19 Ocak 2015, Pazartesi 16:08:40

LİSANS FIRSATÇILARI BİRER BİRER TASFİYE OLUYOR

Yunan sivil havacılık otoritesinin Yunanistan’dan EASA Part-66 lisansı alan teknisyenlerin lisanslarını iptal etmesi üzerine gözler o teknisyenlere lisans konusunda aracılık eden şirketlere çevrildi. On binlerce dolar zarara sebep olanlar kimler?
  • Arkadaslar bu adria tehnik hakkinda bilgisi olan var mi lisans icin yazilmali miyim oraya
  • sevgili arkadaşlar burda türkçe klavye kahramanlığı yapacağınıza ingilizceniz vardır zaten araştırırsınız..almanyada 2 .sırada yetki almış part 147 kuruluşuna çamur atmak ,5 yıllık türkiye geçmişi olan kuruluşa her türlü hakareti yapma hakkını isimsiz rumuzlarla saldırmak sizlere yakışmıyorsa aşagıda linklerini veriyorum incelersiniz...adamlar hertürlü başvurularını yapmış ve yetkili kuruluşlar...siz istiyorsunuz ki kimse easa almasın(universiteliler..)siz istiyorsunuz ki universitenin yaptığı sınavlar kolay olsun.tipik türk mantığı bacagından aşagı çekmek....ilk baştan beri erdal beyin ve atilla beyin SHGM ye söylediği sınavlarımız açıktır istendiği zaman gelip denetleyebilirsiniz...gold air MEB sertifikalarıda olan bir kuruluştur digerleri belki merdiven altı ama goldun hertürlü başvurusu mevcut... http://www.aero-bildung.de/lehrgange-nach-part-66-2/certifying-mechanic-cat-b1/b1-1-turbine http://www.aero-bildung.de/about-us/our-partner-companies
  • Ben yavuz gunerin yerinde olsam bu siteye dava acarim. Haberde yavuz guner acik bir sekilde dolandiricikla suclaniyor.
  • Yorumunuz Bu isde bu iftirada tabiki sedat emanet gibi insanlarin parmağı var kanımca işin iç yüzü sadece şu tamamen evrak eksikliği nedeniyle lisanlar düşmekte sendika yavuz guver sadece insanlar lisans alsin diye bucan boyle ne kadar ugrastilar hic kimse bilmez bunlari peki sendika seçimlerinde yavuz güver üst yönetim tarafından tehtid edildi çekil diye peki yonetimi yavuz guvere karsi kiskirrtan kim sedat emanet niye yavuz guver neden o cunku yonetim biliyor teknisyenin hakkini sonuna kadar savunacak kisi yavuz guver sedata ve yeni sendikaya ve yaptiklar sari sendikaciliga calisani satmaya goz yummayacak orgutlendirecek kisi kim yavuz guver gibi insanlar bunun asil nedeni bu sunu bilin gun gelecek calisan kazanacak ayçinlerden kurtuldu bu isci simdi sira sedatlardan, pos biyikli ve usagi oldugu siyasi liderlerin taklidi olan sendika baskanlari degil bunlara bu iftiralara inananlariniz varsa yavuz guverin yeri belli gelsin hesap sorsun veremeyecegi hesap yoktur yada kacmaz biryere

Yunan sivil havacılık otoritesi, Türkiye’de çalışan çok sayıda teknisyenin EASA onaylı Part 66 hava aracı bakım lisanslarını iptal etti. 15 Ocak itibariyle lisansları iptal edilen teknisyenlerin isimleri Yunanistan sivil havacılık otoritesine ait internet sitesinde yayınlandı.

Türkiye’de EASA onaylı lisans alamadıkları için AB üyesi bir ülkeden Part 66 lisansı almak için binlerce euro ödeyen teknisyenler Yunanistan otoritesinin bu kararı sonrası büyük şok yaşadı. 40 civarında teknisyenin bu yolla aldığı lisanslar iptal edildi. Airporthaber’in edindiği bilgiye göre, aynı yolla lisans alan diğer teknisyenlerin de lisanslarının iptal edilme tehlikesinin bulunduğu kaydedildi.

