01 Aralık 2012, Cumartesi 10:45:47

"LUFTHANSA THY'YE MUHTAÇ"

Alman havayolu Lufthansa’nın Asya’ya yönelik uzun mesafeli uçuş yarışında kalabilmek için Türk Hava Yolları ile işbirliğine gitmeye ihtiyacı olduğu yorumu yapıldı. Reuters Haber Ajansı, THY ile Lufthansa arasında gündeme gelen işbirliğini yorumladı.
  • arkadaslar ben almanyadan katiliyorum. yorumlarin hemen hemen hepaini okudum ve aralarinda cok dogru tahminler var ve buna ben sahid oldum. Benim en iyi dostum Lufthansada pilot egitimini aldi ve TypeRatingini beklemekte. Dün kendisine ve yaklasik 50 lufthansa okulundan mezun olan pilotlara bu teklif gelmistir. yani anliyacaginiz thynim egitim alanimda Lufthansadan ögrenecek cok seY var. kaliteli egitimli pilotlara ihtiyaci var. Lufthansanin egitmis ve bu ögrencilere( cok zor mulakatlara katilip secilmis olan kisiler bunlar) büyük yatirmlar yapilmistir. yaklasik 800 mezun pilot var ve siralarini bekliyorlar. thy hazir bulmus kaliteli iolotlari demicek herhalde. Lufthansa krizde degil bunu sakin unutmayin. christoph franz lufthansanin ceosu cok kaliteli zeki ve tutmlu bir baskandir Lufthansa öyle uzatilan ele hemen el vermez sonuc itibari ile biraz naz yapacaklar;) vesselam
  • Siz daha durun Lufthansa ortaklıkta 450 ila 550 kaaptan fo ları Türkiyeye göderiyor!.. Thy gizliden yarısının eğitimine başladı bile !.. bu saatten sonra uçuş okuluna giden aklına yanayım.. Gitmiş olup bizler gibi bekleyenlere de 3-5 vaatle ki görmedik hiçbirşey!..(yok %25%10 yapacağız ) geçmiş olsun diyorum PİLVAK ve TALPA uyuyun diyeceğim ama sizde bizi uyutuyorsunuz resmen adamlar anlaşmayı patlatacak pilotları alacak bizede diyeceksiniz ki e bizz elimizden geleni yaptık!... haydi haydi uyumaya devam!..
  • Durmak yoksa zevk almaya devammm (!)
  • Ver deniz feneri delillerini al THY'yi.

İki şirketin yakın işbirliğine gitmeyi görüştüğünü geçen ay Başbakan Tayyip Erdoğan açıklamıştı. Almanya Başbakanı Angela Merkel’in kendisine bir ortaklık teklifinde bulunduğunu belirten Erdoğan, “Türk Hava Yolları’mız ile Lufthansa’da müşterek adım atabiliriz” demişti. Reuters’ın dün yayınladığı haber analizde, Lufthansa’nın gelir bakımından Avrupa’nın en büyüğü olduğu, THY’nin de dünyada en hızlı büyüyen havayolu şirketi olduğu belirtildi.

İki şirketin yakın işbirliğine gitmesiyle 600 uçakları olacağını yazan Reuters, Körfez ülkelerinin en büyük 3 havayolu şirketinin uçakları toplamının ise 500 olduğunu belirtti. Ajans, “THY ile yakın ilişki Lufthansa’yı Asya’ya uzun mesafeli uçuşlarda yarışta tutabilir. İşlerin Körfez havayolu şirketlerine gitmesinin önüne geçebilir” yorumunda bulundu.

Reuters, Avrupa’ya uçuşların azaldığını, havayollarının doğuda büyümek zorunda olduğunu belirtti.

"LUFTHANSA THY'YE MUHTAÇ"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (33)

emre ~ 5 yıl önce
arkadaslar ben almanyadan katiliyorum. yorumlarin hemen hemen hepaini okudum ve aralarinda cok dogru tahminler var ve buna ben sahid oldum. Benim en iyi dostum Lufthansada pilot egitimini aldi ve TypeRatingini beklemekte. Dün kendisine ve yaklasik 50 lufthansa okulundan mezun olan pilotlara bu teklif gelmistir. yani anliyacaginiz thynim egitim alanimda Lufthansadan ögrenecek cok seY var. kaliteli egitimli pilotlara ihtiyaci var. Lufthansanin egitmis ve bu ögrencilere( cok zor mulakatlara katilip secilmis olan kisiler bunlar) büyük yatirmlar yapilmistir. yaklasik 800 mezun pilot var ve siralarini bekliyorlar. thy hazir bulmus kaliteli iolotlari demicek herhalde. Lufthansa krizde degil bunu sakin unutmayin. christoph franz lufthansanin ceosu cok kaliteli zeki ve tutmlu bir baskandir Lufthansa öyle uzatilan ele hemen el vermez sonuc itibari ile biraz naz yapacaklar;) vesselam

Yanıtla

Kalan karakter 1000
YABANCI PİLOTLAR GELİYOR!.. ~ 5 yıl önce
Siz daha durun Lufthansa ortaklıkta 450 ila 550 kaaptan fo ları Türkiyeye göderiyor!.. Thy gizliden yarısının eğitimine başladı bile !.. bu saatten sonra uçuş okuluna giden aklına yanayım.. Gitmiş olup bizler gibi bekleyenlere de 3-5 vaatle ki görmedik hiçbirşey!..(yok %25%10 yapacağız ) geçmiş olsun diyorum PİLVAK ve TALPA uyuyun diyeceğim ama sizde bizi uyutuyorsunuz resmen adamlar anlaşmayı patlatacak pilotları alacak bizede diyeceksiniz ki e bizz elimizden geleni yaptık!... haydi haydi uyumaya devam!..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gerçek mi? ~ 5 yıl önce
KArdeş bu haber gerçek mi ortalığı karıştırma ..
İsim / Rumuz ~ 5 yıl önce
Durmak yoksa zevk almaya devammm (!)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KERİZ FENERİ ~ 5 yıl önce
Ver deniz feneri delillerini al THY'yi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000