11 Mart 2009, Çarşamba 14:14:49

ÖZÜR DİLE HAVA-İŞ!

AirportHaber’in dün yayınladığı belgeleri yalanlayan Hava-İş bugünkü açıklamasıyla haberin doğruluğunu kabul etti. Ancak, açıklamada bir şey eksikti. O eksik haberimizde...
  • artık jaguar'ı hiç alamazsın
  • ayçin ağa noldu gidiyor paralar elden bu zamana kadar aldıkların sana yeter artar bile sana hakkımızı helal etmiyoruz yazıklar olsun san
  • sanduka doğru söylemiş sendikacılık zaten meşhur 80 darbesiyle bitirilmiş.metal iş te hava iş ten ne kadar kötü bir sendikacılık yapabilir ki.tecrube ile sabit.senin ihtilalci evrenin askerlikten gelip ihtilal ile cumhurbaşkanı olabilyosa nede kalmış türk milletinin binlerce yıllık geçmişi binlerce yıllık millet olan kariyeri.babalarımızın kabahati napalım.ama hava iş ben başkayım diyodu bağlı olduğu bi üst sendika kararını tanıma mecburiyetim yok diyodu yazık sana atilay yazık sana kaya yazık sana munzur yazık sana vergisiz maaş dava uyanığı sendika avukatı.tecrube ettik gördük yazık emeğimize....
  • atillanıza da kaya nıza da munzurunuza da yazıklar olsun.böyle eğitimli bir ekibi yönlendiremeyen hava iş sendikasına yazıklar olsun.siz nerde sendikacılık yapacaksınız bundan sonra piyasada ne b-727 ne rj70-100 ne a-300b4 kaldı.tavşan tepeyi sayenizde aştı.siz milltin emeğini türlü sebeplerle bolayırlıya yedirdiniz mustafa kalemliye yedirdiniz yok ecevite yedirdiniz ama buraya kadarmış.......mum ve yalancı buyrun sizin olsun sendikanız.

Söz konusu hızlı ve doğru habercilik olduğunda rakip tanımayan AirportHaber, dün yine çok önemli bir gazetecilik başarısına imza atmıştı.

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş’nin iki ayrı iş koluna bölündüğünü içeren Çalışma Bakanlığı imzalı belgeyle gelişmeyi okuyucularına duyuran AirportHaber’in bu haberine Hava-İş Sendikası’ndan jet yalanlama gelmişti.

Çalışma Bakanlığı’na ait belgeyi yalanlama cüreti gösteren Hava-İş Sendikası’na bazı yayın organları da fütursuzca destek vermişti.

Ancak gerçeğin ortaya çıkması sadece 24 saat sürdü.

Dün haberimizi yalanlayan Hava-İş, bugün yeni bir açıklama yaptı ve “Hava-İş Sendikası’nın örgütlü olduğu ve 2500 üyesinin bulunduğu THY Teknik AŞ’ de işveren ve Hak-İş Konfederasyonu’na bağlı Çelik-İş Sendikası’nın birlikte yaptığı işkolu itirazı ile ilgili Bakanlık Kararı resmi gazetede bugün yayınlanmıştır.” İfadelerini kullandı.

Hava-İş’in açıklamasında şu ifadelere de yer verildi:

“Bakanlığın verdiği bu kararla büyük bölümü hava taşımacılığı iş kolundan çıkartılarak “metal işkolundadır” raporu verilen THY Teknik AŞ. işyeri, uçak bakımlarının yapıldığı uçuş emniyetinin temel ögelerinden en önemlisidir.”

Hava-İş yaptığı açıklamayla AirportHaber’in belgeleriyle ortaya çıkardığı gelişmeyi doğruladı. Ancak biz bunu yeterli görmüyoruz ve söz konusu açıklamanın altında ‘Yalancılıkla suçladığımız AirportHaber’den özür dileriz” cümlesini görmek istiyoruz.

ÖZÜR DİLE HAVA-İŞ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

Misafir ~ 9 yıl önce
artık jaguar'ı hiç alamazsın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
ayçin ağa noldu gidiyor paralar elden bu zamana kadar aldıkların sana yeter artar bile sana hakkımızı helal etmiyoruz yazıklar olsun san

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
sanduka doğru söylemiş sendikacılık zaten meşhur 80 darbesiyle bitirilmiş.metal iş te hava iş ten ne kadar kötü bir sendikacılık yapabilir ki.tecrube ile sabit.senin ihtilalci evrenin askerlikten gelip ihtilal ile cumhurbaşkanı olabilyosa nede kalmış türk milletinin binlerce yıllık geçmişi binlerce yıllık millet olan kariyeri.babalarımızın kabahati napalım.ama hava iş ben başkayım diyodu bağlı olduğu bi üst sendika kararını tanıma mecburiyetim yok diyodu yazık sana atilay yazık sana kaya yazık sana munzur yazık sana vergisiz maaş dava uyanığı sendika avukatı.tecrube ettik gördük yazık emeğimize....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
atillanıza da kaya nıza da munzurunuza da yazıklar olsun.böyle eğitimli bir ekibi yönlendiremeyen hava iş sendikasına yazıklar olsun.siz nerde sendikacılık yapacaksınız bundan sonra piyasada ne b-727 ne rj70-100 ne a-300b4 kaldı.tavşan tepeyi sayenizde aştı.siz milltin emeğini türlü sebeplerle bolayırlıya yedirdiniz mustafa kalemliye yedirdiniz yok ecevite yedirdiniz ama buraya kadarmış.......mum ve yalancı buyrun sizin olsun sendikanız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000