02 Nisan 2011, Cumartesi 08:08:05

KTHY'YE YÖNELİK UÇAK UÇURMA EYLEMİ

Hava - Sen üyesi eski Kıbrıs Türk Hava Yolları çalışanları, bir süredir eski genel merkez önünde bulunan eylem çadırı önünde “uçak uçurma” eylemi yaptı.
  • HAVA-SEN 600 PERSONELDEN HERAY AİDAT OLARAK 30/40TL ALDI.2002DEN 2010A KADAR BU BÖYLE GİTTİ.BU AİDATLAR AYLIK FAİZDEYDİ.BUGÜN SENDİKANIN PARASI YOK VE KKTC DEKİ ŞİRKETLERE PERSONELE ERZAK POŞETİ YARDIMINDA BULUNMASINI İSTİYOR.buran efendi MODEL UÇAK UÇURACAĞINA KAYIP TRİLYONLARIN HESABINI VERSİN.AMA BU PERSONELE MÜSTAHAKTIR BÖYLE SARI SENDİKACILARIN PEŞİNDE KOŞARLARSA DAHA ÇOOK DİLENECEKLER.
  • Sendikaların peşinden koşup onların uşağı olacagınıza ekmeğinizin peşinden koşup KTHY nin onurlu bir memuru olsaydınız bugün hala çalışıyor olcaktınız !
  • Kıbrıslıya 12 maaş yetmez 12+2 maaş isterler. Yılda 12 ay çalışır 14 aylık maaş alır. Yetmez üstünede dolgun ticket alır. Utanmasa yol parasıda ister.....
  • 1. Sendikası olmassa çalışmaz 2. Mevcut kadro en az 2-3 katı olacak 3. haftada 5 günden fazla çalışmaz 4. 4000 Tl den asağıya çalışmaz 5. Şirket zarar da etse her sene yüksek zam ister 6. Şirket zarar etsede tüm sosyal haklarını ister 7. Senede en az 1-2 defa Türk konsoloslugu önünde Türkiye aleyhıne eylem yapmalı 8. Mitinglerinde mutlaka Türkiye aleyhıne söz, pankart veya rum bayragı olmalı *** Tüm bu koşullar olursa kıbrıslı çalışır çalışmasınada arasırada sendikanın isteğine boyun eğer ve sebepsiz grevde yapabilir. Çalışır derkende öyle bizim türk insanı gibi gecesini gündüzüne katarak değil az çalışarak çok kazanmayı kast ettim. Hatta KTHY batmadan önce çalışmadan o kadar maaş alan insanlar da vardı Kıbrısda ?

Sendikal Platform’un da destek verdiği eylemde, Mart sonu uçacağının söylenmesine rağmen yeni hava yolu şirketi Kuzey Kıbrıs Hava Yoları’nın hâlâ uçmaması protesto edildi.

Kuzey Kıbrıs Hava Yolları uçağının maketini, balonlarla ve “birlik mücadele dayanışma” sloganları eşliğinde Hava - Sen Başkanı Buran Atakan uçurdu.

Eylemde konuşan Atakan, “hükümet tarafından Mart ayı sonu uçurulacağı açıklanan Kuzey Kıbrıs Hava Yolları konusunda verilen sözü yerine getirmek için bu eylemi düzenlediklerini” belirtti.

Atakan hükümeti, eski KTHY çalışanlarına yönelik tutumu nedeniyle de eleştirdi. (BRT)

KTHY'YE YÖNELİK UÇAK UÇURMA EYLEMİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (25)

Misafir ~ 7 yıl önce
HAVA-SEN 600 PERSONELDEN HERAY AİDAT OLARAK 30/40TL ALDI.2002DEN 2010A KADAR BU BÖYLE GİTTİ.BU AİDATLAR AYLIK FAİZDEYDİ.BUGÜN SENDİKANIN PARASI YOK VE KKTC DEKİ ŞİRKETLERE PERSONELE ERZAK POŞETİ YARDIMINDA BULUNMASINI İSTİYOR.buran efendi MODEL UÇAK UÇURACAĞINA KAYIP TRİLYONLARIN HESABINI VERSİN.AMA BU PERSONELE MÜSTAHAKTIR BÖYLE SARI SENDİKACILARIN PEŞİNDE KOŞARLARSA DAHA ÇOOK DİLENECEKLER.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Sendikaların peşinden koşup onların uşağı olacagınıza ekmeğinizin peşinden koşup KTHY nin onurlu bir memuru olsaydınız bugün hala çalışıyor olcaktınız !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Kıbrıslıya 12 maaş yetmez 12+2 maaş isterler. Yılda 12 ay çalışır 14 aylık maaş alır. Yetmez üstünede dolgun ticket alır. Utanmasa yol parasıda ister.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
1. Sendikası olmassa çalışmaz 2. Mevcut kadro en az 2-3 katı olacak 3. haftada 5 günden fazla çalışmaz 4. 4000 Tl den asağıya çalışmaz 5. Şirket zarar da etse her sene yüksek zam ister 6. Şirket zarar etsede tüm sosyal haklarını ister 7. Senede en az 1-2 defa Türk konsoloslugu önünde Türkiye aleyhıne eylem yapmalı 8. Mitinglerinde mutlaka Türkiye aleyhıne söz, pankart veya rum bayragı olmalı *** Tüm bu koşullar olursa kıbrıslı çalışır çalışmasınada arasırada sendikanın isteğine boyun eğer ve sebepsiz grevde yapabilir. Çalışır derkende öyle bizim türk insanı gibi gecesini gündüzüne katarak değil az çalışarak çok kazanmayı kast ettim. Hatta KTHY batmadan önce çalışmadan o kadar maaş alan insanlar da vardı Kıbrısda ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000