27 Temmuz 2012, Cuma 10:28:08

RAMAZANI FIRSATA ÇEVİRDİLER...

Önceki yıllarda yolcu sayısını artırmak için Ramazan ayında çeşitli promosyonlar düzenleyen havayolu şirketleri, bu yıl Ramazan’ın yoğun sezona denk gelmesi sebebiyle beklenen kampanyaları yapmadı...
  • thy den ramazan için idirimli biletlerden almak için aradınızmı?boş atıp tutmayın televizyonda REKLAMLAR devam ederken bilet yok diyorlar yani sadece REKLAM VAR bilet yok.
  • Ben 120 den asagi bilet bulamiyorum ne 50-60indan bahsediliyor ?
  • THY'nin yaptığı kampanyanın altında bir fiyata 3-4 gün önceden bilet almak koşulu ile her türlü uçabilirsiniz zaten. THY yi kampanya konusunda diğerleri ile kıyaslamak abes kaçmış.
  • FİYATLAR ZATEN 50-60 TL DEN BAŞLIYOR. AZ DAHA İNDİRİRLERSE ÜSTÜNE YOLCUYA PARA VERİRLER ARTIK. GAYET İYİ FİYATLAR

 

Ramazan ayında görmeye alışık olduğumuz ucuz bilet kampanyaları bu yıl havayolu şirketleri tarafından yapılmadı. Önceki yıllarda yolcu sayısının düştüğü düşük sezona denk gelen Ramazan ayında, yolcu sayısını artırmak ve doluluk oranını artırmak için ucuz bilet kampanyaları düzenleyen şirketler bu yıl talepten oldukça memnun. Bu memnuniyetin en somut örneği de Ramazan ayı olmasına rağmen kampanyalı bilet satışlarına gerek duyulmaması.

SADECE THY!

İç hatlarda tarifeli seferler düzenleyen Pegasus, Onur Air, Atlasjet, Sunexpress, Borajet, İzair ve Anadolujet gibi şirketler, Ramazan ayına özel kampanyalar düzenlemedi. Sadece Türk Hava Yolları, 94 TL’den   başlayan fiyatlarla yurtiçinde her yöne Ramazan ayına özel promosyon düzenlerken diğer şirketlerin düşük fiyatlı bilet satışlarını dahi kaldırdığı kaydedildi.

Böyle olunca düşmesi beklenen bilet fiyatları tam aksine tavan yaptı. Özellikle haftasonları  tatil yörelerine düzenlenen uçak seferlerinde bilet fiyatları normal zamanlardaki fiyatını ikiye üçe katladı. Havayolu şirketleri yoğun talepten memnunken, promosyon beklentisindeki vatandaş ise yüksek fiyatla uçmak zorunda kalmaktan oldukça şikayetçi.

RAMAZANI FIRSATA ÇEVİRDİLER...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

arkadaşlar ~ 6 yıl önce
thy den ramazan için idirimli biletlerden almak için aradınızmı?boş atıp tutmayın televizyonda REKLAMLAR devam ederken bilet yok diyorlar yani sadece REKLAM VAR bilet yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
Ben 120 den asagi bilet bulamiyorum ne 50-60indan bahsediliyor ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yolcu ~ 6 yıl önce
THY'nin yaptığı kampanyanın altında bir fiyata 3-4 gün önceden bilet almak koşulu ile her türlü uçabilirsiniz zaten. THY yi kampanya konusunda diğerleri ile kıyaslamak abes kaçmış.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
FİYATLAR ~ 6 yıl önce
FİYATLAR ZATEN 50-60 TL DEN BAŞLIYOR. AZ DAHA İNDİRİRLERSE ÜSTÜNE YOLCUYA PARA VERİRLER ARTIK. GAYET İYİ FİYATLAR

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000