06 Mart 2017, Pazartesi 18:27:14

Pilottan AHL Kule'ye: "Bir yolcumuz baygınlık geçiriyor"

Batman-İstanbul seferini yapan Türk Hava Yolları(THY) uçağında bir yolcu bayılınca pilot Atatürk Havalimanı'na iniş yapmak için öncelik istedi.
  • Çok mutlu olurum. Acayip sevinirim. Canımsın gözümsün diyerek ayarladi short cutı.
  • kahraman hava trafik kontrolorleri sizleri seviyoruz.
  • Açlıktan oluyor bunlar. Yemeğinizi tam yiyip binip uçağa. Terminalde tuvaletinizi yapın. Daha uçak kalkmadan tuvalete gitmeye çalışan var yaa. Sinema salonu mu bu?
  • Gecmis olsun

Türk Hava Yolları'nın (THY) Batman-İstanbul uçuşunu yapan TK-2683 sefer sayılı Türk Hava Yolları'nın Boeing 737-800 tipi uçağı, Atatürk Havalimanı'na iniş için yaklaşması sırasında bir yolcu rahatsızlandı. Yolcu baygınlık geçirirken kabin ekibi de durumu kokpit ekibine bildirdi.

Bunun üzerine uçağın pilotu Atatürk Havalimanı Hava Trafik Kontrol Merkezi ile bağlantıya geçerek,"Bir yolcumuz hastalandı, baygınlık geçiriyor. Mümkünse kısa yoldan shortcut (direkt rota vererek kısadan dönmek) isteriz. İniş sırasında uygun bir park yeri ambulans olursa çok mutlu oluruz" bilgisini kontrolörle paylaştı.

Kontrolör, uçağa direkt rota vererek kısa rotadan dönmesini sağladı ve iniş önceliği verdi. THY uçağı Atatürk Havalimanı'na yarım saat erken inmesinin ardından ambulansla alınan yolcu sağlık kontrolünden geçirilirken, yolcunun durumunun iyi olduğu öğrenildi. (Hürriyet)

Pilottan AHL Kule'ye: "Bir yolcumuz baygınlık geçiriyor"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Aa ~ 1 yıl önce
Çok mutlu olurum. Acayip sevinirim. Canımsın gözümsün diyerek ayarladi short cutı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tesekkurler ~ 1 yıl önce
kahraman hava trafik kontrolorleri sizleri seviyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yolcu ~ 1 yıl önce
Açlıktan oluyor bunlar. Yemeğinizi tam yiyip binip uçağa. Terminalde tuvaletinizi yapın. Daha uçak kalkmadan tuvalete gitmeye çalışan var yaa. Sinema salonu mu bu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 1 yıl önce
Gecmis olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000