13 Mayıs 2016, Cuma 00:16:36

Motoru arızalanan THY uçağı Berlin'de kaldı

Türk Hava Yolları'nın geçtiğimiz gün İstanbul'dan Berlin'e giden uçağı, yaşadığı motor arızası nedeniyle dönüş seferini gerçekleştiremedi.
  • Berlini cok sevmis gidememis :-)
  • "Bekar'a karı boşamak kolay" derler. Arabanı tamire, bırak tamiri rutin bakıma götürünce sabahtan akşama ancak alabiliyorsun. Birde buna farklı ülkede arıza yapmış olmasını eklersek, olağan bir bekleme süresi. Şimdi ya haberde art niyet var, yada reyting için yayıncı kuruluşta!
  • Yaw bu THY düşmanları var ya bunlar, hangi haklı sebep olursa olsun farketmez düşmanlıklarını yapıyorlar...Bu milletin değişmez olan %10'luk hain kadrosundalar...
  • arızalanan uçaklar... globally fosss... kuşlara özgürlük!!!

Türk Hava Yolları'nın (THY), geçtiğimiz Salı günü İstanbul'dan havalanarak Almanya'nın Berlin kentine giden uçağı motor arızası yaşadı.

Edinilen bilgilere göre; TC-JOA kuyruk tescilli Airbus A330-300 tipi uçak, Tegel Havalimanı'nda meydana gelen arıza nedeniyle dönüş seferini gerçekleştiremedi. Arızalanan uçak yerine TC-JNH tescilli bir başka A330 tipi uçak Berlin'e yollandı. 

Lufthansa hangarı önünde motor kapakları açık bir şekilde görüntülenen uçak, üç gündür Berlin'de bekliyor. Arızanın ne zaman giderileceği konusunda henüz net bir bilgi edinilemedi.

İlk uçuşunu Şubat 2014 tarihinde gerçekleştiren uçak, Mart 2014 tarihinde THY filosuna katılmıştı.

(Güncellendi) Öte yandan uçağın dün itibariyle arızasının giderildiği ve Atatürk Havalimanı'na geldiği öğrenildi.

©AirportHaber

Motoru arızalanan THY uçağı Berlin'de kaldı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

Berliner bol ~ 12 ay önce
Berlini cok sevmis gidememis :-)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Jet Kel ~ 12 ay önce
"Bekar'a karı boşamak kolay" derler. Arabanı tamire, bırak tamiri rutin bakıma götürünce sabahtan akşama ancak alabiliyorsun. Birde buna farklı ülkede arıza yapmış olmasını eklersek, olağan bir bekleme süresi. Şimdi ya haberde art niyet var, yada reyting için yayıncı kuruluşta!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
misafir ~ 12 ay önce
Yaw bu THY düşmanları var ya bunlar, hangi haklı sebep olursa olsun farketmez düşmanlıklarını yapıyorlar...Bu milletin değişmez olan %10'luk hain kadrosundalar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
rezalet ~ 12 ay önce
arızalanan uçaklar... globally fosss... kuşlara özgürlük!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
once ~ 12 ay önce
Paralelcileri temizleyin.
yakinda ~ 12 ay önce
Yandas belediyeler sirket kurup Havasi engeller
Hersey ~ 12 ay önce
3.havalani soylenen tarihe yetismeyecegi her gecen gun belirgin hale geliyor. Bu yatiririmlar akillica. AHL 2020'ye kadar garanti acik kalir. TAV para kazanir

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000