13 Ocak 2012, Cuma 10:10:31

RIHANNA THY'YE DAVA AÇIYOR

Habertürk Gazetesi yazarı Rahşan Gülşan, bugünkü yazısında Rihanna başta olmak üzere dünyanın en ünlü şarkıcılarının THY'ye dava açmak üzere olduğunu yazmış...
  • sn T. KOTIL ( RİHANNA ) SİZLERE İŞE İADE DAVASI AÇMIŞ BENCE BU KADAR TAZMINATIN ALTINDAN KALKAMAZSIN BENCE İŞE ALL NEDERSİN :))
  • thy yonetımı antalya rıxosta torpıllı mudurlerıyle 2011 zararını kutluyor ,durmak yok zarara devam,,yazik,,cok yazik
  • rihanna senin telih haklarını sülalenle beraber satın alırım bunu biliyor musun?
  • THY bir diğer haber ile bu durumu yalanladı. E o zaman ne diye olayın içyüzünü bilmeden ortalığı velveleye veriyorsunuz... Biraz durup bekleyin arkadaşım...
Evet doğru okudunuz. Üstelik sadece Rihanna da değil; Andrea Bocelli, 3Doors Down, Cheryl Cole, Cheisette Michele, Colbie Cailat, Duffy, Eminem, Enrique Iglesias, Inna, James Blake Jessie J, Jonas Brothers, Justin Bieber, Kanye West, Keri Hilson, Lady Gaga, Lena, Loreena McKennitt, Mary J. Blige, Ne-Yo, Robin Thicke, Rod Stewart, Taylor Swift, The Black Eyed Peas, The Rolling Stones ve U2 de dava açma hazırlığında. 

Ben bu ilginç bilgiye, pazartesi yazdığım THY'de Rihanna ve Kur-an'ı Kerim yazımın yayımlandığı gün ulaştım. 
 
Hatırlarsanız o yazımda THY'nin uçaklarında bulunan Planet isimli eğlence sisteminden bahsetmiştim. 
 
Bu sistem yüzlerce film ve şarkıya bir dokunuşla ulaşmanıza, çalma listeleri yapıp seyahatin tadını çıkarmanıza yardımcı olan bir sistem.
 
Ancak Avrupa Müzik'in bana verdiği bilgiye göre, THY bu sistemde bulunan ve firmanın temsil haklarına sahip olduğu Universal Music Group'a ait olan ve yukarıda yer alan hiçbir şarkıcının eserini Planet'te kullanmak için izin almamış. 
 
Avrupa Müzik iki kez ihtar çekmiş konuyla ilgili olarak. Ve şimdi de dava açmaya hazırlanıyormuş.
 
Biz THY'mizle gurur duyuyoruz. Yaşadığı büyük değişim, küresel bir marka olma yolunda attığı adımlar, benzersiz yüksek hizmet kalitesiyle sadece bizim değil tüm dünyanın takdirini kazanmış bir marka THY.
 
Ama böyle bir küresel oyuncuya, gözünü tüm dünyanın lider havayolu şirketlerinden biri olmaya dikmiş bir şirkete telif haklarını ihlal etmek hiç yakışmıyor. THY hem acilen bu sorunu çözmeli hem de kendisini bu duruma düşüren, benim yazarken utandığım bu haberde adının geçmesine izin veren çalışanlarına da uluslararası telif haklarıyla ilgili bilgi vermeli.
 
Ne yazık ki bu haberde THY'nin savunulacak tarafı yok...

Rahşan Gülşan / Habertürk Gazetesi
RIHANNA THY'YE DAVA AÇIYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (26)

Misafir ~ 6 yıl önce
sn T. KOTIL ( RİHANNA ) SİZLERE İŞE İADE DAVASI AÇMIŞ BENCE BU KADAR TAZMINATIN ALTINDAN KALKAMAZSIN BENCE İŞE ALL NEDERSİN :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
thy yonetımı antalya rıxosta torpıllı mudurlerıyle 2011 zararını kutluyor ,durmak yok zarara devam,,yazik,,cok yazik

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
rihanna senin telih haklarını sülalenle beraber satın alırım bunu biliyor musun?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
THY bir diğer haber ile bu durumu yalanladı. E o zaman ne diye olayın içyüzünü bilmeden ortalığı velveleye veriyorsunuz... Biraz durup bekleyin arkadaşım...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000