaniyorum.5 yillik havayollari hayatimda 2003 yilindaailevi neden ile ist disina cikmak icin goz bebegimiz olan havayollarindan ayrilirken,problemimi cozup kalmam icin cok ugrasan ,bizlere o zaman yabanci dilin,dokuman kullaniminin onemi konusunda cok desteklerini gordugumuz ,bu sayede su anda yeni kuralllara istinaden yaptigim hazirlikla cok rahat etmemi saglayan,her sey den onemlisi trafik kazasi gecirdigim zaman hastaneye bizzat gelip her turlu destegini esrgemeyen Sn Erhan Ozcan bey den Allah Razi olsun.Sen bizllerden degilsin, o donemde annem hasta deyip borc toplayip,sonrada hirsizlik yaparken yakalanip isten atilacagi soylenirken istifa edip kacan 2 yil boyunca kimsenin yuzune bakamayan.bana da 200 dolar borcun vardi helal etmiyorum.ah....siz kisi isen seni de ALLAH İSLAH ETSİN .MY

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hukuk bilmez hukukcu ~ 6 yıl önce
Thy toplu isten cikarma yapmamistir yasa disi eyleme katilan bazi calisanlarini usulune uygun olarak isten cikarmistir madem bu adamlar 7 de havaalani daydi adama sormazlar mi niye usmadiniz diye ne diyecekler nasil izah edecekler bunu. Neyse bundan zonrasi hikaye ortada akilsizca yapilan bir eylem var akilsiz basin cezasini ayaklar cekermis simdi sendika yoneticileri yapsin eylemide gorelim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
patagonya ~ 6 yıl önce
zarar varsa zararı yapan öder diyen zavallı o zaman thy nin ilk çeyrek yılda zararı 29 milyon o zaman bu zararı yaptıran yöneticiler ödesi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000