22 Ağustos 2008, Cuma 08:27:08

"Pegasus'un günahı ne?"

Hürriyet Gazetesi yazarlarından Erman Toroğlu, THY'nin uyguladığı Anadolujet sistemini çok sert bir dille eleştirmiş...
  • kardeşim seni zorla uçağa bindirmiyorlar sende resmen pegasusun reklamını yapmışsın.yani thy ile uçsan fiyat çok yüksek anadolu jet ile daha uygun çünkü oda thy,ye bağlı özel bir şirket sanki pegasusla uçunca seni kuzu dolma ile besleyecekler bir saatlik uçuşta yiyip içeceğin ne olabilirki
  • "olmaz böyle" arkadaşım, Erman Hoca'dan önce senin gözlüğe ihtiyacın var. Neden mi? Aylardır Ankara-İzmir ve Ankara-Antalya hattında Türk Hava Yolları uçmuyor! TK sefer sayısıyla mavi kuyruklu AnadoluJet uçakları uçuyor. O yüzden her iki ilin de hem ileri gelenleri hem de milletvekilleri insanlara AnadoluJet'i dayattığı için Türk Hava Yolları'na veryansın ediyorlar. Yorum yazmadan biraz araştırın, gerçekten de OLMAZ BÖYLE !!!
  • "dike" haricinde yorum yapan diğer tüm arkadaşlar (Hatta Erman Toroğlu'na hak veren "Havacı-ist" bile)Erman Toroğlu'nun yazısını Pegasus reklamı olarak görmüşler, pes yani Adam Ankara-İzmir uçacak önünde sadece iki alternatif var. Biri Pegasus diğeri ise Türk Hava Yolları dayatması AnadoluJet. Tabii ki TK'nın Ankara-İzmir hattında AnadoluJet dayatmasını eleştirirken Pegasus'tan bahsedecek, Onurair'den bahsedecek hali yok ya. Sayın yorumcular, bir köşe yazarının yazısında x veya y firmasının isminin geçmesi için illaki o firmanın bu yazara birşey vermesi gerekmez. Adam kendince haksız olan uygulamayı eleştirmiş, daha ne?
  • ERMAN HOCA SEN İYİCE KARIŞTIRMAYA BAŞLADIN GİŞE DENMEZ SATIŞ OFİSİ DENİR,AYRICA HEM FENA MI 20 YTL VEREN HERKESSSSSSSSSSS CİP TEN GEÇİYOR İŞTE KARTI OLMAYAN VATANDAŞLARA BİR HİZMET

Ankara’da oturanlara "köylü" derler. Hatta daha ileri gidip, "Ulan siz dağda oturuyorsunuz, dağ adamları" derler. Haklılar.

Çünkü eğer Ankara’dan, Antalya’ya, Ankara’dan, İzmir’e veya daha değişik yerlere uçacaksanız, Türk Hava Yolları yok, Anadolu Jet var. Eğer mümkünse uçakta dizinizi altınıza alarak, bağdaş kurup oturacaksınız. Çünkü menüsküs olma şansınız yüzde 80. Eğer öndeki yolcu uykusuzsa ve koltuğu yatırıp uyuyacaksa yandın. Adamın, saçları, keli ağzının içinde. Bir servis var, muazzam. Bir su bir de kek.

Türk Hava Yolları, Miles kartın varsa işlenmiyor. Eğer Miles kartın varsa ve CIP’ten geçeyim dersen, gişeye uğrayıp 20 YTL vermen lazım. Kabul etmezsen terminalden uçacaksın. Ama terminale geldiğinde anons çok daha enteresan: "TK bilmem kaç sayılı uçakla İzmir’e gidecek yolcuların 103 no’lu kapıdan uçağa gitmeleri rica olunur."

Sen bana, Türk Hava Yolları’nın en ufak bir hizmetini vermiyorsun, bileti erken almazsan ucuz da göndermiyorsun, ondan sonra da çıkıyorsun anonsunu, "TK" yapıyorsun. Yani Türk Hava Yolları. Uçak koydun da binmedik mi? O zaman niye Pegasus’un hep üstüne gidiyorsunuz. Onu baltalamaya çalışıyorsunuz. Devlet, özel sektörü teşvik edeceğine, özel sektörü baltalayarak, öldürmek istiyor. Bunun en canlı örneğini, bu olaylarda görüyor ve yaşıyorum.

Erman Toroğlu / Hürriyet

"Pegasus'un günahı ne?"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

kaptan ~ 10 yıl önce
kardeşim seni zorla uçağa bindirmiyorlar sende resmen pegasusun reklamını yapmışsın.yani thy ile uçsan fiyat çok yüksek anadolu jet ile daha uygun çünkü oda thy,ye bağlı özel bir şirket sanki pegasusla uçunca seni kuzu dolma ile besleyecekler bir saatlik uçuşta yiyip içeceğin ne olabilirki

Yanıtla

Kalan karakter 1000
OpsOcc ~ 10 yıl önce
"olmaz böyle" arkadaşım, Erman Hoca'dan önce senin gözlüğe ihtiyacın var. Neden mi? Aylardır Ankara-İzmir ve Ankara-Antalya hattında Türk Hava Yolları uçmuyor! TK sefer sayısıyla mavi kuyruklu AnadoluJet uçakları uçuyor. O yüzden her iki ilin de hem ileri gelenleri hem de milletvekilleri insanlara AnadoluJet'i dayattığı için Türk Hava Yolları'na veryansın ediyorlar. Yorum yazmadan biraz araştırın, gerçekten de OLMAZ BÖYLE !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
OpsOcc ~ 10 yıl önce
"dike" haricinde yorum yapan diğer tüm arkadaşlar (Hatta Erman Toroğlu'na hak veren "Havacı-ist" bile)Erman Toroğlu'nun yazısını Pegasus reklamı olarak görmüşler, pes yani Adam Ankara-İzmir uçacak önünde sadece iki alternatif var. Biri Pegasus diğeri ise Türk Hava Yolları dayatması AnadoluJet. Tabii ki TK'nın Ankara-İzmir hattında AnadoluJet dayatmasını eleştirirken Pegasus'tan bahsedecek, Onurair'den bahsedecek hali yok ya. Sayın yorumcular, bir köşe yazarının yazısında x veya y firmasının isminin geçmesi için illaki o firmanın bu yazara birşey vermesi gerekmez. Adam kendince haksız olan uygulamayı eleştirmiş, daha ne?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
RumuzRUMUZ ~ 10 yıl önce
ERMAN HOCA SEN İYİCE KARIŞTIRMAYA BAŞLADIN GİŞE DENMEZ SATIŞ OFİSİ DENİR,AYRICA HEM FENA MI 20 YTL VEREN HERKESSSSSSSSSSS CİP TEN GEÇİYOR İŞTE KARTI OLMAYAN VATANDAŞLARA BİR HİZMET

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000