02 Ekim 2012, Salı 13:26:27

LUFTHANSA'DA KARAR ANI!

İstanbul uçuşlarına önem veren Alman Lufthansa Havayolları, Sabiha Gökçen Havalimanı seferleri için karar verme aşamasına geldi...
  • Lufthansa haftada 4 kere IST TXL arası uçuyor.
  • başlık süpermiş gerçekten.moderatörü tebrik ediyorum
  • Herkes petrol 120 dolarda iken havada 1 saat yerde 1 saat fazladan yakıt harcamayı istemiyor sadece thy bunu umursamadığından Sabiha Gökçen meydanına sadece 200 uçaktan 4 tanesini yönlendiriyor. E şirketin sahibi devlet değilde özel bir şirket olsaydı heralde yöneticileri şirketten değil kıta dan uzaklaştırıldı. E kolayı belli kar edince ben yaptım diyen yöneticiler zararda şirkettekiler çok para alıyor demeye alıştılar.
  • Bu hikaye 4 senedir var. Her bölge müdürü değişikliğinde LH yetkilileri bir dolaşır aynı terhane pişirilir bağlantılı uçuşlar için yapıcaz denir. Bu seferde öyle olmuş ama yeni gelen müdür biraz tecrübesiz galiba bağlatılı uçuşlar için SAW'ı kullanıcaz diyor sonrada Berlin diyor iyide LH'in Berlin bağlıtılı uçuşları yok ki.... olur olur oda olur sık dişini SAW hedef 2023.

Lufthansa Güney Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Pakistan'dan sorumlu Satış Başkanı Carsten Schaefer, "İkiye mi bölüneceğiz yoksa Atatürk Havalimanı'ndaki tüm operasyonlarımızı Sabiha Gökçen'e mi kaydıracağız, henüz bu belli değil." dedi.

Türk Hava Yolları (Thy)'nın Avrupa'daki en büyük rakiplerinden olan Lufthansa'nın üst düzey yetkilisi, Sabiha Gökçen Havalimanı'nı bizzat yerinde incelediğini, operasyonların oradan Atatürk Havalimanı'na göre daha kolay yapılabileceğini gördüğünü söyledi.


Bugün Gazetesi'nde yer alan habere göre; Carsten Schaefer, "Fakat ikiye mi bölüneceğiz yoksa Atatürk'teki tüm operasyonlarımızı Sabiha Gökçen'e mi kaydıracağız, belli değil. Kendi içimizde konuyu halen değerlendiriyoruz. Atatürk Havalimanı'ndaki yoğun trafikten dolayı özellikle bağlantılı uçuşlarımızda sıkıntı yaşadığımız doğru. Fakat Sabiha Gökçen'e de ulaşım, yolcular açısından Atatürk'te olduğu gibi kolay değil. Oraya metronun ulaşması çok önemli. Belki, Frankfurt ve Münih uçuşlarımızı Atatürk'ten, Berlin uçuşlarımızı Sabiha Gökçen'den yapabiliriz. Üçüncü havalimanıyla ilgili gelişmeleri de yakın takip ediyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

LUFTHANSA'DA KARAR ANI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

MIKNATIZ ~ 6 yıl önce
Lufthansa haftada 4 kere IST TXL arası uçuyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
başlık ~ 6 yıl önce
başlık süpermiş gerçekten.moderatörü tebrik ediyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
petrol ~ 6 yıl önce
Herkes petrol 120 dolarda iken havada 1 saat yerde 1 saat fazladan yakıt harcamayı istemiyor sadece thy bunu umursamadığından Sabiha Gökçen meydanına sadece 200 uçaktan 4 tanesini yönlendiriyor. E şirketin sahibi devlet değilde özel bir şirket olsaydı heralde yöneticileri şirketten değil kıta dan uzaklaştırıldı. E kolayı belli kar edince ben yaptım diyen yöneticiler zararda şirkettekiler çok para alıyor demeye alıştılar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hikaye ~ 6 yıl önce
Bu hikaye 4 senedir var. Her bölge müdürü değişikliğinde LH yetkilileri bir dolaşır aynı terhane pişirilir bağlantılı uçuşlar için yapıcaz denir. Bu seferde öyle olmuş ama yeni gelen müdür biraz tecrübesiz galiba bağlatılı uçuşlar için SAW'ı kullanıcaz diyor sonrada Berlin diyor iyide LH'in Berlin bağlıtılı uçuşları yok ki.... olur olur oda olur sık dişini SAW hedef 2023.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000