16 Eylül 2014, Salı 08:01:11

SEKTÖRDE EN BÜYÜK AÇIK KABİN MEMURLUĞU

Türkiye’nin en hızlı büyüyen havacılık, iş arayan gençlerin gözdesi oldu. Havacılık sektöründe. İstihdam projeksiyonlarına göre en önemli açığın hosteslikte olduğu belirtiliyor.
  • Kapadokya myo bizle hiç ilgilenmedi.sınav için 4 ay bekledik.sınav günü okul görevlilerinden hiç kimse yoktu.yıllık ödemeleri alırken çok ilgiliydiler oysa.en fazla 10 kişi thy ye kabul edilecek,yazıklar olsun okul yönetimine.
  • Ne egitiminden, yukseokulundan, ne acigindan bahsediliyor anlayamadim ben. Yillardir bu isi yapiyorum, bu meslegin bu kadar prestijinin dusurulmesine ve nerdeyse hizmetci gozuyle bakilmasina sebep olan ve izin veren yoneticiler oldukca 1-2 haftada kabin memuru da olunur kapi da alinir bu ulkede.. uyku uyumadan saatlerce ayakta kalabilmek, her turlu haksizliga ve cifte standarda ses cikarmadan uyumlu ve sessiz bir sekilde calismak en buyuk kriter artik. Bizi zincirin ennnn son halkasi yapanlar utansin...
  • Arkadaslar 6 yildir bu sektorun icindeyim 3 yildir da kabin amiriyim. Benim firmam kriterlerinde iki dil bilen ve universite mezunu isen secim yapiodu. Simdi tabiiki de sektorel aciktan kaynakli 1 dil ve lise mezunu yetiyor. Benim size tavsiyem isin egitimini almak oncelik olabilir tabiiki ama isiniz insanla ugrasmak olacak ve insani memnun edebilmek cok zordur.sandvic versen kepeklisini ister. Gazoz versen light gazoz yok mu diye memnun kalmaz. Caya seker verirsiniz esmer seker arar Hepsini yasiycaksiniz. Mulakatta en onemli sey guler yuz. Egitim dil cumle bilgisi falan hikaye. Alttan alabiliomusunuz guler yuzunuz dusuuomu dusmuyomu bunu bekliyolar sizden. Inanin ki sadece cay kahve vermek olsa keske isimiz. Ozaman kimse bize 5 -6000 maas vermezdi dimi.herzaman cozum odakli sabirli anlayisli bir kabin memuru olacaginizi onlara hissettirin. Egolariniz yokmus gibi ne derlerse gulun. Ustunuze cok gelicekler mulakatta. Gulumseyerek modunuzu dusurmeyin. Herkese bol sans.
  • 3 ayda yetisen bir elemanin acigi nasil olur anlayamadim ?)

Türkiye’nin en hızlı büyüyen havacılık, iş arayan gençlerin gözdesi oldu. Havacılık sektöründe. İstihdam projeksiyonlarına göre en önemli açığın hosteslikte olduğu belirtiliyor.

Türkiye sivil havacılık sektörü son yıllarda hızla büyüyor. 2013 yılı sonu itibariyle havacılık sektöründe yolcu sayısı yüz elli milyona, aktif havaalanı sayısı elli ikiye ulaştı. Havayolu firmalarının sayısının ve niteliğinin artması, rekabet ortamının oluşması, havalimanlarının fiziki şartlarının iyileştirilmesi ve modern bir çehreye kavuşturulması gibi faktörler sektöre ivme kazandırdı.

Sivil havacılık sektörü büyürken yetişmiş elemana duyulan ihtiyaç da aynı oranda arttı. Sektörde 2003 yılında 65.000 civarında olan çalışan sayısı 2013 yılı sonu itibariyle 167.000’i aştı.

Ülkemizin bayrak taşıyıcı firması olan Türk Hava Yolları başta olmak üzere özel havayolu şirketlerinin rekor sayıdaki uçak siparişleri ve İstanbul’a yapılacak 150 milyon yolcu kapasiteli üçüncü havalimanı, söz konusu büyüme öngörülerini doğruluyor. İstihdam projeksiyonlarına göre en önemli açığın hosteslikte olduğu görülüyor.

Sektörün öncü eğitim kurumlarından ve bu alanda Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından eğitim vermeye yetkilendirilmiş tek yükseköğretim kurumu olan Kapadokya Meslek Yüksekokulu yetkililerinin yaptıkları personel ihtiyacı analizine göre, havacılığın tüm alanlarında ihtiyaç bulunmakla birlikte en önemli açığın hosteslikte. Kapadokya Meslek Yüksekokulu yetkilileri iyi bir iş için gençleri ek yerleştirme döneminde Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri programını gönül tercih edebileceklerini belirttiler. Yetkililer ek yerleştirme tercihlerinin yapıldığı bugünlerde konuyla ilgilenen gençlerimiz ayrıntılı bilgiye www.kapadokya.edu.tr adresinden ulaşabileceklerini söylediler.

SEKTÖRDE EN BÜYÜK AÇIK KABİN MEMURLUĞU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (27)

kapadokya mağduru ~ 4 yıl önce
Kapadokya myo bizle hiç ilgilenmedi.sınav için 4 ay bekledik.sınav günü okul görevlilerinden hiç kimse yoktu.yıllık ödemeleri alırken çok ilgiliydiler oysa.en fazla 10 kişi thy ye kabul edilecek,yazıklar olsun okul yönetimine.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yoyo ~ 4 yıl önce
Ne egitiminden, yukseokulundan, ne acigindan bahsediliyor anlayamadim ben. Yillardir bu isi yapiyorum, bu meslegin bu kadar prestijinin dusurulmesine ve nerdeyse hizmetci gozuyle bakilmasina sebep olan ve izin veren yoneticiler oldukca 1-2 haftada kabin memuru da olunur kapi da alinir bu ulkede.. uyku uyumadan saatlerce ayakta kalabilmek, her turlu haksizliga ve cifte standarda ses cikarmadan uyumlu ve sessiz bir sekilde calismak en buyuk kriter artik. Bizi zincirin ennnn son halkasi yapanlar utansin...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hostes ~ 4 yıl önce
Arkadaslar 6 yildir bu sektorun icindeyim 3 yildir da kabin amiriyim. Benim firmam kriterlerinde iki dil bilen ve universite mezunu isen secim yapiodu. Simdi tabiiki de sektorel aciktan kaynakli 1 dil ve lise mezunu yetiyor. Benim size tavsiyem isin egitimini almak oncelik olabilir tabiiki ama isiniz insanla ugrasmak olacak ve insani memnun edebilmek cok zordur.sandvic versen kepeklisini ister. Gazoz versen light gazoz yok mu diye memnun kalmaz. Caya seker verirsiniz esmer seker arar Hepsini yasiycaksiniz. Mulakatta en onemli sey guler yuz. Egitim dil cumle bilgisi falan hikaye. Alttan alabiliomusunuz guler yuzunuz dusuuomu dusmuyomu bunu bekliyolar sizden. Inanin ki sadece cay kahve vermek olsa keske isimiz. Ozaman kimse bize 5 -6000 maas vermezdi dimi.herzaman cozum odakli sabirli anlayisli bir kabin memuru olacaginizi onlara hissettirin. Egolariniz yokmus gibi ne derlerse gulun. Ustunuze cok gelicekler mulakatta. Gulumseyerek modunuzu dusurmeyin. Herkese bol sans.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
andrios ~ 4 yıl önce
3 ayda yetisen bir elemanin acigi nasil olur anlayamadim ?)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000