Teknisyenlere Yunanistan üzerinden EASA onaylı aldırmak için kurulan şirketlerden en bilindik olanı THY Teknisyenleri Derneği Başkanı Yavuz Güver’in de ortağı olduğu Atac Ist Havacılık Özel Eğitim Ve Danışmanlık şirketiydi. Esat Özzaim ile birlikte Mayıs 2013’te şirket kuran Yavuz Güver, bu yolla çok sayıda teknisyene EASA onaylı lisans edindirdi. Lisans dönüşümü yapılan her bir teknisyenden 3 bin 200’er euro para alındı. Lisansların iptal edilmesiyle teknisyenlerin ödedikleri paralar da boşa gitti.

Havacılık sektöründe gerekli ulusal ve uluslararası onay belgelerinin edinilmeleri için eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermek amacıyla kurulduğu belirtilen şirketin bir süre önce tasfiye sürecine girdiği ve kapanma kararı aldığı öğrenildi.

Öte yandan benzer şekilde birkaç şirketin daha kurulduğu ancak Yunanistan ve Türk sivil havacılık otoritelerinin ortak girişimiyle binlerce euro rant sağlayan fırsatçıların birer birer kapısına kilit vurmaya başladığı belirtildi.

©AirportHaber

LİSANS FIRSATÇILARI BİRER BİRER TASFİYE OLUYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (124)

Teknisyen ~ 2 yıl önce
Arkadaslar bu adria tehnik hakkinda bilgisi olan var mi lisans icin yazilmali miyim oraya

Yanıtla

Kalan karakter 1000
easa part 66 ~ 3 yıl önce
sevgili arkadaşlar burda türkçe klavye kahramanlığı yapacağınıza ingilizceniz vardır zaten araştırırsınız..almanyada 2 .sırada yetki almış part 147 kuruluşuna çamur atmak ,5 yıllık türkiye geçmişi olan kuruluşa her türlü hakareti yapma hakkını isimsiz rumuzlarla saldırmak sizlere yakışmıyorsa aşagıda linklerini veriyorum incelersiniz...adamlar hertürlü başvurularını yapmış ve yetkili kuruluşlar...siz istiyorsunuz ki kimse easa almasın(universiteliler..)siz istiyorsunuz ki universitenin yaptığı sınavlar kolay olsun.tipik türk mantığı bacagından aşagı çekmek....ilk baştan beri erdal beyin ve atilla beyin SHGM ye söylediği sınavlarımız açıktır istendiği zaman gelip denetleyebilirsiniz...gold air MEB sertifikalarıda olan bir kuruluştur digerleri belki merdiven altı ama goldun hertürlü başvurusu mevcut... http://www.aero-bildung.de/lehrgange-nach-part-66-2/certifying-mechanic-cat-b1/b1-1-turbine http://www.aero-bildung.de/about-us/our-partner-companies

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yavuz guner ~ 3 yıl önce
Ben yavuz gunerin yerinde olsam bu siteye dava acarim. Haberde yavuz guner acik bir sekilde dolandiricikla suclaniyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
inançlı işçilere ~ 3 yıl önce
Yorumunuz Bu isde bu iftirada tabiki sedat emanet gibi insanlarin parmağı var kanımca işin iç yüzü sadece şu tamamen evrak eksikliği nedeniyle lisanlar düşmekte sendika yavuz guver sadece insanlar lisans alsin diye bucan boyle ne kadar ugrastilar hic kimse bilmez bunlari peki sendika seçimlerinde yavuz güver üst yönetim tarafından tehtid edildi çekil diye peki yonetimi yavuz guvere karsi kiskirrtan kim sedat emanet niye yavuz guver neden o cunku yonetim biliyor teknisyenin hakkini sonuna kadar savunacak kisi yavuz guver sedata ve yeni sendikaya ve yaptiklar sari sendikaciliga calisani satmaya goz yummayacak orgutlendirecek kisi kim yavuz guver gibi insanlar bunun asil nedeni bu sunu bilin gun gelecek calisan kazanacak ayçinlerden kurtuldu bu isci simdi sira sedatlardan, pos biyikli ve usagi oldugu siyasi liderlerin taklidi olan sendika baskanlari degil bunlara bu iftiralara inananlariniz varsa yavuz guverin yeri belli gelsin hesap sorsun veremeyecegi hesap yoktur yada kacmaz biryere

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000