21 Aralık 2011, Çarşamba 18:05:00

ŞANLIURFA SEFERLERİ ARTIRILACAK MI?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in başkanlığında, Şanlıurfa'ya uçak seferlerinin arttırılmasıyla ilgili Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu'nun da katılımıyla bir toplantı yapıldı...
  • ARKADAŞLAR IZMIR HAFTADA 1 GUN BİLE OLSA PEK GİDEN OLMAZ. ÇÜMKÜ BÖLGEDE GÜNÜBİRLİK YOLCU SAYISI DAHA FAZLA. FAKAT ANKARA TALEP YUKSEK OLMASINA RAGMEN SABAH UCAGI NEDEN KOYMUYORLAR ŞAŞIRTICI. BİRDE EN ONEMLİSİ SİS MUHTESEM BIZIM HAVA ALALNINDA.
  • K.MARAŞ lı arkadaşa katılıyorum,ezbere konuşmayan arkadaş,son 3 yılda 2-3 boş koltuklu Şanlıurfa sefer sayısı 5 i geçmez,THY Anadoluda hiçbir yerden İZMİR ve BURSA ya direk uçmaz(İzmir e SunExpress ve Pegasus uçuyor) uçağın saati geç diyorsun saat 22:20 de kalkıyor,daha doğudaki D.Bakır dan 22:40 da kalkıyor,ayrıca THY yönetiminden PEGASUS ve ONURAİR sefer talep eden tek topluluk sevgili URFALILAR.
  • bu kadar atıp tutacagınıza hıc ucakla urfaya seyahat ettınızmı bır bunu sorgulayın ne zaman urfaya bılet alıp ucsam son ıkı uc kısılık yer kalmıs oluyor bırde antebe d.bakıra ınen ucaklardakı urfalıları saymasak adam gıbı ankaraya ve ıstanbula sabah erken aksamda normal saatte 2 ser sefer olsa bakın nasıl ısler normallesmıs olur.hatta urfaya ucak neye dıyenler DHMİ nin aylık istatisliklerine baksın ortalama aylık % de 20 artan bır yolcu sayısını devletın kurumu yanlıs yazmıs olamaz nedır bu urfayla bu g.doguyla kavganız anlamıs degılım yazıyı adam gıbı okusaydınız ızmır ve bursaya hergun seferde ıstenmıyor haftada 2 ser sefer dıyor sen tutup gecenın 12 sınde urfalı yıolcuyu ıstanbula ındırırsen yolcu tabı olmaz antebe gıder d.bakıra gıder
  • 1 milyonluk sanayi ili olan Kahramanmaraş'a Thy karşılıklı İstanbul'a tek frekans uçuyor.Özel şirketlerin hiçbiri uçmuyor.Havaalanımız terminal binası Ahırdan farksız.Pist kısa.ILS sistemi yok.Gece uçuşu yok.Sayın Bakanımız 650'E Yakın Fabrikası olan 1milyonluk sanayi ili Kahramanmaraş'a bunu mu reva görüyor.Erzincana ne demeye Uzay üssü gibi Havaalanı yaptılar.Çok mu önceliği ön sıradaydı.Herkes bir KAHRAMANMARAŞ HAVAALANIN İÇLER ACISI HALİNE BİR BAKSIN.
El-Ruha Otel'de düzenlenen toplantı basına kapalı gerçekleşti. Yaklaşık 2 saat süren toplantının ardından basın mensuplarına açıkalmaya yapan Çelik, THY yetkililerinden Şanlıurfa'yla ilgili çalışmaları hakkında bilgi aldıklarını söyledi. 
 
Bakan Çelik, "Önümüzdeki dönem içerisinde Şanlıurfa'daki sefer sayılarının arttırılması, bunun yanında belki hükümet nezdinde gerekli çalışmalarımızı tamamlayabilirsek, kısa süre içerisinde Erbil'e uçuşlar, ayrıca Ankara, İstanbul'un yanında İzmir'e uçuş imkanları ve komşu illerle uçuştaki fiyat farklılarla ilgili değerlendirmelerini yapacaklar. Önümüzdeki mart veya nisan ayında da yönetim kurulunu sayın Başkan Şanlıurfa'ya getirecek, burada bir toplantı yapacağız" dedi. 
 
Şanlıurfa'nın sorunlarını yerinden çözüleceğini dile getiren Çelik, "Bunlardan bir tanesini daha bu akşam gerçekleştiriyor olmaktan büyük memnuniyet duyduk. Bütün Şanlıurfa halkı adına THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Bey'e teşekkür ediyorum" diye konuştu. 
 
THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu da, toplantıda kendilerine bir sunum yapıldığını belirterek, kendilerinden fiyat konusunda, uçuş saatleri ve frekans konusunda bazı istekler olduğunu, bunlar üzerinde görüş alışverişinde bulunduklarını söyledi. 
 
Şanlıurfa'nın konseptine ve tanıtımına yardımcı olma noktasında bazı çalışmaları olacağını belirten Topçu, "Frekans konusunda artışlarımız olacak. Artık THY Şanlıurfa'yı burada bir merkez olarak görmeye başladı. Çünkü her talep arzı doğuruyor, bu talep arttıkça bizim de buraya arzımız artacak. İnşallah Şanlıurfa Güneydoğu'nun en çok uçulan destinasyonlarından biri olacak. Biz de buna elimizden gelen her katkıyı yapacağız" dedi. 
 
Topçu, THY olarak Şanlıurfa'nın tanıtımına destek olacaklarını ifade ederek, şu bilgileri verdi: 
 
"Artık Harran ve Urfa'yı SKYLife dergisinde 2 ay üst üste tanıtımını yapacağız, en az 4-5 sayfa olacak. Aynı zamanda Şanlıurfa'nın çıkacak bir filmini 1 yıl boyunca yurt dışına giden bütün uçaklarımızda göstereceğiz. Bu da inşallah Urfa'nın hem turizmine, hem de potansiyelinin ortaya çıkmasına bir vesile olur. Bundan da biz mutlu oluruz diye düşünüyorum." 
 
Sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin de katıldığı toplantının ardından "sıra gecesi" ekibi bazı türküleri seslendirdi. (Son Dakika)
ŞANLIURFA SEFERLERİ ARTIRILACAK MI?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Misafir ~ 6 yıl önce
ARKADAŞLAR IZMIR HAFTADA 1 GUN BİLE OLSA PEK GİDEN OLMAZ. ÇÜMKÜ BÖLGEDE GÜNÜBİRLİK YOLCU SAYISI DAHA FAZLA. FAKAT ANKARA TALEP YUKSEK OLMASINA RAGMEN SABAH UCAGI NEDEN KOYMUYORLAR ŞAŞIRTICI. BİRDE EN ONEMLİSİ SİS MUHTESEM BIZIM HAVA ALALNINDA.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
K.MARAŞ lı arkadaşa katılıyorum,ezbere konuşmayan arkadaş,son 3 yılda 2-3 boş koltuklu Şanlıurfa sefer sayısı 5 i geçmez,THY Anadoluda hiçbir yerden İZMİR ve BURSA ya direk uçmaz(İzmir e SunExpress ve Pegasus uçuyor) uçağın saati geç diyorsun saat 22:20 de kalkıyor,daha doğudaki D.Bakır dan 22:40 da kalkıyor,ayrıca THY yönetiminden PEGASUS ve ONURAİR sefer talep eden tek topluluk sevgili URFALILAR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
bu kadar atıp tutacagınıza hıc ucakla urfaya seyahat ettınızmı bır bunu sorgulayın ne zaman urfaya bılet alıp ucsam son ıkı uc kısılık yer kalmıs oluyor bırde antebe d.bakıra ınen ucaklardakı urfalıları saymasak adam gıbı ankaraya ve ıstanbula sabah erken aksamda normal saatte 2 ser sefer olsa bakın nasıl ısler normallesmıs olur.hatta urfaya ucak neye dıyenler DHMİ nin aylık istatisliklerine baksın ortalama aylık % de 20 artan bır yolcu sayısını devletın kurumu yanlıs yazmıs olamaz nedır bu urfayla bu g.doguyla kavganız anlamıs degılım yazıyı adam gıbı okusaydınız ızmır ve bursaya hergun seferde ıstenmıyor haftada 2 ser sefer dıyor sen tutup gecenın 12 sınde urfalı yıolcuyu ıstanbula ındırırsen yolcu tabı olmaz antebe gıder d.bakıra gıder

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
1 milyonluk sanayi ili olan Kahramanmaraş'a Thy karşılıklı İstanbul'a tek frekans uçuyor.Özel şirketlerin hiçbiri uçmuyor.Havaalanımız terminal binası Ahırdan farksız.Pist kısa.ILS sistemi yok.Gece uçuşu yok.Sayın Bakanımız 650'E Yakın Fabrikası olan 1milyonluk sanayi ili Kahramanmaraş'a bunu mu reva görüyor.Erzincana ne demeye Uzay üssü gibi Havaalanı yaptılar.Çok mu önceliği ön sıradaydı.Herkes bir KAHRAMANMARAŞ HAVAALANIN İÇLER ACISI HALİNE BİR BAKSIN.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000