23 Mayıs 2008, Cuma 18:29:40

MNG Technic Avrupalı oldu

Türk Sivil Havacılık Sektörü'nün ilk özel uçak bakım şirketi MNG Technic, yine bir ilke imza atarak Avrupa Havacılık Güvenliği Ajansı'ndan (EASA) Part-147 Uçak Bakım Eğitimi Yetki Belgesi almayı başaran ilk özel kuruluş oldu.
  • kim tutar seni mng teknik
  • Arkadaşlar Part 147 Part145 Part M ve Part 66 hakkında bilmiyorsanız konuşmayın baride biliyor sansınlar. MNG TECNİK EĞİTİM PART 147 alan 2.>4700 kg üzerinde çalışan teknik personele eğitim verme yetkisi almıştır.Kim almıştır nasıl almıştır uzun anlatılabilir her konuda fesat arayan kendine güvenemeyen zevat MNG Tecnik Eğitim çalışanları almıştır.milyonlarca doların ülkemizde kalmasına katkı saglayanları kutlarım kendinize ve ülke insanına güvenin yanlışı eleştiriye evet başarıya alkış.
  • GeNeMi güzel bir harekete imza attılar. Tebrik ederim doğrusu. Bodrumda gösterdikleri başarıya ve para kazanma hırslarına hayran olmamak işten bile değil...
  • ozcan bey bu siralamada kendinizi son siraya koymaniz nekadar mutavazi oldugunuzu gostermekte tum herkes sizin katkilarinizi bilmekte umarim bu belgeyi yeni sirketinizde de almaya hak kazanirsiniz simdiden basarilar

MNG Technic, Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.'den sonra EASA onaylı ikinci eğitim kuruluşu oldu. Aldığı EASA yetki belgesiyle eğitim bölümlerinde Part-147 onaylı tip eğitimleri verebilecek. MNG Technic'in vereceği eğitimler sonunda alınan sertifikalar Avrupa Birliği ülkelerinde de kabul görecek.

MNG Technic'in aldığı yetki belgesiyle alakalı olarak bugün, MNG Technic Genel Müdürü Levent Uzunokur'un yanı sıra birçok havayolu şirketi yöneticisinin katıldığı bir resepsiyon verildi. Resepsiyonda kısa bir konuşma yapan Levent Uzunokur, " 120 kişiyle başladığık şu an 560 çalışanımız var. Daha da büyüyeceğiz. 1 yıldan bu yana yetki için EASA ile çalışmalar yapıyoruz. Aldığımız eğitim yetkisiyle hem sektörü hem de kendimize eleman yetiştireceğiz. Havacılık camiasına hayırlı olsun" dedi.

MNG Technic Eğitim Müdürü ve UTED Başkanı Tevfik Kırmacı ise uzun çalışmalardan sonra EASA'nın belirlediği kriterlere uygun hale geldiklerini ve eğitim verme yetkisi aldıklarını belirterek, " Tüm kriterlerimizi uygun hale getirip yetkimizi aldık. Sadece MNG Technic'in değil Türk havacılık tekniği adına çalışan herkese hayırlı olsun" diye konuştu.

MNG Technic ayrıca şirketin ilk eğitmeni olan Salih Gezgin'e katkılarından dolayı teşekkür plaketi verdi. Gezgin'in plaketini havacılığın duayenlerinden Yusuf Bolayırlı takdim etti.

MNG Technic

MNG Technic

MNG Technic

MNG Technic

MNG Technic

MNG Technic Avrupalı oldu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

huyo ~ 10 yıl önce
kim tutar seni mng teknik

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SERBEST ~ 10 yıl önce
Arkadaşlar Part 147 Part145 Part M ve Part 66 hakkında bilmiyorsanız konuşmayın baride biliyor sansınlar. MNG TECNİK EĞİTİM PART 147 alan 2.>4700 kg üzerinde çalışan teknik personele eğitim verme yetkisi almıştır.Kim almıştır nasıl almıştır uzun anlatılabilir her konuda fesat arayan kendine güvenemeyen zevat MNG Tecnik Eğitim çalışanları almıştır.milyonlarca doların ülkemizde kalmasına katkı saglayanları kutlarım kendinize ve ülke insanına güvenin yanlışı eleştiriye evet başarıya alkış.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mrsunny ~ 10 yıl önce
GeNeMi güzel bir harekete imza attılar. Tebrik ederim doğrusu. Bodrumda gösterdikleri başarıya ve para kazanma hırslarına hayran olmamak işten bile değil...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ombusman ~ 10 yıl önce
ozcan bey bu siralamada kendinizi son siraya koymaniz nekadar mutavazi oldugunuzu gostermekte tum herkes sizin katkilarinizi bilmekte umarim bu belgeyi yeni sirketinizde de almaya hak kazanirsiniz simdiden basarilar

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000