26 Kasım 2013, Salı 21:08:06

LUFTHANSA'DAN BİR AÇIKLAMA DAHA

Türk Hava Yolları İle Lufthansa arasındaki mil probleminin hemen ardından Lufthansa şimdi de Mart 2014'ten itibaren THY ile ortak uçuşları durdurma kararı aldığını açıkladı. Lufthansa bu karara gerekçe olarak ticari koşulları gösterdi.
  • mercedes..bmw..bayer gibi sirketler THY ile ucuyor.LH aglamasinda kim aglasin?
  • Bu olaylar ilk basta önemsiz gibi görünebilir.Fakat hiç bir şirkette yenilmez deyildir.iki şirket arasında kılıclar cekıldıyse bu isten saglam darbe yıyecek bır sirket veya şirketler olabilir.gecensene kac tane havayolu sirketi gülerek tarih oldu.Havacılık kolay deyıl.ekonomın bozulursa zannetmekı Thy bana arka cıkar.Eger boyle bır durum olursa sadece törenin yapılır ve hatıra olursun.
  • Bayrak taşıyıcı havayolu olarak hiçbir havayolu , kendi ülkesinden yapılan uçuşlarda %50-60 ın üzerinde bir payla uçmaz . THY nin Türkiye çıkışlı uçuşlardaki payı ise %80 in üzerinde .. Bu bir başarı değil , açgözlülükle saldırma ve rakipleri her anlamda ezmeye çalışarak dominant olma isteğidir .. Rakiplere saygısız , acentelere saygısız , satış kanallarına saygısız, her alanda Dominant olmak isteyen ve olduğunu zanneden bir havayolu THY .Hiçbir havayolu bir anda dünyanın en büyüğü olamaz . Devlet destekli şişirilen imaj , stratejik amaçlı ve sadece uçmuş olmak için uçulan hatlar .. İçi boş ve kar ettiğinden bile emin olunmayan bir havayolu, takunyacılarla doldurulmuş bir kadro .. Bir taraftan süregelen Grevler , teknik anlamda işten anlamayan personel .. Sonuç olarak sen rakibe saygı duymazsan rakip de sana duymaz . THY bu tavırları ile , tıpkı dışişlerinde izlenen politikalar gibi , herkesle düşman ve herkesi karşısına almaya kararlı .. Hükümet biter , THY düşüşe geçer . nokta .
  • Lufthansa staralliance dan da cıkartacak thy yı...

Luftansa, ocak ayından itibaren ortağı THY ile seyahat eden müşterilerinin hesabına düşen millerin sadece dörtte birini kabul edebileceklerini duyurmasının ardından bu kez de gözden geçirileceğini açıkladığı ortak uçuşlarla ilgili bir açıklama yaptı.

Lufthansa Reuters'a yaptığı açıklamada, Mart 2014 tarihinden geçerli olmak üzere THY ve Lufthansa arasındaki ortak uçuş (code-share) anlaşmasının iptal edileceğini söyledi.

Lufthansa grup sözcüsü, "Ortak uçuş anlaşmaları iş ortaklarıyla normalde kazan -kazan durumunun söz konusu olduğu hallerde yapılır. Bu anlaşmalar her iki tarafın da yararına olur, örneğin satışların artması gibi. Eğer böyle bir durum söz konusu olmuyorsa tekrar gözden geçirilmesi ve uyarlanması gerekir, şu anda bizim yaptığımız da bu" dedi.

LUFTHANSA'DAN BİR AÇIKLAMA DAHA

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (35)

garip LH ~ 4 yıl önce
mercedes..bmw..bayer gibi sirketler THY ile ucuyor.LH aglamasinda kim aglasin?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Haberci ~ 4 yıl önce
Bu olaylar ilk basta önemsiz gibi görünebilir.Fakat hiç bir şirkette yenilmez deyildir.iki şirket arasında kılıclar cekıldıyse bu isten saglam darbe yıyecek bır sirket veya şirketler olabilir.gecensene kac tane havayolu sirketi gülerek tarih oldu.Havacılık kolay deyıl.ekonomın bozulursa zannetmekı Thy bana arka cıkar.Eger boyle bır durum olursa sadece törenin yapılır ve hatıra olursun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tdk ~ 4 yıl önce
deyil ne yaa turkce ogrenin once kedi canınızı sizin
normal ~ 4 yıl önce
Bayrak taşıyıcı havayolu olarak hiçbir havayolu , kendi ülkesinden yapılan uçuşlarda %50-60 ın üzerinde bir payla uçmaz . THY nin Türkiye çıkışlı uçuşlardaki payı ise %80 in üzerinde .. Bu bir başarı değil , açgözlülükle saldırma ve rakipleri her anlamda ezmeye çalışarak dominant olma isteğidir .. Rakiplere saygısız , acentelere saygısız , satış kanallarına saygısız, her alanda Dominant olmak isteyen ve olduğunu zanneden bir havayolu THY .Hiçbir havayolu bir anda dünyanın en büyüğü olamaz . Devlet destekli şişirilen imaj , stratejik amaçlı ve sadece uçmuş olmak için uçulan hatlar .. İçi boş ve kar ettiğinden bile emin olunmayan bir havayolu, takunyacılarla doldurulmuş bir kadro .. Bir taraftan süregelen Grevler , teknik anlamda işten anlamayan personel .. Sonuç olarak sen rakibe saygı duymazsan rakip de sana duymaz . THY bu tavırları ile , tıpkı dışişlerinde izlenen politikalar gibi , herkesle düşman ve herkesi karşısına almaya kararlı .. Hükümet biter , THY düşüşe geçer . nokta .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Alone ~ 4 yıl önce
Bu durum(hükümetin bitmesi ve thy'nin düşüşe geçmesi) seni çok memnun eder anlaşılan.
aviator ~ 4 yıl önce
Herkes kendinde olmayan sifati varmis gibi kullanmaya meyillidir,senin anormal oldugun da rumuzundan ve fikirlerinden belli,virgul
. ~ 4 yıl önce
Lufthansa staralliance dan da cıkartacak thy yı...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000