18 Aralık 2009, Cuma 08:36:02

"KTHY'Yİ ALMAK ZORUNDA KALDIK!"

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde KTHY hakkında yapılan açıklamaların ardı arkası kesilmiyor...
  • KKTC nin en iş bilmez partisinden en iş bilmez şirket yönetimi KTHY yinin sonunu hazırladı Sn Soyer şirketin içini sn Derya ile boşaltıp çok organize işlere imza attınız kutlarım.....Hayatım boyunca bir kıbrıslı olarak ilk defa sizden utandım
  • kthy sayın soyer ve iş bilmez ekibi tarafından batırıldı.sırf partili diye ögretmeni genel müdür,yandaş televizyon sahibini yönetim kuruluna atadı.havacılık teknik iştir.herkes yönetemez.ayni hatayı yeni yönetimde yapıyor.yeni yönetim kurulu başkanı inşaat malzemesi satıcısı.yapmayın illa partili ama havacı partili....
  • KTHY SabitSoyer goreve geldiginde kasası dolu kar yapan bir sirketken hortumlayıp bitirdi şirketi bu ve ekibi bunun hesabı sorulmalı cezalarını cekmeliler.
  • Rakip havayolları olması gereken sayıda personel istihdam ederken Kthy inatla olması gerekenden 4 kat daha fazla personel istihdam etmeye devam etti ve ediyor.Aşırı personel yükü ve yönetimsel hatalar Kthy ekonomik olarak iflasın eşiğine getirdi.Sorun Kthy yönetiminin KKTC'ye geçmesi değil yönetimsel hatalar.

Cumhuriyetçi Türk Partisi- Birleşik Güçler (CTP-BG) Genel Başkanı Ferdi Sabit Soyer, Başbakan Derviş Eroğlu’nun tüm siyasi hayatı boyunca Kıbrıs konusuna dönük hiçbir katkısı olmadığını söyledi.

Soyer, KKTC'de yayın yapan 'Halkın Sesi'ne verdiği röportajda Kıbrıs Türk Hava Yolları ile ilgili kendisine yöneltilen "KTHY’nin çöküntü mimarı Ahmet Derya mı?" sorusuna ise şu şekilde yanıt verdi:

"KTHY ile yapılan çeşitli spekülasyonlar demagojiden başka bir şey değildir. KTHY’nin ihtiyacı olmayan tek şey etrafındaki siyasi çekişmelerdi. Dün de, bugün de ve yarın da bu böyledir. Ne acıdır ki tüm siyasi çekişmelerin odağında KTHY var. Bu da ona zarar vermiştir. Şöyle bir iddia var öncelikle onu söyleyeyim, CTP bunu Türkiye’den almakla hata yaptı diyorlar. Böyle bir demagoji yapıyorlar ve KTHY bunun için bu konuma gelmiştir diyorlar. Hâlbuki gerçeği topluma unutturmaya çalışıyorlar. KTHY, Türkiye’de THY özelleştirilmeye girildiği zaman Türkiye tarafından KTHY ve THY’den ayrıldı. KTHY’yi özelleştirmeye gidince KTHY’yi THY’dan ayırdı ve Türkiye özelleştirilsin diye özelleştirme idaresine devretti. KTHY, Kıbrıs sorunu nedeni ile ticari olarak buraya kayıtlıdır ama uçuş hakları ve düzenlenmesi bakımından İstanbul’a kayıtlıdır. Dolayısıyla bunun özelleştirilmesi demek bunu alacak olan herhangi bir şirketin artık Kıbrıs ayağını unutması demektir. Adı KTHY olup tamamen başka noktalara alıcı şirketin ihtiyaçlarına göre fonksiyon yürütecek hale gelecekti. KTHY’yi bunun için almak zorunda kaldık. Esas mesela budur bunu göz ardı ederek bu noktadaki pozisyonu bugün demagojik olarak tanımlamak hataların en büyüğüdür. Bunu aldıktan sonra ve geldik yeni bir durum oluştu. KTHY eskiden THY ile beraber hemen hemen tek uçuş yapan şirketti. Ama 2004 Referandumundan sonra meydana gelen açılım nedeni ile KTHY bir anda ülkemize sefer yapan diğer özel firmaların rekabeti ile karşı karşıya kaldı. Kendi yapısal sorunları olan KTHY bu rekabet nedeni ile fiyat kırma dâhil ciddi problemler içerisine girdi. Aynı zamanda ulusal bayrak taşıyıcısı olduğu için turizmle ilgili başka görevleri de vardı. Bu mali sıkıntı içerisine girmesine neden oldu. Bu durumun faturasını şuna kesmek buna kesmek basit hadiselerdir."

"KTHY'Yİ ALMAK ZORUNDA KALDIK!"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Misafir ~ 9 yıl önce
KKTC nin en iş bilmez partisinden en iş bilmez şirket yönetimi KTHY yinin sonunu hazırladı Sn Soyer şirketin içini sn Derya ile boşaltıp çok organize işlere imza attınız kutlarım.....Hayatım boyunca bir kıbrıslı olarak ilk defa sizden utandım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
kthy sayın soyer ve iş bilmez ekibi tarafından batırıldı.sırf partili diye ögretmeni genel müdür,yandaş televizyon sahibini yönetim kuruluna atadı.havacılık teknik iştir.herkes yönetemez.ayni hatayı yeni yönetimde yapıyor.yeni yönetim kurulu başkanı inşaat malzemesi satıcısı.yapmayın illa partili ama havacı partili....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
KTHY SabitSoyer goreve geldiginde kasası dolu kar yapan bir sirketken hortumlayıp bitirdi şirketi bu ve ekibi bunun hesabı sorulmalı cezalarını cekmeliler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Rakip havayolları olması gereken sayıda personel istihdam ederken Kthy inatla olması gerekenden 4 kat daha fazla personel istihdam etmeye devam etti ve ediyor.Aşırı personel yükü ve yönetimsel hatalar Kthy ekonomik olarak iflasın eşiğine getirdi.Sorun Kthy yönetiminin KKTC'ye geçmesi değil yönetimsel hatalar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000