18 Ocak 2011, Salı 08:49:51

SABİHA GÖKÇEN ÖDÜLLERİ TOPLAYARAK BÜYÜYOR

İstanbul'un Anadolu yakasındaki Sabiha Gökçen Havalimanı, özelleştirme sonrası büyük bir atılım içerisinde. 2010'da 11,6 milyon yolcunun kullandığı havalimanı uluslararası pek çok ödülün de sahibi oldu.
  • Ne yaparsanız yapın SAW IST için problem bir havalimanıdır. Allah rızası için burasını kargo terminali yapın hem yolcu kurtulsun hem de IST.
  • KAÇ TANE ÖDÜL ALMIŞ SAW ? Masa başından ödül vermek olmaz. Gelsinler imkan ve koşulları görsünler. Fikirleri değişir...
  • Saw yarayan kanadır.İnsanlrı cezvetmek için bu haber bence boşa kendimizi kandırmacadan başka birşey değil.Yerişletme burda gerçekten berbat birileri burdan duysun farkına varsın işletemiyorlar bu limanı.
  • havacılık haberlerinin yer aldığı bi site burası. haberde saw un aldığı ödüller ve uçan yolcu sayısı var. nasıl verceklerdi haberi saw adını kullanmadan mı? o zaman hiç bi haber anlaşılmaz air france pilotu rahatsızlanmış uçak acil iniş yapmış air france reklamı mı yapılıyor? thy uçağında bomba paniği oldu thy nın mı reklamı yapılıyor? şirket isimleri olmadan nasıl anlıyacaz haberleri. isim verilmeden hangi şirkette olduğunu bilmeden mi okuyacaz haberleri. gereksiz bir yorum olmuş arkadaşım.

İstanbul Sabiha Gökçen Havali-manı'nın 2001'de başlayan serüveni, 2010 sonunda büyük başarı öyküsüne dönüştü. Havalimanı, geçen yıllarda yerli ve yabancı havayollarının ilgisini çekerek, büyük artış trafiğine sahne oldu. Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) uhdesindeki Sabiha Gökçen Havalimanı, başta Türk Hava Yolları (THY) olmak üzere yerli ve yabancı havayollarının düzenlediği uçuşlarla yolcu sayısını her geçen yıl artırırken, uçak bakım yatırımlarıyla da dikkat çekiyor.

İstanbul'un Anadolu yakasındaki Sabiha Gökçen Havalimanı, yolcu ve uçak trafiğindeki istikrarlı artışını geçen yıl da sürdürdü. 2009'da 6,6 milyon yolcunun geçiş yaptığı havalimanından geçen yıl yüzde 75 artışla 11 milyon 598 bin 26 yolcu seyahat etti. Havalimanındaki iç hat yolcu sayısı geçen yıl yüzde 69 artışla 7 milyon 665 bin 21'e, dış hat yolcusu da yüzde 88 artışla 3 milyon 933 bin 5'e ulaştı. 2 bin 179 kişiye doğrudan istihdam sağlanan havalimanı, geçen yıl dünya sıralamasında 105-119 arasında yer aldı. 47 havayolunun uçuş düzenlediği havalimanını, bu yıl 16 milyon yolcunun kullanması ve yolcu trafiğinde ilk 100 arasında yer alması bekleniyor.

Kısa zamanda gerçekleştirdiği atılımlarla havacılık sektöründe adından sıkça söz ettiren Sabiha Gökçen Havalimanı, yolcu sayısındaki artışlarla 2009 ve 2010'da dünyanın en hızlı büyüyen havalimanı haline geldi. Havalimanı terminal binası işletmecisi İSG, İngiltere'nin başkenti Londra'da 28-30 Eylül 2010'da düzenlenen 7. Dünya Düşük Maliyetli Havayolları Kongresi'nde, 'Dünyanın En İyi Havalimanı' ödülüne layık görüldü. ISG'ye, 'geniş ve ferah bir perspektife sahip terminal binası, modern mimari ve altyapı yatırımları, her türlü ihtiyaca cevap veren yolcu dostu havalimanı, havayollarının ilgisini farklı pazarlama stratejileri ile çekmesi, havayollarına sağlanan destek ve operasyonel mükemmellik' gibi kriterler dikkate alınarak ödül verildi. Bu arada, ABD'nin en prestijli iş ve risk yönetimi analiz dergisi 'Risk Management' ile derginin blogu www.riskmanagementmonitor.com'da yer alan makalede, muhtemel risklere karşı dünyanın en dayanıklı beş binası listelendi. Sıralamada, hem suni hem de doğal tehditlere karşı en güvenli yapılara yer verildi. Dünyanın en büyük sismik yalıtılmış yapısı olarak gösterilen İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı yeni terminal binası, listede yer alan tek Türk markası oldu.

(Zaman)

 
 

SABİHA GÖKÇEN ÖDÜLLERİ TOPLAYARAK BÜYÜYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Misafir ~ 7 yıl önce
Ne yaparsanız yapın SAW IST için problem bir havalimanıdır. Allah rızası için burasını kargo terminali yapın hem yolcu kurtulsun hem de IST.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
KAÇ TANE ÖDÜL ALMIŞ SAW ? Masa başından ödül vermek olmaz. Gelsinler imkan ve koşulları görsünler. Fikirleri değişir...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Saw yarayan kanadır.İnsanlrı cezvetmek için bu haber bence boşa kendimizi kandırmacadan başka birşey değil.Yerişletme burda gerçekten berbat birileri burdan duysun farkına varsın işletemiyorlar bu limanı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
havacılık haberlerinin yer aldığı bi site burası. haberde saw un aldığı ödüller ve uçan yolcu sayısı var. nasıl verceklerdi haberi saw adını kullanmadan mı? o zaman hiç bi haber anlaşılmaz air france pilotu rahatsızlanmış uçak acil iniş yapmış air france reklamı mı yapılıyor? thy uçağında bomba paniği oldu thy nın mı reklamı yapılıyor? şirket isimleri olmadan nasıl anlıyacaz haberleri. isim verilmeden hangi şirkette olduğunu bilmeden mi okuyacaz haberleri. gereksiz bir yorum olmuş arkadaşım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000